Umazane male skrivnosti

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Tisto glede prepakiranja mesa: od včeraj mora biti na računu v trgovini z "SI" označeno, če je meso iz Slovenije.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Bolj ali manj očitno pišejo neki bedaki, ki so par ur delali v kaki firmi in jih fascinira, da so zaposleni samo ljudje, ki preživijo dan tudi tako, da se o strankah pogovarjajo in se iz njih norčujejo, ko so odšle. Pa čudak, ki je malo delal v pekarni in ne ve, da mora imeti testo za rogljičke veliko maščobe ter se mu zdi, da je to "afera". Kuharsko knjigo naj prebere za domače branje. Tudi podaljšanje uporabe izdelkom, ki so še ok, se mi ne zdi nič posebnega, če je izdelek ok. Je precej bolj "zelena" ideja kot marsikatera pogruntavščina, ki jo delno financiramo celo s subvencijami.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Tisto glede prepakiranja mesa: od včeraj mora biti na računu v trgovini z "SI" označeno, če je meso iz Slovenije.
In v zadnjih tednih smo videli, da so veliki trgovci masovno menjavali opremo na blagajnah, da bodo temu res zadostili, tako kot se gre s sledljivostjo po seriji / sarži :fredi:.
Še en v nizu neumnih ukrepov v Sloveniji, ki so ga tokrat verjetno zlobirale organizacije kmetov, rešil pa ne bo čisto nič. Sprememba nazivov artiklov, da bo notri SI. Nimam razloga, da bi v trgovini kupil meso, ampak res me zanima, kako bi ob enaki opremi na blagajni to naredili.
 
22. jul 2007
12.799
1.313
113
123
Se strinjam in kupci naj bi potem verjeli trgovcem, da če sta zraven dopisani dve črki SI, da je potem vse 100% slovensko, malo morgen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Verjetno gre zaradi lazje kontrole inspekcijskih služb, ne potrošnikov. Zakaj bi bila potreba po tem? No, saj vidimo... lazje racune skupaj vreči, ce iskes po "SI", pol morajo pa nabave pa prodaja spilat. Tezje menjati meso ali pakirati manj, kot je na deklaraciji. To se meni zdi bolj verjeten razlog, kot da je to za potrošnika. Za potrošnika mora biti bolj jasen "bait" - proizvedeno/vzgojeno/gor nareto v Sloveniji, bio/eko/zeleno. Pa price tag na trenuten trend (kot Prime v sosednji temi). Ne vem, a mi zdaj google ciljano posilja, ker sem enkrat odprla, ali je pa res tega vec kot prej - nonstop eni odpoklici ravno teh izdelkov, ki naj bi bili "zdravi". S budgeta npr pa nikdar.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Tu je precej logike, zakaj je tako. S-budget je uveljavljena velikoserijska proizvodnja. Veriga preverjena, vsak v verigi dobi nek drobiž. Pod "zdravi" pa so marsikdaj poskusi novih podjetnikov, da s poceni vhodom preko nepreverjene verige maksimalno zaslužijo. Tu se tudi veliko več denarja vloži v samo "zgodbo" kot v produkt kot je s-budget, ki "zgodbe" nima. Hrana bi naj bila fizični izdelek in ne "zgodba".
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Meni je to vse jasno... Jasno je potemtakem tudi, zakaj je potreba po kontroli visja in posledično se uvajajo taki in drugačni manevri, da je kontrolo lazje izvajati. S tem, da s prodajenjem zgodbe in branda in megle ni tako zlo narobe, kot prirejati in potvarjati deklaracije, da sovpadajo s to zgodbo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
Tisto glede prepakiranja mesa: od včeraj mora biti na računu v trgovini z "SI" označeno, če je meso iz Slovenije.
tako je, pri sparu so ponosno rekli, da vse stroške ne bo kril kupec, ampak dobavitelj.

in potem progrom, kak imajo trgovci stroške s tem in onim (smo že debatirali). Ne, furajo samo maržo, če je premalo, stisnejo dobavitelja, al pa se rukne na kupca. Pišem o velikih trgovcih, ki imajo dejanski monopol nad prodajo v območju... Ne mi s tistimi forami, te pa sam odpri trgovino... in podobne šale.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in msenjur