Ugašanje PDA

SeBr1nG

Pripravnik
10. nov 2007
118
0
16
Zadnje čase se mi je na PDA pojavil problem, da se mi med delom kar sam ugasne (torej StandBy, ne popoln izklop). Ko pritisnem gumb za vklop z delom nadaljujem normalno, kjer sem končal. Ker zna biti zadeva kar moteča (in pogosta) sem hard-resetal in namestil backup, po katerem je bilo vse kul, do včeraj, ko se je spet začelo ugašanje - res pa, da tokrat precej redkeje. Od hard-reseta nisem ničesar novega inštaliral na PDA, oz. spreminjal bistveno nastavitve. Gre za FSC loox N560... Ve kdo rešitev?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Ja seveda! Prvo probaj vse na novo naložit, pusti backup pri miru zaenkrat.. Sicer dvomim da je to rešitev! Seveda če to ni rešitev je edina rešitev servis!

Lp
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Jaz pa zadnje časa opažam, da PDAja ne morem več vklopit, lučka še vedno utripa, ko kdo kliče, se sploh ne sproži, klicatelju pa samo zvoni v prazno. Telefon moram resetirat, da spet normalno deluje.
Je možno, da se to dogaja, ker imam gor program za navijanje procesa? Prej se mi je to dogajalo samo če sem ugasnil pda z večjo močjo procesorja (da je pred stanbyjem nisem zmanjšal na originalno).
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Seveda je lahko to. Sprobaj en dan brez tega programa, pa boš takoj videl. Ga popolnoma onemogoči ali še bolše, zbriši.
Kateri program pa je to? Jaz sicer nisem mel nikoli problemov s programom za navijanje, vendar je pri tebi lahko drugače.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
imam dlančnik, ki baje nima običnega procesorja, ampak nek razdelek na dva dela in recimo Garmin mi prepočasi deluje, z vklopom programa BatteryStatus pa je zadeva dosti hitrejša...
Iz 195mhz ga največ navijem na 273mhz...

Saj spet ni tako pogosto, samo ko zdaj recimo čakam kakšen klic mi ne da mira in moram vedno preperit če ni pda morda "zaspal".
 

MooNman

Pripravnik
5. avg 2007
148
0
16
malo tu malo tam
meni se je včasih dogajalo da mi telefon sploh ni zvonih ko je kdo klical in je v levem spodnjem kotu pisalo samo call status, nato sem moral telefon resetirati da je sploh pokazalo kdo je klical.

Nato sem zamenjal winse iz WM5 na WM6.1 in zdaj dela kot mora edino včasih noče pošiljat smsa.Zato moram v kratkem zamenjati tudi radio rom pa baje dela

poiskusi z drugim romom
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Ah, romov pa ne mislim neki posodabljat, da potem še kaj zajebem, itak je zavarovan pa bo zavarovalnica častla, če se mi bo napaka po odstranitvi programa še vedno pojavljala.
 

MooNman

Pripravnik
5. avg 2007
148
0
16
malo tu malo tam
zajebat nimaš kj ker je itak program narejn sam da parkrat klikneš, počakaš 11min in maš gor nove winse.

pr men se pozna je mal več placa gor pa rama,skratka dela mi bolje kot prej
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Ah, romov pa ne mislim neki posodabljat, da potem še kaj zajebem, itak je zavarovan pa bo zavarovalnica častla, če se mi bo napaka po odstranitvi programa še vedno pojavljala.

To je isto, kot da hočeš na domačem pcju ostat na win 98, zunaj pa so že win xp , ki so boljši in hitrejši in večina jih uporablja.
grims-1.gif


Flešni, inštaliraj programe in boš tvoj problem zelo verjetno rešil.
 

SeBr1nG

Pripravnik
10. nov 2007
118
0
16
Recimo, da bi tudi jaz to sprobal. Kaj pa v primeru, da se kej zj*be in bi moral na popravilo? Kako namestim nazaj isti rom, sploh če se npr. naprava ne vključi al pa kej podobnega? Ima mogoče kdo kakšne "napotke" (beri: linke
cool-1.gif
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Ja pa vsako napravo je drug ROM, če iščeš za tvoj model ... zadeva obstaja:)
in kakor sem bral je zelo enostaven upgrade:

Citat:
1.Connect your PDA to craddle with power cable connected to it. Fully charge the battery of PDA
2.Disable all the passwords prior to upgrade.
3.Run PocketLOOX5xxFlashTool.exe, do not disconnect the cable from the USB
re: še tale link.. zelo uporaben:)
za nazaj na wm5 je pa isti postopek samo rom WM 5 moraš snet.
 
Nazadnje urejeno:

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Od kar sem izbrisal tisti kitajski program, ki pospešuje procesor se mi "zamrznitev" ni pojavila več. Slaba plat tega pa je da Garmin XT počasi riše karte, ker ne morem navit cpuja.
 

SeBr1nG

Pripravnik
10. nov 2007
118
0
16
No sedaj sem tudi sam updatal na WM6 (FSC N560). Zadeva je potekala brez problemov, a še vedno se mi ugaša - sedaj to izgleda tako da včasih ko ga prižgem iz standby se po sekundi ugasne (v standby), in ko ga spet prižgem dela normalno. Očitno gre za softwerski problem, ali je to normalna "bolezen" tega roma? Imam tistega iz 4pda.ru (pups)?