Udobni, lahki, trpežni, goretex čevlji

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.272
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hej,

Kupujem čevlje, ki bodo namenski - za sprehajanje psa v vseh vremenskih razmerah, veliko km tedensko, včasih kak hrib, 95% časa po poljih in njivah, pogosto tudi blatnih ali visoka trava. Barva temna.

Škoda mi je o teh superg, ki jih imam, zdaj za vsak dan po polju in blatu.

Kaj priporočate? Kakšne lahke pohodne gleznarje z gofetexom ali kaj podobnega?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Ja jaz mam najraje pohodne, pa tudi če grem kdaj v mesto s psom.
Zadnji 2 leti, pa kot kaže bodo zimo tudi preživele ker so še čisto OK, imam tele . Vendar imam drugačno barvno kombinacijo, ta mi niti ni tako všeč.
Jaz mam rad da je okrog gležnjev malo zaščite ko lezem ko kakšni višji travi, grmovju, gozdu... Ko je dež pa dam gor škornje.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.272
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Hvala. Tole bo pomoem overkill za moje potrebe. Premalo udobni in pretežki. :) Sem iskal kaj lažjega, bolj udobnega. Da lahko potečem če je potreba.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.582
113
Za točno enak namen, torej šetat cucka čez jesen in zimo v vseh vremenskih razmerah, sem cisto na blef vzel ene v decathlonu za 60€. Po 3 sezonah intenzivne uporabe jih lahko samo pohvalim, ker so odlični
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.272
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Bom sel pogledati. tnx.

Tele sem našel v eni akciji iz GER za 110 EUR. Kakšno mnenje glede tega?
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Hej,

Kupujem čevlje, ki bodo namenski - za sprehajanje psa v vseh vremenskih razmerah, veliko km tedensko, včasih kak hrib, 95% časa po poljih in njivah, pogosto tudi blatnih ali visoka trava. Barva temna.

Škoda mi je o teh superg, ki jih imam, zdaj za vsak dan po polju in blatu.

Kaj priporočate? Kakšne lahke pohodne gleznarje z gofetexom ali kaj podobnega?
Kompliciras, za sprehanje psa, par deset eur, vrh glave dovolj za vse potrebe. Umijes v bliznjem potoku, prebrodis bliznji potok...

Crescendo-Rubber-Boots-.jpg
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Jest mam salomon speedcross 4 gtx, za gobe, za tečt, za šmarno, za v meter snega...edin glih za super skale ni, čeprav so ble tud večkrat na brani, storžič,...mal škoda za skale, za vse ostalo top. Dobiš na kšnem runningwarehous eu ali uk za 100 in manj, top šuh, lahek, nepremočljiv, takoj se spuca svinjarija dol, hit se suši in dobr grab.
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
198
14
18
Če ne greš na "skale" prav gotovo kakšne lahke Goretex. Katere točno, pa boš moral v trgovino, poskusiti (vsaka znamka ima različne velikosti), pogledati tip podplata (pronacija, nevtralni itd.), potem pa pobrskati po netu (npr. idealo.de) in naročiti iz tujine ali v SLO počakati na akcijo. Ima pa vsaka firma (Asics, Salomon, Salewa ...) svoj model in vsaka noga svoj "profil". Redna cena takšnega čevlja je cca. 150€, ga pa z malo sreče dobiš za pol cene (npr. lanski model), več sam nikoli ne dam. In pri lahkem teku, daljših rednih sprehodih ... je čevelj skoraj edino, kar je pomembno, oblačila lahko kupiš za mali denar, kvaliteta čevlja pa raste s ceno, "žal".
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.272
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Sem obrnil logiko in ubil dve muhi na en mah. Zamenjal razpadajoče pohodne čevlje z dobrimi goretex gležnjarji, ki jih bom pač uporabljal tudi za psa. Probal kakih 10 modelov lahkih pohodnih, zmagali so Lasportiva po fitu in občutku. Sporbal to nedeljo po trournem neuspešnem iskanju jurčkov po mokrem in blatnem in so res top.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in tad3y

Tsunamii

Pripravnik
9. avg 2019
73
7
8
Sem obrnil logiko in ubil dve muhi na en mah. Zamenjal razpadajoče pohodne čevlje z dobrimi goretex gležnjarji, ki jih bom pač uporabljal tudi za psa. Probal kakih 10 modelov lahkih pohodnih, zmagali so Lasportiva po fitu in občutku. Sporbal to nedeljo po trournem neuspešnem iskanju jurčkov po mokrem in blatnem in so res top.
Kater model si vzel ?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.272
3.687
113
davorinm.wordpress.com

Zelo dobra cena zdajle, btw.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Hej,

Kupujem čevlje, ki bodo namenski - za sprehajanje psa v vseh vremenskih razmerah, veliko km tedensko, včasih kak hrib, 95% časa po poljih in njivah, pogosto tudi blatnih ali visoka trava. Barva temna.

Škoda mi je o teh superg, ki jih imam, zdaj za vsak dan po polju in blatu.

Kaj priporočate? Kakšne lahke pohodne gleznarje z gofetexom ali kaj podobnega?


Naroci Tretorn gumenjak skornje. Ti zdrzijo tudi v minusu. Za vse ostalo Alpina Tundra model. Usnjen,udoben. Trenutna Cena pod 90 baksov.