Covid-19 Udobne, raztegljive pralne maske

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ker bo tole sranje očitno še trajalo, bi si omislil kakšne udobne, streatchy pralne maske, ki lepo oprimejo obraz in niso one size fits all (beri - zame večinoma pretesne, sploh tiste made in china).

Te kirurške mi je pa tudi škoda xy mask tedensko v smeti metat. Par pralnih, pa bi rotiral pa sproti pral. Sam da so udobne, pa da so s kakim certifikatom, da so dejansko kokr tok varne. Iščem odraslo varianto in prilagojeno za otroka (7 let).

Ima kdo kakšne izkušnje, idejo?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.499
255
113
daj si jih po meri narest pri kaksni sivilji.

sicer pa kdo se sploh se sikira kaksen kos blaga ima na gobcu? pac nataknes kar je pri roki. al pa se to ne, ce gres na hitro noter-ven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Problem je elastika pri pranju. Te ni pametno preveč vroči vodi izpostavljati, sicer izgubi svojo elastičnost.
Dobil sem "blago" ki drži vodo, lahko pa češ njega dihaš.
Če ga zasijes v dve plasti je pa vse skupaj že precej "diht" in si nekega fizičnega napora pod masko ne predstavljam.
Dobi blago in do nekje šivilje da ti jo sešije po meri/željah.
Če imaš masko dolgo gor in na tesno, potem naredi elastiko okoli glave in ne samo do ušes.
Pa kako široko elastiko, ne kako vrvico.
Na oko so mi bile vsec tiste ki so jih nosili nekateri dirkači v MotoGP v boksih
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.968
5.704
113
blizu močvirne prestolnice
Ker bo tole sranje očitno še trajalo, bi si omislil kakšne udobne, streatchy pralne maske, ki lepo oprimejo obraz in niso one size fits all (beri - zame večinoma pretesne, sploh tiste made in china).

Te kirurške mi je pa tudi škoda xy mask tedensko v smeti metat. Par pralnih, pa bi rotiral pa sproti pral. Sam da so udobne, pa da so s kakim certifikatom, da so dejansko kokr tok varne. Iščem odraslo varianto in prilagojeno za otroka (7 let).

Ima kdo kakšne izkušnje, idejo?

1595942865957.png
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ker bo tole sranje očitno še trajalo, bi si omislil kakšne udobne, streatchy pralne maske, ki lepo oprimejo obraz in niso one size fits all (beri - zame večinoma pretesne, sploh tiste made in china).

Te kirurške mi je pa tudi škoda xy mask tedensko v smeti metat. Par pralnih, pa bi rotiral pa sproti pral. Sam da so udobne, pa da so s kakim certifikatom, da so dejansko kokr tok varne. Iščem odraslo varianto in prilagojeno za otroka (7 let).

Ima kdo kakšne izkušnje, idejo?
buff
 

FireMan

Fizikalc
19. sep 2007
276
43
28
A kdo ve kje bi se dalo kupiti kaj podobnega kot je na sliki spodaj? Ker nekateri imamo velike glave in nam hoče ušesa odrezat :)

Napenjalec za masko.jpg
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... jest uporabljam one iz Agrarie z enojno lastiko (nevarovalna 2,5€ 5kom) ... pa jo pustim v avtu, da sonce na njo sije ... naravna UV dezinfekcija ... nikakršno pranje ni potrebno ... ko je malce vidno umazana od znotraj, jo menjam ... Ser lahko normalno diha in govori skozi ... oblika se ne deformira ... verjetno pa ni kaj dosti učinkovita, nekaj pa le ...
------------------------------------
" ... " I See Dead People..." - The 6th Sense ! ..." :fredi: