Udar strele in TV

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Torej, strela mi je uničila TV. Na servisu so ocenili popravilo 525€ in na zapisnik napisali, da popravilo ni smotrno. Za diagnostiko so računali 25€.
Kako je sedaj s povračilom škode?
Kupim novega in povrnejo vse oz. kako naj vem do katerega zneska si kupim novega?
Ali dobim znesek na osnovi zapisnika s servisa?
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Včasih si dobil povračilo pri neposrednem udaru, pri posrednem pa ne. Pozanimaj se pri svojem agentu.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.197
113
Torej, strela mi je uničila TV. Na servisu so ocenili popravilo 525€ in na zapisnik napisali, da popravilo ni smotrno. Za diagnostiko so računali 25€.
Kako je sedaj s povračilom škode?
Kupim novega in povrnejo vse oz. kako naj vem do katerega zneska si kupim novega?
Ali dobim znesek na osnovi zapisnika s servisa?

Kontaktiraš svojega agenta ali greš na spletno stran svoje zavarovalnice in poiščeš rubriko "prijava škode"
tam boš dobil informacije kako prijavit obstoječi zavarovalni primer, seveda boš rabil še št. svoje zavarovalne police.
V obrazcu boš imel polje kjer boš opisal kaj in kdaj se zgodilo, priložil boš dokumentacijo ki jo imaš, servisni zapisnik
in morebitne druge podatke ki bodo pripomogli k pravilni oceni škode, leto nakupa in model aparat, morebiti račun
ali informacijo koliko je ta televizor stal...

Ker boš rabil nov aparat, se začni zanimati kateri novi ga po karakteristikah lahko nadomešča, tukaj ni glavno merilo
cena takrat novega ampak specifikacije, ko najdeš nekega ustreznega, pridobi zanj predračun in ga priloži k prijavi škode
in pojasni da ta model po specifikacija nadomešča obstoječega...

Če obstaja kritje za ta aparat, bo potem zavarovalnica upoštevala vse pogoje, ceno popravilo, ceno novega enakovrednega
aparata, odbitek amortizacije glede na starost itd... in ti poslala ali ponudbo koliko ti finančno nadomestijo za obstoječi televizor,
ali kater drug televizor zadošča po specifikacijah temu kateri je bil uničen, ali ti bodo dali npr. 40% vrednosti kot je takrat stal
ta televizor, vse je odvisno pod kakšnimi pogoji je bilo sklenjeno zavarovanje in kritje za uničenje zaradi (neposrednega ali posrednega)
udara/prenapetosti zaradi atmosferskih razelektritev... 15 različnih zavarovalnic 100 različnih opcij...
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Najprej preveri, kaj imaš pri zavarovanju hiše obkljukano (direktni ali tudi indirektni udar strele), da boš vedel, če si sploh krit ali ne.

Ko je meni (strela je udarila v oreh za hišo, ki se je nato posušil) razfukalo modem in switch, mi je zavarovalnica b.p. povrnila polno vrednost switcha (modema pa seveda ne, ker je bil last Siola), poslati sem jim moral le kopijo računa zanj. Res pa je, da je bil star kakšno leto...

Pokliči agenta/na zavarovalnico in vprašaj.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Imam direktni in indirektni udar strele. Moj agent ne ve točno, he he. Bom šel v ponedeljek kar na zavarovalnico...
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
čakam. Včeraj dobil sem obvestilo, da so prejeli moj zahtevek in bo rešen v treh delovnih dneh. Napišem, kaj bo...
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
če se prav spomnim, je menda bila neka (je) fora, da si pri indirektnem udaru strele moral imeti prenapetostne zaščite. res ne vem za detajle, je že dolgo nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
če se prav spomnim, je menda bila neka (je) fora, da si pri indirektnem udaru strele moral imeti prenapetostne zaščite. res ne vem za detajle, je že dolgo nazaj.
Verjetno misliš na to, da je pri premiji popust, če imaš vgrajene prenapetostne zaščite (seveda certificirane) ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Aparati pri teh udarih so tudi lahko zavarovani na novo vrednost? Npr. 5 let star LCD TV ni vreden prakticno nic po odbiti amortizaciji ali...?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Jaz imam po pogojih računalnike in računalniško opremo 3 leta na novo vrednost, starejše pa na dejansko vrednost. Ostale električne aparate pa 5 let na novo vrednost, starejše pa na dejansko.