Ubiquiti bord (plošča)

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Pozdravljeni! Vemo, da pri nas velja Mikrotik router za tistega najboljšega, a je malo dražji in nastavitve naj bi bile kompleksne. VENDAR pa so Ubiquiti routerji (tudi UBNT routerji) enakovredni, a pri nas manj poznani. Zelo stabilni, zanesljivi itd... Na Fakulteti za elektrotehniko v LJ jih bodo na oddelku za telekomunikacije tudi dali ob bok Mikrotiku.
Cene pa so seveda kar visoke. Recimo da od 80€ pa do ohohohoho €.

Vendar pa sem med nastavljanjem WiFi omrežja pri kolegu naletel na Ubiquiti bord na slikah spodaj. Model je Rocket M2. Pravi, da mu je to priskrbel majster, in da se lahko naroči samo tako golo ploščo, brez ohišja, napajalnika itd. Morda je celo samo ekvivalentno vezje, na katerem potem normalno dela Ubiquiti firmware. Prverjeno zelo lepo deluje tudi Openwrt. "Majster" naj bi to naročil s Kitajske.

Je torej komu kaj znano za vir, kjer bi se to dalo naročiti?

iBuBp4E.jpg


efnNGX4.jpg


Hvala
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Jaz sem UBNT naročal pri Interprojekt z Poljske : https://www.ip-sa.com.pl
Link z latvije pa sem pozabil.
Tale plošče zgoraj 99% ni Rocket M2, ker ta ima dva lan porta ;)

Nisem pa pri UBNT zasledil samih board-ov tako kot pri Mikrotiku.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Robert, hvala za komentar. Zgleda, da imaš prav, očitno bi lahko bila "Rocket M" (ne M2). Torej model, za katerega niti nisem vedel, da obstaja oz. je obstajal. Na napravi je naložen Openwrt 18.06.1 in res lepo deluje, stabilno, skratka, zadovoljstvo je. Problem je, da izgublja povezavo na spodnjem LAN portu. Kot da kabel ne bi bil priključen. Tudi če odklopim, priklopim nazaj, je isto. Zamenjal sem kabel, isto. Zamenjal na drugi strani router, kateri je priključen na ta port, pa spet isto. Sosednji port je pa tipa WAN. Spodaj pa to, kar mi izpiše Openwrt sistem:

2CWKKrw.png
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
In kolikor sem zasledil, naj bi se dobile te Ubiquiti plošče pri Kitajcih (morda v fejk izvedbi).

Glede LAN porta bi ga seveda lahko oplazila strela, vendar vizualno ni noben od elementov scvrt.
Kar sem do sedaj naredil, da sem pospajkal vse kontakte od LAN in WAN porta s spodnje stran prav tako od tiste črne "škatle", ki se nahaja naprej in na katero so povezani.
Kaj bi še lahko naredil?
- Hec je tudi, da ni priključen na originalni napajalnik, pač pa na 12V 1A enosmerni in glajen. Probal sem z enakim in 1.5A, pa je situacija ista. Bi lahko bila prenizka napetost? Sklepam, da bi potem bili drugačni simptomi, ne pa ravno strogo zmeraj problem na LAN portu.
- Če gledam z napajalne strani, sem pomislil še na tisti SMD elko kondenzator, da bi menjal.
- Pomislil sem še, da bi morda našel način, da bi WAN preprogramiral v LAN
- Morda kaka počena spajka, ki je pa ne bi tako enostavno našel. Torej skrajna rešitev, da bi na ploščo po spojih nanesel fluks in dal v pečico recimo na 230 stopinj, toliko da se vse spajke raztalijo.

Vesel pa bom še kake ideje.
 

scsiii

Pripravnik
1. sep 2007
156
2
18
Lučka za lan sveti ko ni povezave?

Ali povezava preneha delovati po enakem času od restarta?

Jaz bi najprej izločil software... da ti ne poteče kak lease ali se obesi interface, se mi je že dogajalo na openwrt-ju

Si se že priklopil preko UART?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Pozdravljen.. Lučka za LAN ugasne, ko ni povezave. Ne, povezava neha delovati naključno. Lahko je tri dni v redu. drugič samo za šar sekund vrže ven in se spet pojavi, tretjič je potrebno izključiti iz elektrike.
Bil je celo pojav, da je bil LAN "mrtev", kljub večkratnemu odklopu iz elektrike za minuto in priklopu.

Preko UART nisem priključil, saj to nimam doma in ni moja lastnina.

Interface se, vsaj po moje, ne obesi, saj se napravo vidi na dostopni točki in je povezana preko WiFi.
Bi še vedno lahko bil software? Na software res ne bi pomislil glede na simptome.