Twingo e-tech

josephe

Zelenc'
23. maj 2009
21
20
3
Kaj sem ti polagal v usta? Izračunal sem na PODLAGI TOČNO TVOJIH ŠTEVILK.

No vidiš, pa smo prišli na malo bolj realne cifre. Pa dajva za foro to vreč v računalnik. Tvojih 12kw/100 je ''samo'' 36% več od tvoje prvotne IZJAVE, 13kW/100 je pa spet ''samo'' 48% več od tvoje prvotne izjave.
Toliko o tem, da največ kritik imajo tisti, ki nimajo izkušenj z EVji. No, ti si pa na drugi strani, svojega EVja klešeš v zvezde z nerealnimi/neresničnimi/morda namerno lažnjimivi izjavami, ki jim očitno na koncu še sam verjameš. Potem smo pa drugi žaljivi.
In še tole: polnjenje/praznenje 0-100 je popolna neumnost, saj uničuješ baterijo, ampak ja, nekomu, ki mu je važno, da mu za dobo lizinga zadeva zdrži, itak dol visi, kaj bo potem naprej z vozilom.

Če se v urah ob gužvi v Ljubljani voziš s povprečno hitrostjo 25km/h si lahko izredno vesel. Žal s(m)o večinoma s kolesi hitrejši od stoječega prometa. Pa marsikateri eskiro tudi lepo leti mimo. :evil:
To, da si vzel cifro kjer sem navedel OD-DO največjo in prilagodil pogoje z bosansko klimo. Številke sem navedel točne, pogoje pa tud.
Indentično kot, npr bencinar ima porabo 6-9, pa bi ti rekel, ja pa ne mrzel motor v jutrajni konici.

Še enkrat dajem ponudbo, povej kje in kdaj, pa ti moje lažnjive/neresnične podatke izjave dokažem. Lahko se zmeniva tudi za plačilo. Če sem se lagal plačam jaz drugače ti. Si za?
Danes na poti domov, v 10km koloni, koliko bom imel porabo? Ali rabim klimo ?
Koliko je poraba pri recimo 50-60kmh?

PS: 25kmh povprečno pomeni, da se čez voziš npr. iz dolgega mostu do črnuče slabe pol ure. Gogle trenutno pravi 24min. V konici pa bo precej več.

LP
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
Eno laično vprašanje. Recimo da še razumem ta del, da je izkoristek električnih motorjev boljši od bencinarjev, ampak kaj pomen za mene kot potrošnika, da recimo ICE Twingo porabi 8 litrov na 100 km/h, EV Twingo pa 13 kW na 100 km/h? A je to velik al mal za EV? Kok je razmerje L/kW?:sprasujemse: Ok lahko primerjam glede cene, kok je liter bencina in kok je 1 kW, to bi še znal:geek:
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Pretvori v €/100km za primerjavo

Jaz mojega električara polnim na zaenkrat zastonj javni polnilnici.
Torej imam 0€/100km
Ekvivalent bencinar troši 5litrov na 100km
Nevem pa koliko je cena bencina trenutno....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
To, da si vzel cifro kjer sem navedel OD-DO največjo in prilagodil pogoje z bosansko klimo. Številke sem navedel točne, pogoje pa tud.
Indentično kot, npr bencinar ima porabo 6-9, pa bi ti rekel, ja pa ne mrzel motor v jutrajni konici.

Še enkrat dajem ponudbo, povej kje in kdaj, pa ti moje lažnjive/neresnične podatke izjave dokažem. Lahko se zmeniva tudi za plačilo. Če sem se lagal plačam jaz drugače ti. Si za?
Danes na poti domov, v 10km koloni, koliko bom imel porabo? Ali rabim klimo ?
Koliko je poraba pri recimo 50-60kmh?

PS: 25kmh povprečno pomeni, da se čez voziš npr. iz dolgega mostu do črnuče slabe pol ure. Gogle trenutno pravi 24min. V konici pa bo precej več.

LP
Samo vprašanje? A smo sedaj poleti? Ti si napisal, da poleti narediš do 250km z enim polnjenjem.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.389
9.127
113
doma te stane cca 0,13 do 0,14 €/kw, odvisno kolikšen porabniki si, na petruolu te stane kw precej več in po komercialnih zadeva si skoraj 1:1...
aja, smo ugotovili da poraba ne bo 13kw, ampka prej med 15 in 17kW.
 

josephe

Zelenc'
23. maj 2009
21
20
3
Cena pri nas doma je cca. 9c kw/h ponoči in ca 14c čez dan.
Sumasumarum je okoli 1,5eur/100km pa rečemo lahko še +-0.5eura :)
Sicer pa jaz imam srečo, da ga lahko filam na šihtu.

Sad, boš ti javil na Guinessa, da me vpišejo :)
Z tem pa tudi dokončno izstopam iz debate.
Lahko pa kot omenjeno, se dobiva osebno, da mi pokažeš kje lažem in zavajam, bi bil prav vesel.

Narejeno pot pred pol ure, dolgi most okolica spara do črnuče rogovilc, vozil pa sem ves čas v koloni po svojem pasu in ne klima ni lavfala in kolone nisem delal. Če števec laže meni, jaz lažem tebi.
 

Priponke

  • IMG_20210924_142324 - Copy.jpg
    2,2 MB · Ogledi: 132
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Evo današnj podatki:
Zjutraj na šiht pri 6°C
Screenshot_20210924-151419__01.jpg

In domov pri 22°C:
Screenshot_20210924-151424__01.jpg
 
  • Wow
Reactions: ales85

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
Malo sem zmeden s temi označbami KW in kWho_O

Ok sem malo prebrskal po spletu, zgleda da je 1 L bencina enako 8.9 kWh oz. 9,5 kWh.

Zdaj pa razlika med kW in kWh je, da je kW oznaka za moč kWh pa mera za energijo.

In zdaj pa dalje.

Če vi pravite, da vaš avto porabi 15 kW moči na 100 km (zgoraj je tudi primer 13,5 kWh oz. 8,2 kWh/100 km), ICE pa v eni uri porabi 8 L na 100 km, kar za slednjega potem pomeni cca 72 kWh na 100 km, 72 kWh pa je v eni uri (logično) enako 72 kW, potem lahko rečemo, da ICE porabi nekje okoli za 5x več energije.

Je pa zgleda bencin cenejši od elektrike, če lahko na neki komercialni črpalki/polnilnici - ne doma - pridemo do cenovnega razmerja skoraj 1:1 :geek: In po napovedih naj bi bila elektrika v prihodnosti še dražja.:sprasujemse:
 

josephe

Zelenc'
23. maj 2009
21
20
3
Samo vprašanje? A smo sedaj poleti? Ti si napisal, da poleti narediš do 250km z enim polnjenjem.
Bilo je do predvčerajšnim. Res je ,vreme je danes povsem drugo kot je bilo v začetku tedna. Dlakocepiš.
Napisal sem DO in pojasnil, da tudi redko uporabim klimo.
Pojasnil sem ti tudi, da ti OSEBNO lahko bolj razložim in pokažem.

Oz bolje....pojdiva se dobrodelno akcijo.
Pozivam te na stavo, reciva poljubna vrednost, lahko 100eur ali več v dobrodelne namene.
Društvo izberiva npr. palčica pomagalčica ali katerega drugega.
Skupaj nafilava ta jajca od twingota, zaplombirava kestl in če naredim od 220-250 ( sedaj je vmesto obdobje a je? in toliko sem napisal da naredi ), ti daruješ, če ne dosežem tega pa jaz.
Lej za dobri namen se gre?
Si za?
Pa še kavo skupaj spijeva?

PS: V vednost, kapaciteta baterije se razlikuje od temperature seveda, to veš. In to precej bolj kot bi si želel.

LP
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
A to stavita za tale model - če na njihovem konfiguratorju izbereš vse najboljše opcije in prideš na 212km.
1632502634336.png
 

josephe

Zelenc'
23. maj 2009
21
20
3
Tudi ti kaže realno do 130.
Tako da nimam šans z 220km kot sem napisal.
No očitno bom jaz tisti, ki bo daroval samo še probat morava z SAD-om.

LP
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Bilo je do predvčerajšnim. Res je ,vreme je danes povsem drugo kot je bilo v začetku tedna. Dlakocepiš.
Napisal sem DO in pojasnil, da tudi redko uporabim klimo.
Pojasnil sem ti tudi, da ti OSEBNO lahko bolj razložim in pokažem.

Oz bolje....pojdiva se dobrodelno akcijo.
Pozivam te na stavo, reciva poljubna vrednost, lahko 100eur ali več v dobrodelne namene.
Društvo izberiva npr. palčica pomagalčica ali katerega drugega.
Skupaj nafilava ta jajca od twingota, zaplombirava kestl in če naredim od 220-250 ( sedaj je vmesto obdobje a je? in toliko sem napisal da naredi ), ti daruješ, če ne dosežem tega pa jaz.
Lej za dobri namen se gre?
Si za?
Pa še kavo skupaj spijeva?

PS: V vednost, kapaciteta baterije se razlikuje od temperature seveda, to veš. In to precej bolj kot bi si želel.

LP
Da se razumemo, bom še enkrat citiral TVOJE besede, ki so me zmotile:

Realni doseg avta je v mestni vožnji pozimi 150km, vmestno obdobje 250, poleti pa tudi okoli 220-250 ( od 100-0% )
Tako, to je to. Jaz na svojem avtu imam tudi lahko porabo 6 litrov, lahko pa 30. Tako da tvojo stavo ti kar drugim ponujaj.
Dejstvo pa je, da OB NORMALNI uporabi vozila (vključno z radijem, klimo, gretjem, itd.) so te tvoje številke popolna iluzija, kar lepo povedo tudi fotke MUC-a. In ja, seveda proizvajalec bo namerno dajal slabše podatke. Lool.
To pa ne pomeni, da ti ne dosegaš takih razdalj, ampak to ni NORMALNA uporaba vozila. No, zate očitno je.
In samo v vednost: sem dovolj prevozil z EVji, da vem kakšno porabo lahko pričakujem in tudi vem, kaj pomeni za doseg, ko enkrat pritisneš tisti gumb s snežinkico ali pa pozimi vključiš gretje.
Očitno tudi novaa na svojem EVju ve, ker ga uporablja kot vozilo, ne pa, da gleda na vsako stvar, da bo potem lahko v gostilni (ali na forumu) nakladal o REALNEM :valjamse: dosegu. Ko boš tisti realen zamenjal z moj, se pa lahko spet začnemo pogovarjati bolj resno. Ker ta tvoj realen doseg morda doseže 0,05% zagriženih EVjevcev. Velika večina ostalih bo pa konkretno pod podatki od proizvajalca. Vsaj po EU podatkih, ameriški so nekoliko bolj realni (običajno, ne vedno #Tesla).

Pa še to: taki kot si ti, delate zelo slabo uslugo EVjem, ker morda kakšen neinformiran človek kupi avto na podlagi vaših popolnoma zavajajočih podatkov, potem so pa seveda vsi EVji sranje in je vse en sam nateg.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in novaa

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Eno laično vprašanje. Recimo da še razumem ta del, da je izkoristek električnih motorjev boljši od bencinarjev, ampak kaj pomen za mene kot potrošnika, da recimo ICE Twingo porabi 8 litrov na 100 km/h, EV Twingo pa 13 kW na 100 km/h? A je to velik al mal za EV? Kok je razmerje L/kW?:sprasujemse: Ok lahko primerjam glede cene, kok je liter bencina in kok je 1 kW, to bi še znal:geek:
Ce lahko doma polnis potem te stane 100km voznja s Twingom nekako ttoliko
15kwh x 10c=1.5€/100km
6lbenza x1.2€ = 7.2€/100km
Zaokrozimo prihranek na 6€/100km
Ce letno naredis 15kkm je to 900€ letno
Zdaj pa ekonomija nabavne cene
Razlika v ceni 4k€?
Na nuli si po 4,5 letih.
Ce bi polnil na polnilnicah podjetij bos placal povprecno 2x vec kot doma. Torej ekonomije ni vec.... Ker kar bo vec od desetletja za te baterije bo senkano po vsej verjentosti.
Razen ce spekuliras da bos se dolgo nekje polnil zastonj. Potem pa si se mal hitrej kot v 4 letih na nuli.
Ce lahko montiras SE, potem je racunica dolgorocno najbrz se nekoliko bolj smiselna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
Če polniš doma.... Potem črtaj filanje.... Ker dejansko nevem več kak zgleda bencinska črpalka :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Danes haha (po dveh mesecih ;) ) , je pa res da bencinarja ze dolgo nisem tankal. A jevtreba zapenjat za cente? Lani je bil bencin po evro!
Se upas napovedat po koliko po cez 5 let bencin in po koliko kwh elektrike?
Se pravi ni bencin nic cenejsi od nafte. Ker taka je bila cena nafte danes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: KarEn