TV stikalo Preh SW25

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Na TV-ju mi je odpovedalo glavno stikalo. Jasno ekzotika, ki je več verjetno ni za dobit. Gre za stikalo PREH SW25, ki ima poleg ON/OFF funkcije še nek preklop za standby.

Našel sem samo neke nizozemce, ki bi mi radi prodali 10.000 komadov ob enem naročilu. Drugje ne najdem. Pozna kdo koga, ki bi imel kaj takega na zalogi?

Torej PREH SW25

SW25.JPG


Trenutno sem stikalo odspajkal in "prebrikal" kar je pač bilo za brikat. TV dela, samo v standby ne gre. Pa eno stikalo imam na priključni vrvici, kjer fizično izklopim. Se bo dobilo še kaj takega ali grem po LCD-ja?
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Za katero TV pa je to?
Nakaj te robe, rabljene sicer, se mi še valja nekje. Ti lahko pošljem, če daš podatke oTV (Tu se gre bolj za fizične mere - da ti bo stikalo pasalo v ohišje ali na tiv).
Najbolš, da stikalo vzameš ven in greš z vzorcem v IC ali Delko (če si iz lj).

edit: to stikalo je standardno za 3/4 televizij. Naprimer, Grundig, Philips, tudi Gorenje, če se ne motim. Ga boš dobil v vsaki bolje založeni štacuni z elektronskimi komponentami, pa tudi na Gorenjevem servisu. Cena - prava sitnica, 5-10€.
 
Nazadnje urejeno:

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Je pa še ena možnost: stikalo je itak crknilo na 230V delu. Daj ga nazaj not in prebrikaj samo napajalni par kontaktov, tista kontakta za stand-by bosta pa še vedno delala. Pritisni ga not (da bo kao vklopljeno, in st-by ti bo delal. Če boš pa hotel popolnoma izključiti TV, pa potegneš drat iz vtičnice.
Aja, saj maš že stikalo na kablu. Nč, nazaj not ga daj (mislim, stikalo
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

gs1422

ekonomist
13. okt 2007
1.158
0
36
43
Dobova
Hvala za odgovor. Gre za televizijo Goldstar, modela točno ne vem - sem pa stikalo odspajkal ven in bom danes zakrožil malo po mariborskih trgovinicah.

Na tiskanini sem 230V del že prebrikal, sem pa tudi 24V - standby del. Jo pa ne morem sedaj več spraviti v standby. Ni mi jasno kaj naj bi tistih 24V sploh počelo. Ko sem meril stikalo na 24V delu mi ga ob tem, ko pritisnem gumb samo za kratek trenutek vklopi, ko pa spustim pa zopet izklopi. Ali ta del deluje kot tipka ali pa je tudi ta del crknil? Skratka obnaša se mi enako kot 230V del - kontakta ne obdrži.