TV - računalnik

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Na novo sem naložil originalne Windows 7, naložil gonilnike in CCC za ATI Radeon HD 2600 grafično. Nastal pa je problem pri povezavi TV z računanikom, saj sliko namizja dobim na TV, videov pa ne vidim na TV. Povezano imam z scart kablom. Na XP je delovalo brez problemov.
V CCC je možnost kjer se nastavi theather mode opozorilo, da je trenutno to nastavljeno za monitor, ko pa hočem preklopit na TV, mi vrže na izbiro, samo potem ne morem izbrat TV. Da bi dal duplicate, pa ne pride upoštev, zaradi razlike v velikosti in formatu med monitorjem in TV
Ali se da to kako rešit, ali je to fora kao boja proti piratstvu in je namenoma tako sprogramirano. Bi hdmi kabel kaj rešil, imam možnost povezave, samo ga nebi brezveze kupoval.
evil.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ne kaže filmov čez cel ekran, ali sploh ne kaže (niti v oknu) ?

Lahko probaš Theatre Mode čist izklopiti.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
HDMI je bolj uporaben pri onemogočanju piratiziranja (digitalni signal)..
Torej, ostani na SKART-u
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Sploh mi ne kaže videa niti v oknu. TV mi kaže samo sliko ozadja, brez ikon, kar je tudi pravilno, saj pri XP je bilo tako.
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Sem probal tudi to pa ni nobene razlike, je pa zanimivo, da mi Theater mode ne dela tudi na monitorju.
Sem se pa danes igral z prenosnikom in nastane isti problem, z to razliko da imam tam Nvidia grafično in me ko poskušam nastavit Theater mode opozori, da od xx serije to ni več na voljo zaradi zahtev Microsofta, zaradi zmanjšanja piratstva. Predvidevam da grejo tudi pri ATI po podobni poti. Če pa ima kdo še kakšno idejo bi jo bil vesel.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
OK, že dolgo nisem na winsih, ampak včasih je bilo v winskih tako, da ti je video kazalo samo na primary displayju. Torej ko si priklopil TV, si moral iti v nastavitve displayje pa naštimat da je TV primary ... Nima pa pojma, ali je še vedno tako ...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Že orenk let dela video na obeh.

Kaki video pa predvajaš?
Blu ray gre samo preko HDCP povezav, torej HDMI in nekateri DVI.
Youtube pa recimo mora delat.
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Lp
Saj meni je tudi na XP delalo brez problema.
Predvajam pa največ avi posnetke z domače kamere, preko media plajerja. Tudi če probam z drugimi plajerji ni nobene razlike. Sem tudi probal z starejšim CCC pa mi ne ponudi možnosti za nastavitev Theatral mode.Tuče v Win/ nastavim povezava z diaprojektorjem-dvojni zaslon ni nobene razlike.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Torej okno od media plajerja je, tam ko bi bila video slika pa je.... črno?

Nič, poklicat opevano podporo mikisofta in se pogovorit.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Kaj še sploh čaraš brez hdmi kabla?? To je prvo kar moreš nabavit!
kaj pa funkcijo "video overlay" si kje zasledil? Po mojem ti ta funkcija dela težave.
Probaj še s programom ultramon, ki je namenjen delu z večimi monitorji.
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
LP
Hvala Fusion, s pomočjo tvojega nasveta in ultramoma sem rešil problem, saj je pri CCC bila ravno funkcija video overalay sive barve, torej onemogočena.
Sicer kvaliteta slike na TV ni najboljša, a to bom rešil z hdmi kablom.