turistično zavarovanje

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Sej ne vem ali bi to pasalo v ta del ali bolj v "Zavarovalni" ampak vseeno.

Enkrat smo se že pregovarjali kateri so najboljši, kateri nudijo največ in podobno, ampak do nekega pravega zaključka nismo prišli.
Sedaj pa moram nekaj skleniti in brskam med enim in drugim in tretjim... Cene so ZELO različne, tako na hitro pa razlike niso tako velike.

Kaj izbrati za normalno ceno in da so zadaj neka "normalna" kritja. Potreboval bi bi za 1 leto, cel svet, dve osebi.

Hvala
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.293
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Sej ne vem ali bi to pasalo v ta del ali bolj v "Zavarovalni" ampak vseeno.

Enkrat smo se že pregovarjali kateri so najboljši, kateri nudijo največ in podobno, ampak do nekega pravega zaključka nismo prišli.
Sedaj pa moram nekaj skleniti in brskam med enim in drugim in tretjim... Cene so ZELO različne, tako na hitro pa razlike niso tako velike.

Kaj izbrati za normalno ceno in da so zadaj neka "normalna" kritja. Potreboval bi bi za 1 leto, cel svet, dve osebi.

Hvala


Do zaključke se nikoli ne pride ker vsak hvali svojo malho...

Paketi se razlikujejo med zavarovalnicami po višini zavarovalne vsote, po dodatnih kritjih (prtljaga, odpoved zavarovanja...)

Če se gre za celoletno zavarovanje jaz ponudim dve varianti ZM in Grawe.

ZM z najvišjim paketom 50.000€ ki je primerljiv z ostalimi ( Triglav, Vzajemna, Coris) je od vseh najcenejši
in pride 39€ letno, to bi moralo zadoščati za najbolj nujne stvari recimo za območje Europe in Sredozemlja,
ampak še vedno je to lahko hitro premalo. Različne zavarovalnice imajo različne pakete od 10.000€ pa do 100.000 ali več)

Grawe Turist, pa priporočam vsakomur, ki potuje še kam dlje, saj ima bistveno višja in več kritij kot
ostali ponudniki za so zelo ugodno ceno, ki znaša za osebo 76€ letno, družinsko pa 139€ letno.
Imaš pa kritje do 250.000€, vključeno civilno odgovornost do 440.000€, zračno ambulanto, ponovno organizacijo potovanja...

Vse, ki so malo bolj aktivni, smučarji, kolesarji, (zaradi odgovornosti) priporočam da vzamejo Grawe, ker ti noben ne nudi civilne
odgovornosti, sploh pa v takem znesku, je pa tudi 250.000€ nek znesek ki ti daje občutek varnosti, da tudi če pride do hude zadeve
veš da je tukaj dovolj denarja da te pokrpajo...

Je pa bistvo Turističnih Zavarovalnic, da te takoj ko je možno, spravijo nazaj v matično državo, kjer se seveda zdravljenje nadaljuje
na račun tvojega osebnega zdravstvenega zavarovanja.

In če kdo vpraša, ja turistično zavarovanje velja samo v tujini in ne more ga tujec skleniti v Sloveniji za koriščenje v Sloveniji.

Če te pa kaj več zanima pa me lahko na PM
rolleyes-1.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Tudi jaz se odločam za letno turistično zavarovanje in preglejujem več ponudb. potujem po Evropi, vendar se letos za 3 tedne odpravljam v Azijo. Kaj mi priporočate?

Citat:
vključeno civilno odgovornost do 440.000€,
Kaj to pomeni?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.293
113
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Tudi jaz se odločam za letno turistično zavarovanje in preglejujem več ponudb. potujem po Evropi, vendar se letos za 3 tedne odpravljam v Azijo. Kaj mi priporočate?

Citat:
vključeno civilno odgovornost do 440.000€,
Kaj to pomeni?

Verjetno poznaš avtomobilsko odgovornost oz. AO zavarovanje (ki krije škode, tretjim osebam, ki jih povzročiš z avtom)

To zgoraj je pa SCO oz. splošna civilna odgovornost in krije odškodninsko odgovornost (materialno in nematerialno) do tretjih oseb....
Po domače, greš na smučanje, povzročiš nesrečo s poškodbami, poškodovani smučar bo od tebe zahteval odškodnino za poškodbe,
strah, zdravljenje..., v trgovini po nerodnosti razbiješ neko dražjo vazo... nepravilno prečkaš cesto, zbije te avto, krita je škoda na vozilu,
s kolesom se v nekoga zaletiš.... (obvezno vozilo brez lastnega pogona) itd...

če imaš SCO, za to odškodnino poskrbi zavarovalnica.... (enako kot pri AO zavarovanju, samo da tukaj velja za civilne rizike)

Zakaj je to dobro imeti:
1. ponavadi imamo SCO vključeno pri zavarovanju stanovanjskih premičnin
- zav. vsote so ponavadi manjše 25k, 50k, 70k€.... nekako zadovoljive za slovenijo (tukaj imaš 440k€, kar je primerno tudi za USA)
- v sklopu zavarovanja SCO preko stanovanja, ni nujno da so vključeni vsi člani, običajno je sklenitelj in partner, ter otroci
ki še niso polnoletni oz študenti do 26 leta, če nimajo svojih prihodkov!

itd...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Sem preletel pogoje Grawe-ja... Ima sicer visoka kritja, vendar je OGROMNO izključitev. Oziroma zelo podobno kot druga zavarovanja. Moteče je mogoče za nekatere le to, da je po novem čas bivanja v tujini lahko samo 45 dni.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.293
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Sem preletel pogoje Grawe-ja... Ima sicer visoka kritja, vendar je OGROMNO izključitev. Oziroma zelo podobno kot druga zavarovanja. Moteče je mogoče za nekatere le to, da je po novem čas bivanja v tujini lahko samo 45 dni.

Grawe je imel bistveno prednost da prej ni omejeval časa enkratnega potovanja v tujino, s 01.02.2014 so to spremenili in
omejili posamično potovanje na 45dni, imajo pa vsi omejitve, koliko lahko traja posamično potovanje, če ti je 45 dni na enkrat
premalo (koliko se jih pa lahko privošči tako dolg dopust) vzameš pri drugi zavarovalnici časovno omejeno zavarovanje za obdobje
ko greš na potovanje, seveda je premija zaradi tega BISTVENO VIŠJA. Koliko ljudi pa rabi to, verjetno 0.01% ali še manj?!?

So določene izključitve, kot povsod drugje, ker drugače bi bila zavarovanja zaradi tega bistveno višja, izključitve pa so po mojem mnenju čisto na mestu, problem pri izključitvah pa je v tem, da jih stranke ne poznajo, enostavno vsi mislijo da zdaj pa karkoli
se mi zgodi je krito. Problem je da noben ne prebere splošnih pogojev in ni pozoren kaj je in kaj ni krito, vedno je pa na "premoženjskih" policah tako, da je krito tisto kar je navedeno, nikoli nisi zavarovan za "VSE"..., kdor ti bo rekle da zdaj maš pa vse zavarovano, kar koli se zgodi, "laže".
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.293
113
Jodlarček, odgovor na zasebno sporočilo, ti objavljam kar tukaj:

Ne kritizeram tebe, ampak na splošno je, da stranke ne poznajo dobro osnov zavarovanj in zato pride dostikrat do podobnih vprašanj

Do kakršnega koli dogodka pride, VEDNO prvo kličeš na njihovo asistenčno številko in z njimi rešuješ nastalo situacijo, razen seveda če je ogroženo življenje, takrat je prvo na vrsti reševanje, potem pa takoj ko je mogoče, kontaktiraš zavarovalnico.

Torej imam nekaj vprašanj iz njihove brošure:
Citat:

- Dodatni stroški povratka pri predčasni ali kasnejši vrnitvi (100%). jaz si to predstvavljam, če moram predčasno domov zaradi nepredvidenih dogodkov mi 100% povrnejo vse nastale stroške. Skoraj prelepo da bi bilo res. Ali pač?
Če si na podlagi splošnih pogojev upravičen do tega, ti zavarovalnice krije vse nastale stroške, če pride to tega, si na vezi z zavarovalnico in skupaj urejaš situacijo, če boš delal na lastno pest, lagko da določenih stroškov ne boš dobil povrnjenih.


Citat:
-Dodatni stroški zaradi zamude zavarovanca na letalo/ladjo. Torej če zaradi svoje krivde zamudim letalo mi povrnejo stroške????
Preberi splošne pogoje, notri je navedeno v kakšnem primeru si upravičen.

Citat:
-Prtljaga (2400€). To mi sploh ni jasno..torej če se izgubi prtljaga mi povrnejo vrednost 2400€?????
Znesek je maksimalno izplačilo za izgubljeno prtljago, seveda moraš dokazati koliko je bila vredna prtljaga, če je bila
manj, seveda dobiš toliko manj, logično?!?

Citat:
-Stroški prekinitve potovanja.(6000€). Torej če prekinem potovanje zaradi npr. smrti bližnjih mi povrnejo stroške v vrednosti 6000€???
Kot zgoraj napisano, je zgornji limit 6000€, krijejo dejanske sorazmerne stroške, vendar ne več kot 6000€!

Citat:
Torej se teoretično lahko peljem domov v prvem razredu.
NE, razen če si imel aranžma z plačanim 1. razredom, drugače pa enakovredno tvojemu aranžmaju.

ERGO zavarovalnica, ima dober slogan, "Zavarovati pomeni razumeti", ko sklepamo kakršno koli zavarovanje, moramo razumeti
kaj sploh zavarujemo in kaj je krito.

Večini je jasno pri avto zavarovanju, kaj krije kombinacija parkirišče, podobne je tudi pri ostalih zavarovanjih, krije to kar je navedeno,
ne to kar mi mislimo in to je v življenju pri vseh stvareh, vsi vemo kakšna so pravila za dopust, za bolniško,... povsod so pravila kaj je in kaj ne.

Pa srečno
cool-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Zdaj ima tudi Grawe 45 dni v tujini max??

Pyzda, potem pa letos ne vzamem več
frown-1.gif
.

Sux.

LP,
PIC
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.778
4.293
113
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Zdaj ima tudi Grawe 45 dni v tujini max??

Pyzda, potem pa letos ne vzamem več
frown-1.gif
.

Sux.

LP,
PIC


Ja ža he Mondial Assitance to spremenil na 45dni, no ampak vseeno imajo še zmeraj dobra kritja.

l.p.

p.s. si še kar v tujini, sedaj ne vem kaj bi ti ponudil, edina varianta ostane Coris, kot neko delovno zavarovanje, samo to stane....
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Še ja, do aprila.

Hm, bom moral preverit tuje zavarovalnice
frown-1.gif
.

LP,
PIC
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
iščem turistično zavarovanje za tujino (evropa).... celoletno in družinsko.

Kaj je trenutno najbolj ok?
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
kakšna pa je varianta na amzs?
asistenca premium in družinsko turistično zavarovanje pride 106€
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
490
63
28
širne planjave Dolenjske

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
na koncu sem vzel premium družinsko pri Amzs. cena 106 € (avtomobilska asistenca v tujini + turistično zavarovanje za vso družino).
Turistični zavarovanje je od Triglava...če koga zanima