Turcija Sirija, 1:0

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
"Trump could not have heard “whimpering and crying” because there was no audio, and Esper and Milley refused to confirm those details. " - Washington Post.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Mene zanima kaj bi lahko sploh od operativcev in psa ostalo...če so snemal iz prizorišča kjer se/so se razstrelil....a bajte nikjer... Še plošče ni...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Da nič ne ostane je zato, da ne bi čez nekaj let slavili groba. Ni nova pogruntavščina, tudi groba Hitlerja niso naredili.
Sicer pa:
1. Trumpov govor meni ni bil všeč. Res pa je, da rabi za gladko zmago za drugi mandat malo dvigniti rajting doma, če bi slučajno demokrati uspeli najti enega spodobnega protikandidata. In je pač izkoristil ubitega človeka in specialce, ki so nesli glavo na prodaj.
2. Ne razumem teh najbolj iskanih ljudi, da svojega domovanja ne minirajo in ob taki situaciji ne poskrbijo, da odleti v luft še kak specialec. Očitno nekih resnih vojaških sposobnosti nimajo, temveč samo politično-plemenske in to očitno tiste sorte, ki v tistih krajih dobro vžgejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
prej so vse skup pravljice. ponovno vprašam. imaš na sebi bombni jopič. ali res nimaš pištole in nekaj deset metkov, da pokončaš psa, ki te napade? ali se res razstreliš v varni razdalji?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.673
113
Z bombnim jopičem je kar težko spati. Bi te bolel križ, seksati je težko. S pištolo zadeti človeka v velikem stresu zlepa ne zna vsak, ki ni dovolj izurjen. Razen tega moraš biti obrnjen proti napadalcu, ne pa bežati, kar je prvi refleks.
Po mojem so stvari verjetne. Ljudje zapadejo rutini. Nekaj časa so živeli dokaj mirno, varnostniki se polenijo v neki situaciji, verjamejo, da je lokacija tajna in nehajo pričakovati ciljno usmerjen napad.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
prej so vse skup pravljice. ponovno vprašam. imaš na sebi bombni jopič. ali res nimaš pištole in nekaj deset metkov, da pokončaš psa, ki te napade? ali se res razstreliš v varni razdalji?

Lahko so pravljice, motivov za to je dovolj. Realno gledano pa mislim je tudi opcija da je bil ali preveč paničen in prestrašen (beg skozi rove), da bi zadel psa s kakšnim orožjem ali pa je to videl kot absoluten začetek hitro prihajajočega konca brez možnosti za rešitev in mu ni bilo do čakanja na vojake in BUM.
 
Nazadnje urejeno:

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Išči predor.
Mene zanima kaj bi lahko sploh od operativcev in psa ostalo...če so snemal iz prizorišča kjer se/so se razstrelil....a bajte nikjer... Še plošče ni...
Zajeta slika.PNG
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
wtf res...

Medtem ko je ruska vojska v Siriji prisotna z dovoljenjem vlade v Damasku, pa ameriška tega dovoljenja ali dovoljenja Varnostnega sveta ZN-a nima.

Esper je še dejal, da so prihodki od nafte ključni za Sirske demokratične sile (SDF), ki jih pretežno sicer sestavljajo kurdske Ljudske zaščitne enote (YPG). SDF te prihodke potrebuje tudi za pridržanje več tisoč zajetih borcev IS-ja. "Želimo zagotoviti, da bo SDF imel dostop do teh virov, da bi lahko nadzoroval zapore in oboroževal svoje enote, da nam bo pomagal pri naši misiji poraziti IS," je dejal ameriški obrambni minister.

Ameriška vojska uniči, ameriška podjetja popravijo?
Predsednik ZDA Donald Trump je nedavno predlagal, da ameriško naftno podjetje najamejo za začetek popravila sirske naftne infrastrukture, uničene v več kot osmih letih vojne. Obsežno škodo na poslopjih za hrambo nafte, njen transport, obdelavo in rafiniranje so povzročili ravno ameriški zračni napadi, ki so se začeli leta 2015.

Medtem je Trump v Chicagu jasno napovedal, da bodo ZDA zadržale sirsko nafto. "Zadržali bomo nafto," je dejal. "Zapomnite si, to sem vedno govoril. Zaržati nafto, želimo zadržati nafto. 45 milijonov dolarjev na mesec, želimo zadržati nafto. Zavarovali smo nafto," je dejal ameriški predsednik. Kot poroča Guardian, bi to lahko pomenilo vojni zločin.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Take besede povedo o Trumpu samo to, da je velik primitivec. :bruh:
Brez skrbi so te besede dobro premišljene, pa potrjene s strani svetovalcev in generalštaba, in so takšne kot so lansirane s točno določenim namenom.

So že ocenili, da bo taka retorika Trumpu in ZDA prinesla več koristi, kot škode. Brez skrbi bi znal tudi lepše povedat, če bi bila ocena drugačna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

erikson

Guru
25. avg 2007
21.399
5.379
113
2. Ne razumem teh najbolj iskanih ljudi, da svojega domovanja ne minirajo in ob taki situaciji ne poskrbijo, da odleti v luft še kak specialec. Očitno nekih resnih vojaških sposobnosti nimajo, temveč samo politično-plemenske in to očitno tiste sorte, ki v tistih krajih dobro vžgejo.
Po mojem so stvari verjetne. Ljudje zapadejo rutini. Nekaj časa so živeli dokaj mirno, varnostniki se polenijo v neki situaciji, verjamejo, da je lokacija tajna in nehajo pričakovati ciljno usmerjen napad.
Vhod je bil miniran, zato so razstrelili steno. Na to lokacijo je prispel 48 ur prej. Lokacijo naj bi Američanom javili Kurdi. V rovu je bil samo pes.

 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zakaj neki mu želijo sodelavci preprečiti tvitanje? Gotovo zato, ker je vsak tvit strogo premišljen in usklajen s piarom. :valjamse: