Trump ukazal napade na tarče v Siriji

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Prvo pravilo:
Nikoli ne verjemi ruski propagandi.
Drugo pravilo:
Beri prvo pravilo.
https://www.portalplus.si/mobile/1823/admiral-kuznjecov
Screenshot_20180426-105151.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kaj bi zdaj rad povedal? Na sliki je Kuznjecov... Poleg tega ima Rusija eno in edino (malo) letalonosilko, ker je sploh ne rabi. Pa še ta je 90-ih...
kar sem ti pa prej pisal o ruski vojski, pa ni njihovo trobilo, temveč "zahodni" viri, kot so Jane's, Reuters, BBC, CNN, Wikipedia in podobno. V nasprotju z tvojimi Delo, Portal plus itd.

Je pa mordenizacija flote (letalonosilke ni v programu, ker za razliko od ZDA nimajo namenov delat sranja po svetu) naslednji kora oz. se je že pričel. za kaj več pa pogooglaj Project 23560 Lider in izberi medij, ko po tvoje ni ruska propaganda. Jih boš našel več kot dovolj...
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Eh. Ruskiči so imeli dve letalonosilke. Eno so pretopili v staro železo da imajo material za motike in krampe.
Razvijajo pa novo letalonosilko in bo v uporabi leta okoli 2030.

CNN. V rangu lažnive ruske propagande. Celo za svojo prvo damo Melanijo so nucali več kot eno leto da so priznali da je prva liga. Da je WOW.
Delo & Co pa podtikam zato ker je to vaš medij prorusko usmerjen.

Pač balinčkamo. Ne bit jezen oziroma užaljen.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ce pustimo politicne poglede in mnenja ob strani ter se osredotocimo samo na tehnicno plat: kar si napisal o spoofanju je nemogoce doseci ob trditvi da sistemi ne bi zaznali motenja. Ker ce ti 20 ladjam, vsem posredujes napacen (in enak) signal gps, bodo to zaznali sistemi, ki neodvisno od gps, belezijo polozaje in smeri prijateljskih enot. Ce bi dejansko storil, bi moral delovati ciljno na vsako ladjo, ker bi ob spoofanju signala na vecjem obmocju, ladje se vedno merile tocno razdaljo in pozicijo med seboj (ena bi bla na letaliscu, ena 20 km stran pred otroskim vrtcem, ne pa vse na isti poziciji).

Ker si stromar ti je jasno da motiti gps ni nek problem z navadnim jammerjem. Problem je ko moras jammat razlicne frekvence in hkrati poskrbet za lastno nemoteno komunikacijo. In spoof na majhnem obmocju ni umetnost, tudi na sirsem je za neko rusijo cisto izvedljiv (ker ima satelite ter ostalo infrastrukturo), samo ne z rezultati, ki si jih opisal.

Ampak ok s temi zadevami se ukvarja cela plejada razvijalcev razne millitary grade in LE opreme. Je pa podatek o izjemnem motenju sistemov po enem takem “pregledu” dejstev veliko bolj podoben propagandi kot pa resnemu povzetku dogajanja.


"Incident" na vajah NATA v S morju je bil le prikaz, kaj se da. Imaš en kup intervjujev in izjav, kaj se je takrat dogajalo. Rusi tega uradno niso nikoli potrdili in vso dogajanje in zmogljivosti Rusije prihajajo s strani poročil NATA (da ne bom obtožen kakšne ruske propagande).
Tudi glede spoofanja - seveda so tako velike skoke takoj opazili, ampak sploh se ne gre za to. Z prirejanjem GPS signala lahko spreminjaš pot (malo po malo, da sprejemnik ne zazna). Poleg tega je sekundarni navigacijski del (pri JDAM) zelo zelo nenatančen in brez GPS-a postanejo praktično neuporabne.

Vse te info niso prišle iz ruske strani (kao propaganda) temveč objavljene pretežno v ZDA publikacijah
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Dj mir. Sem pisal iz svojega spomina. Sedaj po polminutnem srfanju po spletu vidim da ruskiči sploh niso bili sposobni dokončat svoje druge letalonosilke in so prodali Kitajcem pol jajčne kovinske lupine katero so Kitajci sfiniširali.
Torej blamaža še toliko večja kot sem mislil.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
A ti meni dj mir? večino stvari, ki jih ti popaš in pišeš na forum, vlečeš iz riti, ne iz spomina-če bi bila moderacija na forumu kaj vredna, bi ti bil že tam, kjer si bil pred 2.3. 18. :bonk:
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Ne tebi ampak AndY1 . Ti nisi vreden da bi se jaz odzival nate ker samo svinjaš s svojimi neblozami. Pojdi v svoj otroški spam kotiček in ne odgovarjaj-repliciraj meni kot si to že obljubil.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ne tebi ampak AndY1 . Ti nisi vreden da bi se jaz odzival nate ker samo svinjaš s svojimi neblozami. Pojdi v svoj otroški spam kotiček in ne odgovarjaj-repliciraj meni kot si to že obljubil.
A ne meni?-potem pa drugič bodi bolj jasen, da se meni ne bo treba ukvarjati s teboj- ker si ravno takšen, kot si se opisal v svoji polpismeni repliki name. S tvojimi iz riti privlečenimi prispevki se pa res ne mislim ukvarjati, brez skrbi.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
lol, saj si sam zgoraj napisal, da pišeš iz svojega (luknjastega) spomina. Kdo svinja?
Vedel sem da so rusi gradili dve letalonosilke. Res pa nisem vedel da so bili tako nesposobni da druge njihove letalonosilke niso uspeli dokončat. Pa taka vojaška velesila si morš mislt.:valjamse:
To je vse.
Lep dan.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Spet nekaj iz riti vlečeš... SSSR je končala OBE letalonosilki. Admiral Kuznetsov je bila splavljena 1985 ter predana v uporabo 1990. Njena sestra Riga/Varyag je bila splavljena 1988, vendar nikoli predana v uporabo zaradi razpada SSSR.
Torej - polno zgrajeni, operativni in splavljeni sta bili OBE letalonosilki, vendar le ena predana v operativno uporabo. Riga/Varyag je nato propadala, leta 1998 pa so jo dali/prodali Ukrajini. Ukrajina je (kljub močnemu nasprotovanju tako Rusije kot zahodnih držav) ladjo prodala Kitajski pot pretvezo, da bodo na njej imeli plavajoči kazino. Kitajska je nato ladjo posodobila in jo spravila v polno operativno stanje. Zdaj se imenuje Liaoning. Po zgledu delovanja Kitajske so nato celotno ladjo skopirali in tako je v nastala njena dvojčica pod oznako 001A. Ladja je bila splavljena lani aprila, v operativno uporabo pa bo predana predvidoma naslednje leto...

Res ti svetujem, da prenehaš pisat v tej temi, kor razen nebuloz, laži in prirejenih/zavajujočih člankov do zdaj od tebe še nismo dobili... Iz posta v post izpadeš večji pajac.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.427
3.178
113
Kaj bi zdaj rad povedal?

Je pa mordenizacija flote (letalonosilke ni v programu, ker za razliko od ZDA nimajo namenov delat sranja po svetu) naslednji kora oz. se je že pričel. za kaj več pa pogooglaj Project 23560 Lider in izberi medij, ko po tvoje ni ruska propaganda. Jih boš našel več kot dovolj...
Še ena ogromna laž putinovega pajaca.
https://si.rbth.com/science/2017/04/18/zakaj-rusija-razvija-najvecjo-letalonosilko-na-svetu_745229
Screenshot_20180426-151228.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Bo treba še kaj drugega pogledat, kot našo polpismeno Wikipedijo - recimo originalno angleško. Pa še kaki drugi vir si lahko poiščeš...

1524748670802.png

1524748772475.png