Trombozni hemeroid in kolo?

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
350
63
Kot je že iz naslova razvidno, sem fasal zunanji trombozni hemeroid na 3. uri.
Včeraj, so mi v kirurški ambulanti naredili inzicijo (prerezali hemeroid, da je iztekla kri).

Zanima me, če je kdo tu gor imel že kaj podobnega in kakšna je možnost ponovitve. Sam namreč zelo rad kolesarim in enostavno se bojim, da sem za letošnjo sezono s kolesom končal. Sem pa že sedaj kar živčen, da sedaj ob tem lepem vremenu ne morem na kolo.

Kaj mi svetujete? Žalostno, da se moram o tem pozanimati tukaj preko foruma, ker tukajšnji zdravniki enostavno nič ne povejo, ozroma ne svetujejo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sedez z luknjo na sredi? Gres po najcenejsi sedez in s fleksom izrezes luknjo, da ostane samo zunanji del. Uni extraveliki sedezi, ki jih dobis vcasih v Lidlu.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Najprej počakaj, da se ti dobro zaceli, to ni stvar "čez noč". To žal pomeni tudi brez bicikla.
V tem času pa ugotovi, zakaj je prišlo do njega, če je to kolesarjenje, bo treba razmisliti o menjavi opreme in oblačil, načinu kolesarjenja itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in Clancy

Clancy

Majstr
20. avg 2007
784
350
63
Občasne bolj blage težave se mi ponavljajo že kakšnih 15 let. V zadnjem času, pa je bilo očitno preveč vsega naenkrat... težko dviganje, težave pri prebavi, smrtonosni udrec pa sem očitno zadnjič zadal z 2,5 urno turo s kolesom, saj nisem počakal, da bi se stvar do konca umirila.

Sem mislil, da bo z inzicijo stvar izginila, ampak sem danes opazil, da je hudič ostal zunaj v velikosti lešnika. Bo očitno treba it naprej, vsaj na podvezovanje. Ampak se bojim, da je to bolj začasni ukrep.