Tri otroški sedeži en avto

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
nekoc je bila ocitno sprejeta (politicna) odlocitev, da se druzine s 3+ otroki ne obremenjuje z DMVjem.
(ne bom komentiral, ali se mi to zdi smiselno/pravicno... in da je pri veliko novih avtih DMV zanemarljiv... in da v A8 ne mores da 3 sedeze v zadnjo vrsto... in koliko casa mladi starsi rabijo, da kupijo previjalno mizo in maxi cosi lupinico)

zakaj je potem treba komplicirat s samo izvedbo neke politicne odlocitve: nov/rablen avto, SI/EU, nakup pred/po rojstvu 3. otroka... neverjetno
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
In iz čisto človeškega vidika.... ko dobiš domov 3 drelišča na enkrat..... pa kdo se ima še sploh potem čas zajebavat še s tem.
Itak se ti življenje praktično konča :) oz. začene novo. natempirano z aktivnostmi otrok.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
na hitro preletel obrazce in postopek na "dursovi" strani...
kupis rabljen avto iz EU --> lahko zahtevas vracilo DMV
kupis rabljen avto v SI --> ne mores zahtevat vracila DMV

Vračila DMV si niso izmislili včeraj, ampak je ostanek iz časov juge in prometnega davka. In z vsako spremembo so zadevo še malo zavozljali, čeprav meni se zdi povsem logična. Ja, vračilo lahko zahteva samo prvi lastnik.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.977
9.091
113
39
MB
In iz čisto človeškega vidika.... ko dobiš domov 3 drelišča na enkrat..... pa kdo se ima še sploh potem čas zajebavat še s tem.
Itak se ti življenje praktično konča :) oz. začene novo. natempirano z aktivnostmi otrok.

Ob tem veselem dogodku oz pred njim je v planu se selitev, tak da ja :cool:
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
kaki procent rojstev so trojčki da jih dobiš naenkrat.

Eni res pišejo tako kot, da so bolj pogosti kot dvojčki.

Statistika pravi takole:
2016 - dvakrat
2015 - štirikrat
2014 - trikrat

Kot sem nekje, nekaj časa nazaj bral o tem, je povprečna nosečnost pri trojčkih 7 mesecev.

Torej je časa tudi pri trojčkih več kot dovolj tudi, če prve tri mesece ne narediš nič.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
mi imamo v družini trojčke ;) ... ne jaz, ampak imamo. dvojčke, trojčke... no to je to.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Ma qrec, pri trojčkih je ena nosečnost in si frej. Pri treh posamičnih pa vsakič, ravno ko si že mal iz vaje vse ponavljat še enkrat, 2x, 3x,... Vprašanje kaj je lažje in kaj težje je vprašanje kaj bolj diši, ena polna plenica ali tri.

Ja, sem dvojček. Nimam pa sam dvojčkov, ampak še nisem srečal staršev, ki bi rekli da bi raje vsakega posebej. Enkrat mal stisneš pa je.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Če gremo takole potem pa dajmo: vrnjen DMV že pri prvem otroku, ne šele pri tretjem, dokladi že od rojstva prvega, ne (če je sreča) šele pri tretjem, dodatek na veliko družino že od prvega leta dalje, 30% off za vrtec drugega in free vrtec za tretjega že prvo leto,....

Sam to ni to,...če mate otroke zaradi dopustov in popustov potem vam želim da jih imate veliko. Zelo veliko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Če gremo takole potem pa dajmo: vrnjen DMV že pri prvem otroku, ne šele pri tretjem, dokladi že od rojstva prvega, ne (če je sreča) šele pri tretjem, dodatek na veliko družino že od prvega leta dalje, 30% off za vrtec drugega in free vrtec za tretjega že prvo leto,....

Sam to ni to,...če mate otroke zaradi dopustov in popustov potem vam želim da jih imate veliko. Zelo veliko.

Dobre prednosti. :D
Da bi otroka imel zaradi dopustov? Are you kidding me... :) Imam dovolj dopusta po pogodbi - pač normalno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Ja, sem dvojček. Nimam pa sam dvojčkov, ampak še nisem srečal staršev, ki bi rekli da bi raje vsakega posebej. Enkrat mal stisneš pa je.

Meni je pa boljs vsakega posebej. Ker mi ni tok težko, dva ali trije naenkrat enako stari se mi zdi hujs. Se pa res malce zavleče. Edini stres mi je iskati varstvo po vsakem, ker seveda ni 11 mesecev star 1.9.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Kaj v zvezi očetovskim dopustom lahko urediš vnaprej razen da delodajalcu napoveš kdaj približno naj bi rodil?

A ni bil efekt gnezdenja včasih rezerviran bolj za bodoče mame?