Tri otroški sedeži en avto

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
ja valda ker 2-ka je isti rang kot smax ali sharana, galaxy ... ne se hecat no. To je v rangu Tourana

Seveda ni v istem razredu. Zakaj pa misliš, da sem napisal da je ...?

Napisal sem med katerimi avtomobili sem jaz izbiral in izbral. Vozil sem takorekoč vse, tudi tourana.
In na koncu sem izbral smaxa, ga imel par let, sedaj imam 2jko.

In, imam štiri otroke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
2 GT res ni velik avto, sam sem ga imel namen nabaviti za 2. avto, a sem potem vzel grand scenica 3. Sicer samo dva otroka, a je GS 3 res komot, oba otroka lahko izstopita na eni strani, saj je pred 2. vrsto sedežev dejansko hodnik, nobenega sredinskega grebena, nobene ovire, sredinska konzola za voznika in sovoznika ne moti (sicer pomična)... prtljažnika je ogromno. Grand scenic 4 je tu velik korak nazaj.

Če ne potrebuješ res dobre vozne dinamike (tu je bmw 2 med minivani top) in na dolg rok zanesljivejši avto, je scenic 3 odlična izbira, edino novega seveda ni več za dobiti (nisem bral od začetka ali kupuješ novo ali rabljeni). S 17 ali 18 col se pelje že zelo dobro.

Potem po mojem mnenju S-max, ki se približa bmw 2 po dinamiki, je pa seveda dražji od GS 3.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
napisal si da sta samo 2 izbiri. in pol daš dva totalno različna avta

Da, samo dve izbiri sta.

Avtor teme sprašuje po "avtomobilu, ki je normalen in ne kombi". In glede tega sklepam in verjamem, da se ne motim, da se avto pelje, kot avto in kombi.
In na tem mestu se izbor avtomobilov zelo skrči.
Ford Smax in BMW 2 GT sta takšna.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
... S 17 ali 18 col se pelje že zelo dobro.
Potem po mojem mnenju S-max, ki se približa bmw 2 po dinamiki, je pa seveda dražji od GS 3.

tomija ne poznam, ampak na splosno se mi zdi, da so cloveku, ki pricakuje trojcke, vozna dinamika in velike feltne bolj nizkio na letvici prioritet za naslednjih nekaj let
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Vsakemu svoje;
Jaz imam 4 otroke in mi je vozna dinamika pomembna. Itak se pa 95% vozim(o) sami v avtu.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Ne vem kaj ugibate saj je tomi na prejšnji strani napisal, da se je odločil za Sharan/Alhambra, zdej smo pri DMV in uvozu iz tujine.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Jason: ravno zato sem pisal, v avtu si večino časa sam. Odvisno tudi, ali bo ogromen enoprostorec edini avto pri hiši, morda ima bodoči očka kakega roadsterja ali hothatcha... pač odvisno od prioritet posameznika.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
samo to je to ne, samo na alterju. Govora o enoprostorcih in pomembnosti vožne dinamike :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pri treh novorojenčkih je men zanimivo še to, da noben ne tuhtan najoprej tri lupinice not, potem tri...tobije..potem tri kidfixe..noben ne tuhta o treh isofixi..kaj šele o kufru.
in nekako imam občutek, da bi se avto kar menjalo..kot sedeže..res ne vem od kje čas in denar.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
o treh isofixih jaz tu naglas več ne razmišljam... to se je folku utrgalo, kaj da čem...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
Vsakemu svoje;
Jaz imam 4 otroke in mi je vozna dinamika pomembna. Itak se pa 95% vozim(o) sami v avtu.

a to je ta fora, da ima ata ta velik avto za 4 otroke okoli prevažati, ampak vozi jih pa žena okoli? Ker drugače, če nista oba neka trgovska potnika, kjer štancata kilometre, pa se teh 95% izzide, ima tisti, ki je taxi za otroke drugačen procent, če so pa že toliko stari, da komaj še kaki otroški sedež pride v upoštev, potem pa je to napačna tema.
 

Dejan321

Zelenc'
9. dec 2014
4
1
3
Še moje mnenje.

Imeli Berlingo1 in zamenjali za Spacetourier v XL izvedbi. Trenutno 2 otroka na isofixih. Avto ravno še pride v garažni box (z vzratno kamero).

Pri nalaganju vozičkov, koles in ostale krame za vikend izlete se ti lahko samo smeji. Da ne govorim kamping dopusti, smučariji itd.

Ravno prišli iz roadtrip dopusta 14dni cca 6500km. Zraven smo imeli še stresni šotor Maggiolina. Otroka prestala dnevne fure 400km skoraj brez joka. Če slučajno kdo rabi minuto pozornosti se moja lepo odpne, dejansko sprehodi do otroka in je mir.

Iz moje strani mi tudi cm od 5.3m dolžine ni žal. Sem dinamični voznik in motorist zadnjih 20let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ne pretiravaj. Za to da 2 mulca preživita nekaj ur v avtu brez posebnih scen še ne rabiš kombija.