Tretje zavarovanje vozila brez bonitete?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Imam obstojec avto, na katermu imam maksimalno boniteto in za kasko in osnovno zavarovanje. Enako za motocikel.
Zdaj pa bi si ubodel se en avto za zabavo in mi je zavarovalni agent rekel, da na njemu moram pa startati brez bonitete, kljub temu, da imam ze leta n leta maksimalno boniteto na prvih dveh vozilih.
Se te bonitete res ne da uveljaviti se na novem avtu? Sem mislil, da jaz vozim avto in sem se s svojo boniteto ze dokazal. Ne razumem logike. Ni boniteta vezana na osebo?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Je - ena oseba - en avto - ena boniteta. Je pa včasih bilo možno, da si imel na firmi več avtov na isto boniteto in si potem z enim ruknil in so šli vsi dol. Mogoče je tudi za fizike tako.

Pa še nekaj sem se spomnil - včasih se je dalo nekaj zmutit s prenosom samo ene bonitete (kasko ali obvezno) pa so ti šteli za obe. ;)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.840
3.864
113
Od vedno je uradno tako da je en avto ena boniteta, včasih si samo lahko malo prenašal "dobre" bonitete od starih mam, tet in stricev, danes se pač tega ne da. Če bi se dalo bi itak vsi vozili avto registriran na fotra ali pa staro mamo, pač zakaj bi se trudil nabirat 10 let -50%?:D

Za fun car se kupi zato oldtimerja, vsaj V8 4.0 mašina tam se ti namreč prizna boniteta pa še cestnina je samo 10%!;)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Prenos med sorodniki še vedno gre, je pa omejitev, da "prevzemnik bonusa" dobi tolikokrat po 5% bonusa kolikor let ima vozniško, seveda max -50%. Če ima pač 21 let lahko dobi 15% bonitete max.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
A da bi pa z motorja, kjer imam polni bonus, prenesel na avto, pa da je motor brez bonitete, se pa ne da?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Bom danes govoril z mojim agentom, ki pride k meni, da podajšava registracijo za motocikel, pa da vidim, kaj je naštudiral, ker sva se včeraj slišala, ko me je opomnil, da bo v kratkem poteklo zavarovanje za mojega Vectrix-a (23 EUR osnovno zavarovanje s 50% bonusa) in sem mu rekel, da naj prenese boniteto z njega na MX5, pa je nekaj mencal.

Če pa tega ne bo mogel urediti bi se pa priporočal za takega agenta, ki bi to lahko uredil. V tem primeru bi imel zavarovano 3 avtomobile in 1 motocikel.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
A da bi pa z motorja, kjer imam polni bonus, prenesel na avto, pa da je motor brez bonitete, se pa ne da?

Bonusa iz motornega kolesa se ne kopira na osebno vozilo, velja pa obratno in prav zaradi tega zavarovalnice ne omogočajo, kopiranja bonusa iz motorja
nazaj na osebno vozilo, saj bi se na ta način bonusi kar množili... Iz osebnega na motorno kolo pa lahko pri nekaterih zavarovalnici kopiraš bonus na več motorjev...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Je - ena oseba - en avto - ena boniteta. Je pa včasih bilo možno, da si imel na firmi več avtov na isto boniteto in si potem z enim ruknil in so šli vsi dol. Mogoče je tudi za fizike tako.

Pa še nekaj sem se spomnil - včasih se je dalo nekaj zmutit s prenosom samo ene bonitete (kasko ali obvezno) pa so ti šteli za obe. ;)

Tisto kar omenjaš je "generalna" polica, kjer ima podjetje vsa vozila na eno zavarovalni polici in tudi tam so različne opcije glede bonusa, lahko je na posamezno vozilo, lahko je skupni bonus itd.... Ampak to ne velja za fizične osebe.

Mutit se je včasih dalo več, "žal" smo pa informacijski dobi in so povezave z bonusi zelo "sledljive" tako da zavarovalnice enostavno preverjajo bonuse
katere se prenaša. Velja pa, da če imaš samo AO zavarovanje in ob menjavi avta hočeš še kasko, se bonus iz AO kopira tudi na kasko, pogoje pa naj bi
bil, da ti je zadnji bonus za AK potekel (star 3 leta ali več)...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Imam obstojec avto, na katermu imam maksimalno boniteto in za kasko in osnovno zavarovanje. Enako za motocikel.
Zdaj pa bi si ubodel se en avto za zabavo in mi je zavarovalni agent rekel, da na njemu moram pa startati brez bonitete, kljub temu, da imam ze leta n leta maksimalno boniteto na prvih dveh vozilih.
Se te bonitete res ne da uveljaviti se na novem avtu? Sem mislil, da jaz vozim avto in sem se s svojo boniteto ze dokazal. Ne razumem logike. Ni boniteta vezana na osebo?

Zadnji ki so imeli, da si za drugi avto pridobil polni bonus, so bili pri ERGU, vendar so to ukinili 08/2015, mislim pa da ima Triglav, da ti za dodatni avto odobri
15% bonusa in to je maksimalno.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Kaj pa ta varianta - zena ima 10 let staro Xsaro Picasso, ki ima s kaskom vred nekaj cez 200 eur na leto in polno boniteto.
Bi bilo mozno to boniteto prenesti na MX5, ki bi bila pisana name?
Xsara bi sicer potem bila brez bonitete, vendar bi bila razlika v placilu bistvena manjsa.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Kaj pa ta varianta - zena ima 10 let staro Xsaro Picasso, ki ima s kaskom vred nekaj cez 200 eur na leto in polno boniteto.
Bi bilo mozno to boniteto prenesti na MX5, ki bi bila pisana name?
Xsara bi sicer potem bila brez bonitete, vendar bi bila razlika v placilu bistvena manjsa.

Bonus med partnerjema se lahko prosto prenaša, tako da uredi to tako, da ti bo najugodneje.
Pri kateri zavarovalnici imaš vse narejeno?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
ZM ali kako se to zdaj imenuje. Imam pa agenta, ki ga poznam še iz srednje šole, tako da sva kolega.

Bom počakal, kaj mi bo danes sporočil glede tega, ali se da narediti copy-paste bonitete z Ampere na MX5 (naj najprej to poskusi čez spraviti), ali pa z motocikla Vectrix-a prenesti na MX5 (druga varianta), v skrajnem primeru pa mu omenim prenos bonitete z ženine Xsare.

Hvala vsem!

Sporočim, kako uredim.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.309
5.833
113
pri taščici
Xsara mx5 bo slo zagotovo. Jaz moram Savo dregnit, ce mi odobrijo prenos bonusa teta( brez otrok nehala voziti) na moj drugi avto kjer imam sicer nekih 20%.
Ce mi ne bodo odobrili, se zna zgoditi da grem potem na kak wiz al kaj je ze.....pa jebes kombinacije....
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Ali se izguba bonusa zaradi dogodka na vozilu 'A' upošteva le pri zavarovalni polici 'A' ali vseh zavarovanjih vozil zavarovanca?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Tako je ja, bonifikacija se spremeni zgolj na polici vozila s škodo, ampak ta škoda pa vseeno poslabša škodni rezultat stranke, ki pa je vezan na vse police in posledično ti lahko ob obnovah vzamejo kak % komercialnega popusta na drugih policah ali pa tudi ne v kolikor se dobro izpogajaš :D
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Situacija je sledeca. Agent mi je rekel, da bi bila moznost, da in Ampero in MX5 zavarujem pri ERGO in potem dobim za MX5 25% komercialnega popusta, ne pa tudi polnega bonusa.
Druga moznost pa je, da se bonus z zenine xsare prenese na MX5 in se na xsari, ki ima osnovno zavarovanje ze konkretno poceni, placuje polno in se na novo nabira boniteto, MX5 pa ima v tem primeru ze v startu 50% boniteto.