transfagarasan

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
za naslednji teden načrtujem road trip v Romunijo pa me zanima, na kaj bi moral biti pozoren. Ker je to moje prvo "večje" potovanje v lastni režiji so vsake informacije dobrodošle. Zanima me tudi, kako si najti prenočišče in če je booking.com OK za rezervacijo prenočišča.

Hvala in LP koliko
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Poglej malce na BMW forum, so šli fantje par let nazaj.
wink-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
No na Booking boš že vredi hotele najšel.
Imaš tudi renomirane svetovne verige.
Pa ne ravno takih za 15 eur jemati.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Jaz sem ravnokar nazaj s podobne ture ( Albanija, Grčija, Bolgarija - letos brez Romunije) pa sem imel samo dva pravila ; zavij na prvo pumpo po 300 km, pa vzemi prvi plac po 17:30 - in se je obneslo super. Dobil dobre sobe od 20 do 40 (apartma) €ur , brez komplikacij.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Booking je OK, če se ti ne da zajebavat in raziskovat. Iskanje po gostilnah je kul, ampak jaz osebno sem se navelical.
Odvisno kako turo boš imel, ampak jaz osebno za eno noč spanja rezereviram prejšnji dan zvečer ali nekje dopoldan, v kolikor pa ostanem kje dlej časa, pa kak dan prej.
Booking ima tudi ogromno filtrov in nastavitev, tako da najdeš vse živo.

Pa srečno pot, ker ti zavidam
smile-1.gif
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.888
113
booking je kul, vse deluje razen v šiptariji je treba malo pazit.
Jaz si v bodoče ne bom več rezerviral po cel teden naprej, ker je brezveze. Dan po dan si rezerviraš in je rešeno.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Mi smo bili lani po Romuniji in smo brez težav rezervirali preko booking.com za dan do dva naprej - torej naslednje prenočišče.
Kot so ti že povedali, pač ne rezervirat česa s prenizkimi ocenami in si čisto OK. Načeloma neradi vzamemo prenočišče z oceno pod 7.5, pod 7.0 pa zelo izjemoma.
Preko booking.com smo se pri več ko 70 rezervacijah tekom let nekoliko "namočili" le enkrat, pa še to zato, ker smo se počutili malo bolj "pustolovsko" in smo rezervirali dokaj ugodno prenočišče, ki je bilo še brez ocene (smo jo pa potem vsekakor mi dali, čim bolj realno - tako kot za vsako prenočišče). Tukaj pač ne gre kriviti bookinga...
Transfagarasan bi priporočal prevoziti obe strani in ne tako kot nekateri gredo po isti cesti gor in dol. Nam sta se obe strani zdeli super.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Jaz sem letos prevozil Romunijo po dolgem in počez. Jaz sem za rezervacije uporabljal trivago.si Rezervacije sem delal 15min preden sem prišel do hotela. Gledal sem samo da ima solidne ocene. Jaz nisem imel nikjer problema, so pa mi vsi odsvetovali ustavljanje v vaseh z večinoma ciganskim prebivalstvom.

Pri vstopu v Romunijo boš moral kupit njihovo vinjeto cca 3€ za en teden. Velja ti za vse ceste.
Romuni načeloma nimajo veliko avtocest, tudi prometnih predpisov doben ne upošteva, tako da po pameti.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Hvala vsem. Romunija letos odpade, ker sem imel prometno nesrečo in razbil avto. dinamičnivoznikkisekanepregledniovinek.press