Trajekt Hrvaška

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Kako se obračuna osebni avto krajši od 5m in nižji od 2m s 4 osebami in 4 kolesi na strehi.
Je tarifa za večji avto ali tarifa za nižji avto in še 4x kolo?
Osebe se itak posebej plačajo, to je jasno :).
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Jaz na Cres nisem nikoli doplačal za trugo na strehi in dve kolesi, pa sem vozil C4 piccasso takrat. Plačal sem samo ceno manjšega vozila in osebe.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Odvisno je od trajekta.

Če imaš več palub je običajno dražje, saj te ne morejo naložiti na palubo za osebna vozila.
Posploševanje odpade.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
Kako se obračuna osebni avto krajši od 5m in nižji od 2m s 4 osebami in 4 kolesi na strehi.
Je tarifa za večji avto ali tarifa za nižji avto in še 4x kolo?
Osebe se itak posebej plačajo, to je jasno :).

Na spletni strani Jadrolinije imaš cenik. Zdaj, če si pravi Slovenec, boš na blagajno prišel in se naredil nevedneža ter rekel osebno vozilo in X oseb. Lahko pa nabaviš preko spleta in označiš dejansko stanje ter greš mirne vesti na trajekt, ne da bi trzal, če te bodo pri kontroli kart jebali, zaradi napačne karte.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Kako se obračuna osebni avto krajši od 5m in nižji od 2m s 4 osebami in 4 kolesi na strehi.
Je tarifa za večji avto ali tarifa za nižji avto in še 4x kolo?
Osebe se itak posebej plačajo, to je jasno :).
Iz prve roke, mel trugo na strehi in je rekla da bi imel lahko še kolesa gor, pa da se upošteva višina vozila brez teh dodatkov... Mi je stornirala karto in dala za mali avto... Isti sistem je kot s cestnino, najdi temo o enc-u kjer sem prilepil njihov uradni odgovor...
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.112
66
48
Kot že rečeno, šteje osnovno vozilo, brez pritiklin.
Tak podatek sem dobil na blagajnah Jadrolinije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Seba81

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Tako je, men je tako rekla na otoku ko sem kupoval karto, je rekla da me je žal njena kolegica nategnila za večje vozilo.... Zdej vem za v bodoče.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
163
63
meni je enkrat težil zaradi truge in koles na strehi!
Karte se imel za navadno višino (prizna-žigljen).

ampak če berem, imate prav:
https://www.jadrolinija.hr/o-nama/pravilnici/opći-uvjeti---lokalne-linije
Dužina osobnih automobila
Dužinom osobnog automobila smatra se ukupna dužina vozila zajedno sa teretom koji se eventualno prevozi pozadi vozila (bicikle…). Prilikom kupnje karte za prijevoz vozila, putnik je dužan prijaviti ukupnu dužinu vozila. U protivnom će se smatrati da nema ispravnu kartu, te se neće dozvoliti ukrcaj vozila na brod dok putnik ne pribavi ispravnu kartu.
Visinom osobnog automobila smatra se samo visina upisana u prometnoj dozvoli, te bilo što na krovu osobnog automobila ne utječe na cijenu.