Trackingi -sledenje na aliexpres

nevednez

Pripravnik
6. avg 2009
49
26
18
Meni pa 4 paketi ze dalj casa kao v arrived at destination country.

verjetno so prispeli na Nizozemsko/Belgijo. Tu dobijo nov tracking in se potem pošlje do naslovnika. Sem v tem tednu dobil že 8 paketov (vse vrednosti pod 5 USD z NL trackingom in kao poslano iz NL.
Mislim da se kitajci že pripravljajo na drugo leto, ko EU misli obdavčit vse kar pride izven EU in je znesek pod 22€
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Meni danes prispel paket z Bangooda po točno 20 dnevih! Presenečen!

Je pa drugi, ki sem si ga poslal s "pospešeno" pošto v Nemčijo, tudi že v ekspeditu v Leipzigu - 12 dni od naročila, 8 dni od pošiljanja (ja tu so malo zamutili).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
verjetno so prispeli na Nizozemsko/Belgijo. Tu dobijo nov tracking in se potem pošlje do naslovnika. Sem v tem tednu dobil že 8 paketov (vse vrednosti pod 5 USD z NL trackingom in kao poslano iz NL.
Mislim da se kitajci že pripravljajo na drugo leto, ko EU misli obdavčit vse kar pride izven EU in je znesek pod 22€

Opažam tudi sam da post NL ne dela več direktno s kitajci ampak imajo do EU pošiljko preko njihovih (kitajskih) internih providerjev.

Prej je post NL pobiral zbirnike na kitajskem in je šel cel proces preko njih do končnega cilja, tracking je bil enoten in si lahko sledil poti. Sedaj pa dela tracking samo pri kitajcih do izhoda iz državo, potem se v nekem trenutku pojavi "preadvise" na trackingu nizozemske pošte in tudi v mednarodnem sledenju (NLAMSE (Amsterdamsko letališče) oznaka trackingu naše pošte). Tu traja tudi teden ali dva da se status kaj spremeni, potem pa se pošiljka pojavi pri meni na videz po trackingu preposlana z NL.

Kako točno carina tu funkcionira ne vem, mogoče jo nizozemci potem terjajo. Ker uradno ne izgleda da bi pošiljka prišla izven EU. Ravno sedaj čakam en paket z "večjo" vrednostjo bomo videli kje in komu bo potrebno kaj plačat ali pa mogoče celo nič! ;)