toyota verso ali mitsubishi grandis

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
ksz...

sam kam smo prišli iz vprašanja grandis vs. verso teče debata o prestvanih razmerjih dizla in bencinarja.only in alter
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
Zelo enostavno. Bencinec pri 1500 vrtljajih pelje v 6. 50 km/h recimo. Kako je z dizlom ??? Torej 6. in 50km/h. Koliko je vrtljajev in kako je uporaben ?? O tem je SJZV mislil. Pod določenimi vrtljaji je dizel relativno slab

pa zakaj za boga bi vozil 50 v 6. brzini?! jo imam pa ja za 200km/h na avtocesti

a ti pričakuješ od prestave, da ti deluje od 50-200 pa vedno isto potegne al kaj?

Ne sodit večine vozniške populacije po vozniških sposobnostih povprečja Alterja, ki je le malo pod nivojem F1 ali WRC. Resno. Ljudje to res počnejo. Do kake četrte se v mestu prebije, dol šaltat pa že ne zmorejo več. Zakaj misliš, da je toliko takih, da še 200 metrov za križiščem iz 40 še ne uspejo do 50 potegnit? In potem si taka lenoba še dizla kupi.
Sem zadnjič zraven enega takega sedel (passat 2.0 TDI CR). Za znoret. Motor se je tresel, ko da ga bo odtrglo z nosilcev, bobnelo je, da so ušesa bolelo. Pa kaj hudiča si tak ne kupi 2.0 bencinarja (no ja, tale 2.0 FSI sicer tudi ni zgled prožosoti, je pa še vedno bolje od dizla)???
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Če se ti res ne da prestavljati, zakaj potem ne priporočaš električni avto ? Ima samo prvo pa rikverc.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Pa a vas je tle pol funkcionalno nepismenih? Ne gre za to, da se meni ne bi dalo prestavlajti (če pa že, pa pač avtomatika vzamem), gre za to, da 3/4 voznikov tako vozi. Jebiga, nivo je pač nizek (za razliko odpovprečnega Alter-voznika).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ne vem, vozil sem se sigurno v zadnjem letu z 15 različnimi vozniki starosti od 18-75 let, obeh spolov, pa nisem doživel vožnje v 5 pri 40... ne vem s kom se ti voziš, samo menjavanje ne spada ravno med zahtevne manevre, prej pri folku vidiš, da predolgo vozi v eni prestavi in ne prestavi navzgor, kot pa obratno
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
Zelo enostavno. Bencinec pri 1500 vrtljajih pelje v 6. 50 km/h recimo. Kako je z dizlom ??? Torej 6. in 50km/h. Koliko je vrtljajev in kako je uporaben ?? O tem je SJZV mislil. Pod določenimi vrtljaji je dizel relativno slab

pa zakaj za boga bi vozil 50 v 6. brzini?! jo imam pa ja za 200km/h na avtocesti

a ti pričakuješ od prestave, da ti deluje od 50-200 pa vedno isto potegne al kaj?

Kadar pelješ po ravnem in s konstantno hitrostjo skozi naselje je še kako uporabno. Potem pa do 4.,3.,ali 2. odvisno od situacije.

Saj ni elektromotor.
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Da bo še malo na temo, omenjaš 7 sedežnega versota. Če 7 sedežev potrebuješ vsakodnevno, to ni to, potrebuješ nekaj večjega.
 

pinKING

Pripravnik
1. sep 2007
518
7
18
ORANGEland
www.trenutkiveselja.si
Citat:
Uporabnik kristjang pravi:

Do sedaj sem imel 6 let toyoto carollo bencinarja z katero nisem imel nobenih problemov.Prišel je čas za menjavo pa se odločam med toyoto verso oziroma mitsubishijem grandisom.Oba motorja sta dizla 2.0. toyota 126km , mitsubishi pa 140km.Cena 7 sedežne toyote verso se vrti okoli 23000-23500eur (1800eur) z popustom medtem pa grandis pa za 22250 eur z popustom(4500eur) razlika je cca za 1000-15000 eur.Motor od mitsubishija je od VW.
Zanima me predvem zanesljivost mitsubishija glede na to da je japonc oziroma delni japonc z evropskim motorjem VW.Servisi za mitsubishija so na 15000 oziroma na 1 leto.Cena servisa se giblje med 150-200eur.Isto pri tyoti verso
V Osnovi se bolj nagibam na mitsubiisija ker je vizualno lepši,večji, čeprav je model star že 3 leta.Nova corolla verso mi ni tako všeč, tisti števci malo jeb...o stvar.Zunanjost mi je bila bolj všeč pri stari versotki. A še nekaj stare CV dizli so motoji jim pili olje torej problrmi.


Kaj mislite glede mitsubishija,servisa,motorja,kvalitete
Samo na kratko. Jaz bi v tej dilemi izbral Micko, ker na podlagi izkušenj, ki jih imam z znamkama, ne ravno doticnima modeloma je vsaj zame to prvi izbor. Vec pa lhko na ZS, ce rabis razlago.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Jaz pa kar imam izkušenj z znamkama bi raje vzel toyoto.
smile-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik shift pravi:
ksz...

sam kam smo prišli iz vprašanja grandis vs. verso teče debata o prestvanih razmerjih dizla in bencinarja.only in alter

To se tud sam sprašujem ??? WTF?

Sledi pa tudi eno hudo vprašanje: bo avtor teme imel avto za vozit, a za rally? Meni 130 KM dizel dela čisto dobro, v primerjavi s prejšnjim 120 KM bencinarjem še celo bolje. Vleče dobro, lukenj ni zaznati. Govorim o normalni vožnji, ne o turiranju (tega si pač s 130 KM ne gre privoščit).
 
Nazadnje urejeno: