Toyota Prius Plug-In

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Pri Priusu V4 tudi ta postopek odpade.
Samo noga na zavori in če daš nogo dol z zavore avto preprosto ne gre v rikverc. Torej samo prebacivanje desne noge zavora - gas in spelješ v klanec.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.394
483
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Res je, Prius V4, pa tudi vsi avtomatiki, ki sem jih do sedaj vozil, začnejo speljevat, ko spustiš zavoro ozoroma začneš spuščat zavoro.
Glede parkirne zavore v Priusu je toliko fame, pa v resnici nii nič posebnega. Tudi za sklopko jo ne mores zamenjat, razen če si totalno nesposoben. Pedal je precej visoko, ko je parkirna zavora deaktivirana, da moraš precej dvigniti nogo, če ga hočeš pohoditi.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.585
287
83
www.kacnje.eu
ksz (velja pa za vse, ki ste zapeli na to mojo pripombo kot svinja v zelje):
Še enkrat povem - gre za moje mnenje, vsak naj pač dela po svoje.
E-ročna zavora je enostavno elegantnejša. Ne si zatiskat oči
cool-1.gif
Tako kot se mi zdi speljevanje s hibridom veliko elegantnejše, se mi zdi uporaba e-zavore tudi. Če nič drugega, je tisti pedal neroden (veliko se trapasto udari vanj), grd, neudoben (ker je pritisk popolnoma drugačen kot pritisk na drugi dve pedali), po vsej verjetnosti tudi s precej večjo verjetnostjo, da kaj zmrzne ali se naserje notri blato (ja, tudi to se nam, ki vozimo po dreku dogaja - tudi meni se je). Ampak pustimo to. Vam je ta pedal neskončno všeč, meni pač nikakor ne.
Da vas razveselim - če bi danes izbiral avto, bi bil Prius v čistem vrhu izbire.
evil.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.127
113
glej visok sem 191 cm in 45 noga. Torej napolnim nekaj prostora pod volanom. In nisem niti blizu, da bi me pedal oviral ali da bi se rukal.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.585
287
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
glej visok sem 191 cm in 45 noga. Torej napolnim nekaj prostora pod volanom. In nisem niti blizu, da bi me pedal oviral ali da bi se rukal.
No, jaz sem kakšen cm manjši in sem nekaj krat treščil z nogo v pedal. Se spomnim
10.gif

Ni vse v višini, eni smo tudi bolj debeli in precej nerodni.
Ampak - preden zaključimo - če bi bil ti odgovoren za postavitev/dizajn in bi pošteno upošteval vse moje pripombe - ali bi raje postavil tipko ali pedal? S katerim dizajnom bi bil bolj ponosen na svoje delo?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.585
287
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Krava, ko si vozil priusa, kolk cm je sel nazaj na tvojem klancu?
Ne vem, se žal ne spomnim. Zadnji Prius je bil v mojih rokah poleti 2016 ... imam zgolj tisto, kar sem zapisal v testih ali tisto, kar mi ostane v spominu (pač tisto, ko se spomnim, da mi ni bilo všeč). Ima mogoče Prius AutoHold izključljiv? Ne bi brez zveze kritiziral avta, ki mi je zelo všeč, verjemi
cool-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.248
5.811
113
pri taščici
S tistim kjer je % manj nezadovoljnih kupcev. Najbrz jih pa ne bi bankrot dosegel ce bi za usa naredili nozno, za evropo pa gumb.

Najbrz bi se tudi sam lazje navadil na gumb kot na nogo. Sploh ker imam levo nogo v k... In mi tam kjer imam levo stopalo obicajno vse napoti.hodi.....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Da vam vržem še eno kost okoli nožne/ročne: za sprostitev imate dva sistema - še enkrat rahlo pohodiš in se sprosti ali pa - potegneš vzvod na vrhu pedala (tik pod začetkom armature).
wink-1.gif


Kaj pa zdaj?