Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
To imajo zapisano vsi, Triglav, Generali, Sava, whoever, če hočeš koristit vse bonbončke.

Ampak veš kaj, še vsi od teh navedenih so vsaj meni imeli med svojimi serviserji tudi uradno slovensko servisno mrežo od proizvajalca vozila.

Skratka, nikoli težav s temi pogoji zadnjih 15 let. Resni servisi in avtokleparji imajo itak sklenjene pogodbe s skoraj vsemi zavarovalnicami. Saj tako padajo redno dnarci v kasico.

Pomoje ne misliva iste zadeve. Pri Savi konkretno glej pogoj v4 na njihovi spletni strani in poglej s kom imajo sklenjene pogodbe. Je pa res, da je premija nižja.

 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Vem, sem trenutno pri Savi. In so gor tako moj pooblaščeni serviser od proizvajalca vozila, kot lokalni "vaški" klepar 150 metrov od mojega doma.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
677
352
63
By the way, Kia/Hyundai ima tudi 3 nivoje lane "assista". Odvisno koliko plačaš, to dobiš. Morda je pri kakšnem poceni modelu, seveda nek nivo opreme nedosegljiv.

Pogoj je bil bencinar, avtomatik, karavan (proceed) in najvišja stopnja opreme. Oni so mi ponujali srednjo opremo, ročni menjalnik. Poleg tega je njihov odnos v salonu smešen. Tako, da smo kmalu zaključili.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Generik, hvala za video. Pač sistem je na cesti deloval. Za razliko od Kie. :)

Davidoff: Jaz nisem poskusil z lupinico, ker jo še nisem imel. Sem pa lahko sedel za sabo, pa imam 185cm, zato sem sklepal, da je dovolj prostora tudi za to. Lupinica je Joie I-Snug z Advance bazo, če ti to kaj pove.
Tudi na netu so info, da glede tega nebi smelo biti težav, pa so testirali tamalo verzijo corolle, je pa res da je več odvisno od nastavitve prvega sedeža, kakor pa avtomobila. https://babydrive.com.au/reviews/hatches/2018-toyota-corolla-hybrid/

Prtlažnik se mi je zdel dovolj velik, (golf) 611 proti (corolla) 581 litrom, dvojno dno pri obeh.

Zastarelost grafike je tudi mene malo zmotila, števci so kakršni so. Računam, da bo malce pokompenziral nov infotaiment sistem.
Sicer pa pri octavii sem mislil, da se da več nastavit, pa so pač tisti trije pogledi (mapa, manjša mapa, samo števci) in pa porabe, temperature, v notranjosti krogcev,.... po pol ure testne vožnje mi je bilo že vseeno za ta gimmic. Lepše pa izgleda ja.

Kljuka je tudi meni minus, je pa plus to, da ni treba kupit ob nakupu, pa še tarkat grem lahko po aftermarket.

Gume so nizke, ampak so iste dimenzije tudi na golfu in octavii. Poleg tega imam raje to in normalno ceno gum (225/45/18), kakor pa kakšno eksotiko. Če želiš 18" boš v vsakem primeru imel nizko bočnico. So pa res široka platišča in stojijo na ven. Iz estetskega vidika +, iz uporabnega velik -.

Imava nekako podobne opazke glede avtomobila, samo da sem jaz požrl to na račun krajšega dobavnega roka in fer prodajalcev.
Kaj pa si vzel na koncu?

Mi imamo cybex cloud z i-size, verjetno je primerljivo s tvojo. No, sej ta težave izgine, ko otrok raste in se sedež obrne v smer vožnje.

Jaz litrov Corolle nisem našel, se mi zdi, da jih je kar dobro skrivala. :)

A niso gume pri toyoti 225/40/18? To mi je ostalo v spominu.

Potem sva slučajno na test dobila Passata, r-line v modri barvi, karavan in se je žena odločila. Padel je 2.0 tsi, DSG, Elegance plus r-line v karavan izvedbi in še nekaj dodatne opreme. Ciljni budget je bil seveda presežen.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Hondi in Marxon

Marxon

Majstr
24. feb 2009
677
352
63
Mi imamo cybex cloud z i-size, verjetno je primerljivo s tvojo. No, sej ta težave izgine, ko otrok raste in se sedež obrne v smer vožnje.

Jaz litrov Corolle nisem našel, se mi zdi, da jih je kar dobro skrivala. :)

A niso gume pri toyoti 225/40/18? To mi je ostalo v spominu.

Potem sva slučajno na test dobila Passata, r-line v modri barvi, karavan in se je žena odločila. Padel je 2.0 tsi, DSG, Elegance plus r-line v karavan izvedbi in še nekaj dodatne opreme. Ciljni budget je bil seveda presežen.
Oprosti, res je, 225/40/18, prehitro sem napisal. Je pa ista dimenzija tudi pri nemcih. Passat ima eno dimenzijo večje.

Passat bencinar je pa bolj redek od poršeja na naših cestah, super izbor, dober avto.
Mene moti pri passatu samo to, da jih ima 5+ kolegov, letnik 2016-2019, ko gremo na pir izgleda kot VW meeting.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Oprosti, res je, 225/40/18, prehitro sem napisal. Je pa ista dimenzija tudi pri nemcih. Passat ima eno dimenzijo večje.

Passat bencinar je pa bolj redek od poršeja na naših cestah, super izbor, dober avto.
Mene moti pri passatu samo to, da jih ima 5+ kolegov, letnik 2016-2019, ko gremo na pir izgleda kot VW meeting.
Res je, redek je, ampak mi bencinar bolj ustreza. V vseh pogledih.

Pa glej, jaz racunam, da ga bo dodatna oprema malo ločila od drugih, sploh pa motorizacija. Ce je dober, bo se cas pokazal. Kljub temu, vem, da je tega avtovja kot listja in trave. V moji druzbi nima nihce Passata. Najde se vse drugo. Najvec Arteonov.

Bravo za nakup, upam, da cim prej dobimo. Baje nekje marca, ce ne bo dodatnega sranja. Nam so podaljšali za 14 dni zaprtja tovarn.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Vulco in Vianor lahko samo popravita kako preluknjano gumo. Ne pa kompleksno kleparsko ali ličarsko popravilo vozila. Tako, da takšnjh neumnosti nima nobena zavarovalnica za celotno vozilo.
Imajo pa recimo za asistenčno zavarovanje pnevmatik. Slednje recimo ima Triglav.
Ampak tukaj je govora o kasko zavarovanjih vozila.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Ja, ampak, če imaš V4 pogoj pri zavarovalnici ti večina pooblaščencev odleti. Kar poglej si koliko pooblaščencov je pod V4 pogj. Zelo malo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vulco in Vianor lahko samo popravita kako preluknjano gumo. Ne pa kompleksno kleparsko ali ličarsko popravilo vozila. Tako, da takšnjh neumnosti nima nobena zavarovalnica za celotno vozilo.
Imajo pa recimo za asistenčno zavarovanje pnevmatik. Slednje recimo ima Triglav.
Ampak tukaj je govora o kasko zavarovanjih vozila.
Jao no, a narekovaj ti nič ne pomeni, pa še piše "tipa" in z malo. Točno tako je pri Savi kot sem ti napisal - neki njihovi "no name" pogodbeniki, ne pa pooblaščenci za znamko - ampak to je itak nepomembno, ker EU je predpisala, da lahko vsak popravlja vse, če le izda račun in proizvajalec mora priznat tak servis - seveda če verjameš v Rudolfa in Bliska.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
Poblaščenec ni nujno zagotovilo za kvaliteto. Sploh pri klepariji in ličarijo. Marsikeri samostojn dela doooosti bolje.

Klepar/ličar, ki ne je*e sam sebe v glavo pa z drugimi deli kot original ne zgublja časa..
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ja, ampak, če imaš V4 pogoj pri zavarovalnici ti večina pooblaščencev odleti. Kar poglej si koliko pooblaščencov je pod V4 pogj. Zelo malo.

Ste me toliko napajcali, da sem šel preverjati svojo polico pri Savi in tega famoznega V4 ni omenjenega.

Je pa tole:
KL1027: V2 (-5%) - popravilo z originalnimi nadomestnimi deli, izvajalca izbere zavarovalnica; če se po nastopu zavarovalnega primera oziroma pri popravilu škode ne upošteva izbranega načina popravila, se dajatev zavarovalnice zmanjša v višini 5%.

Je pa moj vaški avto-klepar in ličar 150 m stran tudi na tej famozni listi V4.

Je pa za istovrstno zavarovanje Triglav hotel 400 EUR več. Pa ravno tako je imel pogoj, da izvajalca izbere zavarovalnica.
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Poblaščenec ni nujno zagotovilo za kvaliteto. Sploh pri klepariji in ličarijo. Marsikeri samostojn dela doooosti bolje.

Klepar/ličar, ki ne je*e sam sebe v glavo pa z drugimi deli kot original ne zgublja časa..

Kar dosti pooblaščencev ima samo posredovanje in morda pripravijo vozilo na popravilo, npr. snamejo notranje obloge, menjajo mehanske dele ipd. Ostalo pa gre pogodbenemu kleparju/ličarju - avto se z vleko odpelje k njemu za ta del.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kar dosti pooblaščencev ima samo posredovanje in morda pripravijo vozilo na popravilo, npr. snamejo notranje obloge, menjajo mehanske dele ipd. Ostalo pa gre pogodbenemu kleparju/ličarju - avto se z vleko odpelje k njemu za ta del.
To je absolutno res, po drugi strani pa pooblaščenec prevzame vso odgovornost za popravilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova