Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

VonG

Pripravnik
25. avg 2019
67
24
8
Zdaj gledam malo dodatno opremo , 600 evrov za kljuko..skoda da nisem vzel tega ob nakupu avtomobila. In rabil bi le za bicikl
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Trojne so ja.

vincent povej kaj več o tvojem radiu prosim. Si menjal headunit?

Zdajle sem bil med korono malo več na dopustu sem v prtljažniku polepil plehovje z akustično peno, da sem malo zadušil zvok, ki prihaja v kabino med vožnjo (se kar dobro pozna).

Radio sem zamenjal:


Toyota mi je všeč z vidika..da dobiš pri njih osnovo (kot so včasih kupovali lupine jadrnic)...podvozje in pleh preko, potem imaš pa projekte in ga počasi dodeluješ.
Moram nabavit še zaščito podvoja v spreyu, da bom malo našprical tam kjer se sveti pleh..ker bo začel kmalu gnit tam, pa še malo bom zadušil zvok, ki prihaja v kabino od kolotekov.
(potem pa dalje...)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Ve kdo kako se na Rikši ponastavi sistem nadzora pnevmatik?
Dejansko kako speljat...ne kako piše v navodilih. Jaz mam vnešena dva kompleta ventilčkov in bi moral zdaj ob zamenjavi gum s feltnami tudi to prenastavit. Če bi znal...

Drugace sem začel lučke, ki mi svetiljo med vožnjo iz armature v betico, reševat na takle način... (če ne bo slo drugace bo tudi tole za pnevmatike postimano na enak način).
 

Priponke

  • 20200422_120909.jpg
    20200422_120909.jpg
    2,2 MB · Ogledi: 160

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Zdajle sem bil med korono malo več na dopustu sem v prtljažniku polepil plehovje z akustično peno, da sem malo zadušil zvok, ki prihaja v kabino med vožnjo (se kar dobro pozna).

Radio sem zamenjal:


Toyota mi je všeč z vidika..da dobiš pri njih osnovo (kot so včasih kupovali lupine jadrnic)...podvozje in pleh preko, potem imaš pa projekte in ga počasi dodeluješ.
Moram nabavit še zaščito podvoja v spreyu, da bom malo našprical tam kjer se sveti pleh..ker bo začel kmalu gnit tam, pa še malo bom zadušil zvok, ki prihaja v kabino od kolotekov.
(potem pa dalje...)
Kot leta 1984 ko je moj foter Kupil Yugo 55 pa ga je prvo peljal na zaščito podvozja in dobil nalepko
images
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ve kdo kako se na Rikši ponastavi sistem nadzora pnevmatik?
Dejansko kako speljat...ne kako piše v navodilih. Jaz mam vnešena dva kompleta ventilčkov in bi moral zdaj ob zamenjavi gum s feltnami tudi to prenastavit. Če bi znal...

Drugace sem začel lučke, ki mi svetiljo med vožnjo iz armature v betico, reševat na takle način... (če ne bo slo drugace bo tudi tole za pnevmatike postimano na enak način).

Če je tako kot pri Yarisu imaš stikalo skrito pod volanom oz. nad stopalkami. Daš kontakt in potem držiš stikalo dokler lučka 3x ne utripne in je resetirano.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Stikalo je in v navodilih piše enako kot si napisal. A ne dela. Meni začne lučka že takoj svetit (utripat) ob kontaktu brez da bi gumb pritisnil. Tudi če ga pritisnem ni razlike. Utripa ona po svoje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Kdo bi vedel. To so senzorji na originalnih feltnah, stari eno leto..in predno so mi seznanili še drugi par so normalno delali. So pa tudi pogeldali in sta noter dva kompleta.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Toyota sprejme samo 5 senzorjev za gume v ECU. 4 na gumah + 1 rezerva. Vse kar je več od tega, je treba brisat iz sistema in dodajat kot novo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne morem verjet! Pa nam so ponujali original zimska platišča s senzorji in rekli, da ni problema z dvema kompletoma. :bonk:

Očitno smo se k sreči odločili drugače.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Zdajle sem bil med korono malo več na dopustu sem v prtljažniku polepil plehovje z akustično peno, da sem malo zadušil zvok, ki prihaja v kabino med vožnjo (se kar dobro pozna).

Radio sem zamenjal:


Toyota mi je všeč z vidika..da dobiš pri njih osnovo (kot so včasih kupovali lupine jadrnic)...podvozje in pleh preko, potem imaš pa projekte in ga počasi dodeluješ.
Moram nabavit še zaščito podvoja v spreyu, da bom malo našprical tam kjer se sveti pleh..ker bo začel kmalu gnit tam, pa še malo bom zadušil zvok, ki prihaja v kabino od kolotekov.
(potem pa dalje...)
Potem ti samo ozvočenje in ojačevalec ni rešilo problema zanič zvoka? Ali si menjal samo zaradi vmesnika?
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Zdajle sem bil med korono malo več na dopustu sem v prtljažniku polepil plehovje z akustično peno, da sem malo zadušil zvok, ki prihaja v kabino med vožnjo (se kar dobro pozna).

Radio sem zamenjal:


Toyota mi je všeč z vidika..da dobiš pri njih osnovo (kot so včasih kupovali lupine jadrnic)...podvozje in pleh preko, potem imaš pa projekte in ga počasi dodeluješ.
Moram nabavit še zaščito podvoja v spreyu, da bom malo našprical tam kjer se sveti pleh..ker bo začel kmalu gnit tam, pa še malo bom zadušil zvok, ki prihaja v kabino od kolotekov.
(potem pa dalje...)
Daš sliko kako to izgleda v avtu? MyT app še vedno deluje, če je radio zamenjan? Kamera, tipke na volanu? Ker s tem carplay/aa supportom bodo očitno drkali še pitaj boga kako dolgo:
WhatsApp Image 2020-04-21 at 11.36.14.jpeg
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Če imaš hibrida, po moje bolje da ne menjaš, ker imaš določene zadeve, ki jih vidiš na samem displayu. Komande na volanu delajo normalno, ne vidim pa več desno od števca displaya, ki prikazuje porabo in podobne zadeve (sredinski del zaslona)..zgoraj in spodaj kaže normalno. Zdaj ali so pozabili kaj priklopit ali je to to, ne vem, a priznam da me niti ne zanima, ker itak nič pametnega ne kaže (tempomat in ostale (varnostne) zadeve delajo normalno...).

Uspelo jim je dat novo enoto noter, da so ohranili ohišje od stare in se skoraj ne opazi da je predelava. Je bilo pa potrebno predelavati notranjost ker osnova ni ne DIN 1 ne DIN 2.
Če bi že šel v tako opcijo s štarta bi po moje zadostovala menjava radia in vgradnja zvočnikov brez ojačevalca, ker ima zadeva 4 x 50 W in bi moglo zadoščat za soliden zvok.
Zakaj sem še to menjal? Zvok je bil še vedno porazen (kljub menjavi zvočnikov, ovgradnji ojačevačevalca, zvočne izolacije vrat), uporaba USB.ključa (ki je pri meni osnova) neuporaben..pa OK..zdaj sem dobil zraven še digitalni radio.
Takega pofla (za moje pojme), kot ga vgrajujejo v aktualne modele, ne bi smeli dajati noter...res ne.