Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
vincent si siguren da pišeš o pravem avtu? :) vse te malenkosti in greš to kupit :)+

Usb je brez problema berljiv, če je le prav "zapečen". Kako to je, še sam ne vem, nekako mi je na enih uspelo, da kaže vse podatke, na enih samo številke.
Aja obstajajo tudi zelo zelo krtaki usb ki ne stojijo ven.

Telefon res ne prepozna številk in s tem imen, ki imajo shranjeno pripono +386. Žalostno.
Glasovno klicanje dela 7 od 10 in imam 1800 kontaktov.

Ventilacija ti čudno dela, prvič slišim.

Vodenje Navigacije je ena boljših. Da ne pišem kako ne delajo pri Audiju in to najnovejše v avtu za 120k€.

Kvaliteta izdelave in pozicija infote. mi je vsekakor boljša kot pri omenjenem vw.

Infoteinment je ....drek ki nekako dela
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Ja usb kljucki obstajajo kratki, takega mam jaz not in niti ne ves da je tam. Samo je pa druga lovska... infotainment bere samo fat32 kljucke in mislim da vec kot 16gb ne. No, ne vem, 64gb mi ni prebralo.

Glasbo izpise OK po mapah in imenih. Da bi bile samo cifre? Weird. Nisem se dozivel tega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
vincent še dobro, da imaš te probleme s Corollo, imaš vsaj kaj za delat, drugače bi bil dolgčas.
Sicer pa res ni problem vw-ja, da ti presekaš gumo ali ti žvad požre kable.
A pri Corroli imaš rezervno?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
No pa se oglašajo sami Toyota verniki. Vse kar je napisal vincent 100% drži in zarad tega mi je Toyota antipatična. Potem pa še slišiš, da ima prekomerno porabo olja, da določeni motorji ne zdržijo 50.000 km, .... itd ugotoviš, da je Toya za en velik d........Se izogibam in raje vozim turkiš wagen tu vsaj ni problemov glede radia BT povezljivost, opremo si lahko izbereš po lastni presoji ne pa tisto ki ti jo namenijo japončki....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
vincent
A pri Corroli imaš rezervno?

Ou je :). To je bil pogoj. Saj to niso ravno 'problemi' s Corrolo..so cvetke ;). Vozne lastnosti ima dobre..na koncu to šteje.

Tole z USB.ji bom sprobal, morda mi kakaga prebere 'normalno' (obstoječi mislim da je 32 GB, moram prekontrolirat format..zna bit da ni v FAT32).
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
No pa se oglašajo sami Toyota verniki. Vse kar je napisal vincent 100% drži in zarad tega mi je Toyota antipatična. Potem pa še slišiš, da ima prekomerno porabo olja, da določeni motorji ne zdržijo 50.000 km, .... itd ugotoviš, da je Toya za en velik d........Se izogibam in raje vozim turkiš wagen tu vsaj ni problemov glede radia BT povezljivost, opremo si lahko izbereš po lastni presoji ne pa tisto ki ti jo namenijo japončki....
Hehe. Ti nesrecnik ti. Kako bi sele bil revez ce bi toyoto kupil. Se dobro da je nisi. Bravo :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
gledam včeraj Maya, ki je kao nabavil Miraia...WTF in potem tole
1574147665634.png

nafukan skupaj do amena... Preša kliče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Sam nikoli nisem Toyote za neko premium vozilo, za to imajo Lexuse. Pri Toyoti pričakujem poceni, a kljub temu inovativne rešitve (npr. poceni plastiko, ampak da zgleda malo boljša). Se pa strinjam, da bi lahko tudi pri multimedijskem sistemu vstopili v 21. stoletje, ker za to sploh ni treba veliko. Ampak pri meni to ni imelo prevelike teže pri nakupu (in najbrž so me - kot tudi ostale kupce - pri Toyoti progruntal, da bodo nekje takšna moja razmišljanja pri odločitvi).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
Še dobro da slišis in na podlagi tega
Se pa strinjam, da bi lahko tudi pri multimedijskem sistemu vstopili v 21. stoletje, ker za to sploh ni treba veliko.
Čakaj malo no. Najprej morejo devetdeseta obvladat preden lahko naredijo ta preskok. Nemoreš iz osemdesetih v v21st skočit direkt.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Sam nikoli nisem Toyote za neko premium vozilo, za to imajo Lexuse. Pri Toyoti pričakujem poceni, a kljub temu inovativne rešitve (npr. poceni plastiko, ampak da zgleda malo boljša). Se pa strinjam, da bi lahko tudi pri multimedijskem sistemu vstopili v 21. stoletje, ker za to sploh ni treba veliko. Ampak pri meni to ni imelo prevelike teže pri nakupu (in najbrž so me - kot tudi ostale kupce - pri Toyoti progruntal, da bodo nekje takšna moja razmišljanja pri odločitvi).

Toyota je vozilo za siroke mnozice, kot npr VW. Samo tega alter cudaki ne zastopijo. Razlika je samo ta da so pri VW zaceli napihovat mala vozila z "udobjem", iz tega sledi da imas tukaj posebneze ki bi pri mali kantici imeli vse mogoce asistencne sisteme, premium radio kot da sedijo v A8. Do pred kratkim ( recimo cca 5-8 let) se bil avto nizjega srednjega razreda namenjem osnovnim prevoznim zahtevam. V ameriki to velja se danes. V evropi gre trend v drugo smer. nizji srednji razred prevzema naloge srednjega razreda, limuzine pa nadomescajo SUV-i.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Toyota je vozilo za siroke mnozice, kot npr VW. Samo tega alter cudaki ne zastopijo. Razlika je samo ta da so pri VW zaceli napihovat mala vozila z "udobjem", iz tega sledi da imas tukaj posebneze ki bi pri mali kantici imeli vse mogoce asistencne sisteme, premium radio kot da sedijo v A8. Do pred kratkim ( recimo cca 5-8 let) se bil avto nizjega srednjega razreda namenjem osnovnim prevoznim zahtevam. V ameriki to velja se danes. V evropi gre trend v drugo smer. nizji srednji razred prevzema naloge srednjega razreda, limuzine pa nadomescajo SUV-i.
Zakaj bi recimo moral vzeti A8, če želim imeti ACC v Corolli? Ali samodejno klimo. Ali recimo 8 zračnih blazin.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Seveda imaš, ampak če bi sledili tvoji filozofiji, tega ne bi bilo, le sedež, volan in 4 gume.
 

VonG

Pripravnik
25. avg 2019
67
24
8
Je sicer vincent tole nacel, a je se kdo drug zamenjal tale cheapo pópendékel v prtljazniku kjer bi moral biti rezervno kolo?
Sicer se mi pa zdi kar malo skoda vzeti korolo brez 1.8 priusovega motorja, pa magar vzames razliko pre eko sklada
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Sicer se mi pa zdi kar malo skoda vzeti korolo brez 1.8 priusovega motorja, pa magar vzames razliko pre eko sklada
Kombinacija pogona in ugodnega financiranja sta no-brainer pri nakupu tega avtomobila.... Z navadnim bencinarjem je pa dovolj druge izbire, da corolla nebi prišla v poštev.

A je kdo omenil hupo? Ima tako bebav zvok, da sploh ne upam več debilom na cesti trobit :-D
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Je sicer vincent tole nacel, a je se kdo drug zamenjal tale cheapo pópendékel v prtljazniku kjer bi moral biti rezervno kolo?
Sicer se mi pa zdi kar malo skoda vzeti korolo brez 1.8 priusovega motorja, pa magar vzames razliko pre eko sklada

Meni bo pod rezervno gumo zmontiral ojačevalec (je malčk velik za pod sedež). Če gumo obrneš 'narobe', dobiš spodaj prostora cca. 10 cm v višino (lahko uporabiš obstoječi vijak za fiksiranje gume). Stiropor zabrišeš stran in preostanek robe od dvigalke, ključa, obvezne opreme itd razmečeš po gumi in se 'tepih' na vrhu še vedno lepo zapre - uleže nanjo (tak je moj plan izrabe prostora v tem delu ;)).

Glede USB ključka ...sem poskusil z dvemi če slučjano prikaže drevesni pogled (eden 32 GB 3.0 USB, drugi 16 GB 2.0 USB)..nobenega mi sploh ne prepozna :oops1:


...če imamo pa slučjano tu lastnika sive Corrole, ki se je včeraj delala (danes jo bo verjetno dignil) pri Radio V.., naj napiše kaj je dal vgradit ter kako je zdaj stanje na zvočnem podorčju - in kako se obnese aktivni bas pod sedežem.