Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
So nove varijante. Hibridni pogon je bil z novim Priusem konec 2015 korenito prenovljen. Ta pogon je dobila tudi nova Corolla.
Pri 1.8 motorju pa res ni samih dramatičnih razlik pri letošnjem in tistim 10 let nazaj. Ni pa tudi motor več čisto enak, je bil deležen sprememb.
2.0 varijanta hibrida je pa nova in se uvaja ravno s Corollo.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
nov 1.8 ima v primerjavi s starim 1.8 motorjem precej bolj dodelano termalno učinkovitost. tudi samo polnjenje in praznjenje baterija sta čisto drugače zastavljena in se manjkrat zgodi, da ti v poletni gneči ob mnogih porabnikih (klima na polno, npr) zmanjka baterije in ti posledično motor manj laufa, manj motorja pomeni boljši izkoristek in manjšo porabo v končni fazi.

nova generacija 1.8 motorja se recimo, če se prav spomnim, napolni iz dveh črtic ("prazen") do šestih ("poln") v cca. dveh-treh križiščih zaviranja/pospeševanja.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Čudno stran deluje. Dol skrolaj in prideš na Lexus/Toyota in različne modele.

Sem poslal sliko na e-mail od Kartendaten in ti odgovori če gre ali ne.
Za Lexus dobim SD kartico, Prius gre prek USB.

Sem plačal danes za oba avta. Bomo videli kaj bo.
Nekaj je dal popusta 12€, ker sem vzel za oba.
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Ta posnetek verjetno razjasni, zakaj so v zadnji reviji AM dosegli tako slab rezultat pri pospešku 0-100:

 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Nisem ravno navdušenec nad slovenskimi novinarji, ampak tukaj se pa strinjam z SJTV1 in Denis. Zakaj hudiča bi sploh merili z levo nogo na zavori? A v relani situaciji dejansko tako speljujete? Ne me basat... s Corollo? Zame je realen pospešek brez zavore, ker tako speljuje 99,99% lastnikov Corolle. Tisti 0,01%, ki pa dnevno speljuje z zavoro, je pa zgrešil ali model vozila, ali pa ga je kupil zato, ker celo življenje sanja o Lambotu in si ga ne more privoščit. Pa btw., jaz tudi ne.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Lool. Take pustiš, da gredo naprej, ne pa da jih še spodbujaš in se ti potem še na rit lima.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Če se že meri kdo ma daljšega se pač meri na tak način kjer bo najdaljši, sicer pač nima smisla in se podatka raje sploh ne objavi.

Sem pa ta trik na Priusu že uporabil ko se npr. iz stranske ceste moraš vključit v tekočo kolono.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 2CV

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.335
9.069
113
na semaforju itak rukne v start/stop (ne zdaj el korola) ampak ostali avti, tako da mečkanja je vedno več...ne po lastni krivdi voznikov.

Drugače pa od priusa do Dunaja sem pričakoval vsaj porabmo med 2 in 3, ne pa klasičnih dizelskih 5, ki jih običajni avti zmorejo že vsaj 10+ let. Toliko o evoluciji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik