Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.901
4.956
113
Se strinjam. Na moji Astri je na Intelliniku 900 tudi precej dobro ozvočenje. Ampak Bosse paket ima še v kuferamu woofer. Samo verjetno v tem primeru ne moreš naročit rezervnega kolesa...

Aja pismo ... v temi o Coroli smo :p
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Malo so šalabajzerji ja, samo se da vse najti.
Glej priponko.

Pri SPORT ne moreš dokupiti AVS prilagodljivega vzmetenja, to lahko storiš le pri EXECUTIVE.
Matrične LED luči (AHS LED) imaš pri SPORT opremi za doplačilo 580eur, pri EXECUTIVE je to serijsko.
DAB radio imaš pri EXECUTIVE.
...

eh na tem hrvaškem ceniku ni nič kaj več od našega... nič detajlov (ajde kljuka in navigacija in 20 vrst platišč).... tisti nemški seznam pa ima 20 strani dodatkov in personalizacije.. pa še bedaste kune preračunavam.. glupo
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
On misli tisti hrvaški cenik dodatne opreme, ki sem ga jaz linkal, slovenskega (za naknadno vgrajeno opremo) ni na internetni strani.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Ja, citiral je pa mene.
sory, naredil napako...
mislil tale cenik s CRO opremo...

ampak res, zakaj tale naša Toyota ne naredi svoj posel kot je treba - očitno se vse samo od sebe prodaja in očitno so kupci samo nastavljene opreme brez svojih želja...

se mi tako stoži ko gledam nemško izbiro
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa pojdi gor kupit - v čem je problem? Če se malo znajdeš boš še 3% na DDV prišparal. ;)
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
Pa pojdi gor kupit - v čem je problem? Če se malo znajdeš boš še 3% na DDV prišparal. ;)

Ma tole ni odgovor, a ne?

Glede na to da ne prodajajo kruha.. bi nekako pričakovali več.. vsaj na osnovnih straneh uvoznika... ko prideš pa v prodajne salone zastopnikov, pa tako večina nimajo pojma, oz. znanje seže do moči motorja in kW, vse ostalo pa že tako ti njim razlagaš kake finese...

če bi vsaj bilo več detajlno na spletu...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Smo kupovali Toyoto lani v MB - danes bi jo šel kupit v D!!! Oziroma bolje povedano - nebi kupil Toyote.
 

keks22

Zelenc'
23. nov 2009
9
0
1
Pozdravljeni. V prejšnjih postih sem zasledil, da naj bi bilo mogoče naročiti JBL ozvočenje kot posebno postavko. Je to komu že uspelo?

V ožjem izboru imam 2.0 hibrid z executive opremo. V salonu so mi JBL ozvočenje ponudili samo pod pogojem, da vzamem še panoramsko streho, GPS in aktivno podvozje, kar pa mi je odveč in se cenovno ne splača.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Pozdravljeni. V prejšnjih postih sem zasledil, da naj bi bilo mogoče naročiti JBL ozvočenje kot posebno postavko. Je to komu že uspelo?

V ožjem izboru imam 2.0 hibrid z executive opremo. V salonu so mi JBL ozvočenje ponudili samo pod pogojem, da vzamem še panoramsko streho, GPS in aktivno podvozje, kar pa mi je odveč in se cenovno ne splača.
Meni je uspelo. S tem, da sem naročil res VSO opremo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Letelo je na tematiko pred mojim postom - razočaranje nad konfiguracijo opreme pri slovenskem zastopniku + prodajalec, ki ne ve kaj bi bilo dobro imet od "dodatne" opreme.

Drugače je mati bolj ali manj zadovoljna - tanka in vozi - poraba je sicer daleč od obljubljene (Yaris hibrid), ampak to je verjetno posledica neznanja pri vožnji.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Letelo je na tematiko pred mojim postom - razočaranje nad konfiguracijo opreme pri slovenskem zastopniku + prodajalec, ki ne ve kaj bi bilo dobro imet od "dodatne" opreme.

Drugače je mati bolj ali manj zadovoljna - tanka in vozi - poraba je sicer daleč od obljubljene (Yaris hibrid), ampak to je verjetno posledica neznanja pri vožnji.
Prodajalci so marsikje več kot polovičarji. Jaz sem še posebej "alergičen" na to. Pridem v salon pa jaz govorim kaj avto ima pa kaj nima pa kaj se vse da in kaj ne. Kot, da ne vedo kaj prodajajo. Pa to velja na splošno, ne samo na toyoti. Da ne govorim o tem, da so mi pred parimi leti pumpali na servisu rezervno gumo - ki je ni!!
Sicer pa pravi "biser" so v MS na toyoti. Faaaaaak, to pa so posebna kasta. Enega (!!) dobrega mehanika imajo, ostali so vsi šalabajzerji. Ne razumem kako ima to toyota adria pod kontrolo - očitno nima. :) Če bi japonci vedeli kaj vse se to dogaja in kakšni so odnosi bi delali harakiri. Ampak hej, mi smo balkanci na pol, pri nas se vse to tolerira. Pod nivojem, res.

Moram pa pohvaliti Lovše Kranj. Zelo v redu, vsaj do zdaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in McGiver

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.196
113
Prodajalci so marsikje več kot polovičarji. Jaz sem še posebej "alergičen" na to. Pridem v salon pa jaz govorim kaj avto ima pa kaj nima pa kaj se vse da in kaj ne. Kot, da ne vedo kaj prodajajo. Pa to velja na splošno, ne samo na toyoti. Da ne govorim o tem, da so mi pred parimi leti pumpali na servisu rezervno gumo - ki je ni!!
Sicer pa pravi "biser" so v MS na toyoti. Faaaaaak, to pa so posebna kasta. Enega (!!) dobrega mehanika imajo, ostali so vsi šalabajzerji. Ne razumem kako ima to toyota adria pod kontrolo - očitno nima. :) Če bi japonci vedeli kaj vse se to dogaja in kakšni so odnosi bi delali harakiri. Ampak hej, mi smo balkanci na pol, pri nas se vse to tolerira. Pod nivojem, res.

Moram pa pohvaliti Lovše Kranj. Zelo v redu, vsaj do zdaj.
Mene prav fascinira, kakšne ultra poznavalce imamo tukaj na Alterju. Ker zanimivo, da jaz nimam izkušenj, da so marsikje polovičarji. Ja, najdeš tudi take in kaj potem? Si bedak, če tam kupiš avto. Greš drugam, saj jih je polno. In greš tam, kjer meniš, da si tvoj denar zaslužijo.
Da bi pa jaz igral vseveda in šolal prodajalca, mi pa tudi na pamet ne pride. Ampak nekaterim je to očitno vrhunec življenja. Namreč sam dobro vem, kaj rabim, če mi kaj ni jasno, grem s prodajalcem čez, si vmes pustim svetovati, ampak pri tem ne mislim pametovat, če vidim, da prodajalec svira kur... ali pa me hoče nategnit z nečim, kar ne rabim. Mu normalno rečem, to me ne zanima, se zahvalim in grem drugam, kjer bo prodajalec ravnal z mano korektno. Ne se mi prilizoval in ne vem kaj delal, ampak bil korekten. To je vse kar rabim.

In se strinjam, da ima Toyota zelo nepregledno spletno stran.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Koliko različnih servisov pa misliš, da obišče en povprečen latnik Toyote, ponavadi vozi samo na enega. Jaz sem v 10 letih sprobal Lovše Kranj, Center BTC in Center Vič, pri slednjem sem zadnjih nekaj let. Je manjši servis, pa sedaj ko je avto starejši so vedno sami dobili še kakšen popust. O kakovosti servisa pa težko govorim, ker pač avto dela, drugo me niti ne zanima.

Jereb je malo odročen, če nisi iz primorske.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.196
113
Odročen gor ali dol.
Jaz vem, da nekomu s katerim nisem zadovoljen, ne bom več dal denarja. Razen, če res ni nobene druge možnosti.
Če so ti pa problem servisi, potem pač vzameš drugo znamko, kjer so servisi bližje.

Če pa še vedno nekomu daješ denar, zraven pa na polno lapaš po netu, kakšen car si in oni so nesposobni, potem pa oprosti, ampak si en bedak.