Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Sem dobil pavšalni odgovor za baterijo prius iii - cca 1800 eur z vsem. Ne morejo točno napisati ,ker rabijo VIN (ki ga pa nimam).
1.8k eur se mi zdi bistveno več kot so mi rekli na dveh drugih servisih. Zdaj sem dal mail enemu tretjemu :D hehe
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Presenečen sem, sem mislil, da je cifra okrog 3 jurje ali več. Zelo pošteno.
Ajd ni jurja, ampk sem se vseeno posul s pepelom samo po pleši.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Presenečen sem, sem mislil, da je cifra okrog 3 jurje ali več. Zelo pošteno.
Ajd ni jurja, ampk sem se vseeno posul s pepelom samo po pleši.
Jaz sem iskreno mislil da je do 1.3k. Pa verjetno za novejse hibride tudi je. Bom preveril za corollo ob priloznosti. Za 2.0 je verjetno drazje, ker je vec celic kot pri 1.8 .
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Ne vem zakaj bi se danes obremenjeval s tem kaj bo čez 10-15 let. Se pa spomnim ko sem se pred 8 leti zanimal za ta strošek je bilo takrat krepko preko 2k €. Toyota proda 1,5 miliona hibridov letno in vsako leto se ta šrevilka veča. Čez 10 let bo menjava baterij morala biti nekaj rutinskega in če Toyota ne bo imela poceni rešitve se bodo pa dobili "kitajski ponaredki" ali refurbish paketi. Ko bo enkrat toliko starih hibridov na cesti bo Toyota morala še spustiti ceno, sicer se bo začel širit slab glas.

Degradacija je pa dokaj predvidljiva, tisti ki živijo kje v hribih in z regeneracijo dnevno polnijo baterijo na 80%, bodo morali prej menjati. V Grčiji ali Španiji bodo tudi morali prej menjati zaradi vročine... Pri nas se mi zdi da to ni tak problem, tista dva meseca vročine ni tak hud stres.
 

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
tako sem jezen na Toyoto Slovenija...

iščeš informacije o COROLLI pa so na minimumu... že seznam dodatne opreme,... kaj je v posamezni različici, itd... NADA, NICHTS, .. NE OBSTAJA..

Ali oprema SPORT razen naštete opreme pomeni tudi znižanje podvozja? Ker avto je že tako hudimano nizek... Kje so cene dodatne opreme? Navigacije? Ali je možno dokupiti DAB, ali ga kasneje nadgraditi... ali se da kupiti zavesice za blato.. kakpna je cena vlečne kljuke in kateri tip je... ali se bo dal nadgratiti Android Auto (ali moraš zato vzeti 2.0 model), če dokupiš AHS matrične LED luči ali je pranje žarometov zraven ... še, in še, in še....

ničesar... !!!!

če gledam nemški cenik - pa imaš milijon stvari.. za katere ne veš ali so dobavljivi tudi pri nas, po kakšni ceni...

pr'mejduš, da še tisti ki kruh prodajajo več povedo o vsebini le tega kot tile ki avto za 8 milijonov SIT prodajajo..


šalabajzerji...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Malo so šalabajzerji ja, samo se da vse najti.
Glej priponko.

Pri SPORT ne moreš dokupiti AVS prilagodljivega vzmetenja, to lahko storiš le pri EXECUTIVE.
Matrične LED luči (AHS LED) imaš pri SPORT opremi za doplačilo 580eur, pri EXECUTIVE je to serijsko.
DAB radio imaš pri EXECUTIVE.
...
 

Priponke

  • cenik_corolla_hb_ts_hybrid.pdf
    972,1 KB · Ogledi: 250

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Ko smo ravno pri višini.
Ali ima kdo podatek kakšna je najmanjša višna od tal nove Corolle? Nekje sem zasledil, da 17cm?

LP
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Če bi Sport imel kakšno drugačno vzmetenje bi to bilo sigurno omenjeno v ceniku, tako pa ni.

Cenik dodatne opreme, ki vgradijo na servisu pa res še kar manjka, glede na to da je Toyota Adria uvoznik za cel Balkan, lahko pogledaš v hrvaški cenik dodatne opreme vse kar je tu notri ziher mora obstajati tudi pri nas.

So pa vsi ti prodajalci eni čudni ljudje, saj za tako službo že moraš biti malo čuden :D Ko sem čakal na servisu, sem malo pofirbcal kako je kaj s cenami in se usedel v Corollo. Potem me je prodajalec prepričeval da 1.6 motor v sedanu pokuri tako malo, da se hibrida sploh ne splača kupit :D potem sem mu rekel naj mi doda avtomatski menjalnik, pa je hitro spremenil ton. Potem mu rečem za izračun hibrid sedan Luna z dodatnim keyless, mi pravi da ni mogoče, mu rečem da v ceniku na spletni strani je mogoče, gre še enkrat gledat svoje excel cenike in dobi najnovejši cenik in potrdi da se res da. Kakorkoli na ceno iz cenika dobiš 2600 € popusta, brez kakšnih obvez s financiranjem, cena za gotovino.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ko smo ravno pri višini.
Ali ima kdo podatek kakšna je najmanjša višna od tal nove Corolle? Nekje sem zasledil, da 17cm?

LP

17cm danes nima nimajo niti SUV!;)

V USA je 5.1 inč ali 13cm za "limuzino", za EU verzije pa podatke skrivajo kot da bi bili vojna tajna (domenvam pa daj je enako oz. se lahko pri določenih verzijah malenkost spremeni).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.071
113
Malo so šalabajzerji ja, samo se da vse najti.
Glej priponko.

Pri SPORT ne moreš dokupiti AVS prilagodljivega vzmetenja, to lahko storiš le pri EXECUTIVE.
Matrične LED luči (AHS LED) imaš pri SPORT opremi za doplačilo 580eur, pri EXECUTIVE je to serijsko.
DAB radio imaš pri EXECUTIVE.
...
Če hočem imet (kar res hočem) ogrevan volan, moram kupit Executive opremo, kar pridem na 32k, skupaj z metalno barvo. Res je da je pri tem dodanih res veliko bonbončkov. Ampak za 4k manj imam na voljo Insignio z sicer 2.0 dizelsko ropotuljo in ne minimalno opremo, ampak nekako se mi zdi da je Insignie več avta... Res pa da je zanesljivost verjetno na podnu, pa ne vem kaj bi tukaj prevagalo, 4k eur + večji avto, ali zanesljivost Toyote... Pismo...

Popravek... prvi zadetek Insignie karavan z pazi, tempomatom je 27k.
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Če hočem imet (kar res hočem) ogrevan volan, moram kupit Executive opremo, kar pridem na 32k, skupaj z metalno barvo. Res je da je pri tem dodanih res veliko bonbončkov. Ampak za 4k manj imam na voljo Insignio z sicer 2.0 dizelsko ropotuljo in ne minimalno opremo, ampak nekako se mi zdi da je Insignie več avta... Res pa da je zanesljivost verjetno na podnu, pa ne vem kaj bi tukaj prevagalo, 4k eur + večji avto, ali zanesljivost Toyote... Pismo...

Popravek... prvi zadetek Insignie karavan z pazi, tempomatom je 27k.

Sicer pa, če ti je samo do ogrevanega volanskega obroča pa kupi Insignio, kdo ti brani. Vseeno Corollo TS 2.0 hibrid Executive s kovinsko barvo dobiš za 29.500 € (2.600 € popusta), če ne še kaj manj. Sicer pa malo več napiši o tej Insigniji za 27k €, a je avtomatik, aktivni tempomat je za doplačilo 900 € šele od Dynamic paketa dalje. Ne vem, po ceniku je Insignia 2.0 AT Dynamic + radar + ogrevan volan + kovinska barva = 33.230 €. Pojma nimam kakšne popuste ima Opel, tako da MrDaco, povej kaj več o tej insgnii za 27k €.

Čudno mi je pa to da je nekomu samo do ogrevanega volana, vse ostalo pa ni pomembno, za take je dobro, da obstaja ta nemška prilagodljivost, kajne kakšna sreča da je na trgu izbira.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.071
113
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14113824&display=Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTi Inn...

26.990 in Innovation oprema (več od Dynamic kot pišeš) ja in ima radarski tempomat. Ni pa avtomatik, to je pa res.

Toyotin cenik pa sem vzel zdravo za gotovo, ker imam nekako v glavi da Toyota ne daje popustov. Tukaj sem zgleda živel v zmoti. Opelica pa je tako znana po popustih...

Je pa res da ogrevanje sedežev in volana imam sedaj in nebi brez tega. Avtomatika pa si ne lastim, verjamem pa da je bomba...

Tudi res je da Bosse ozvočenje pri Oplu ne rabiš iskat onkraj luže, ali pa dve državi severno, ampak ga brez problema dobiš za 610 everčkov.

Na koncu pa ...res je da imaš potem na hofu Opla... En krogec pa še ta prečrtan. :zardelalter:
 
Nazadnje urejeno:

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Serijsko ozvočenje je v insignii (vsaj v FL prejšnji) odlično. Boljše recimo kot bose v mazdi 6 ali scenicu, meganu 3 ali 4.