Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Za vsakega kupca nekaj.

Eni tripate na led lučke v milijon barvah, eni pa na to da avto dela.
Ko se vsedem v avto za 120k€ in mi lastnik najprej ponosno pokaže ambient osvetlitev. Da pa pri 120 žvižga okrog ogledal, pa ne sliši.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon, tony in sad
I

Izbrisan uporabnik 474

Eni pač želimo se dobro počutiti v vožnji in ne da cilju študiraš, ali ti je slabo od pokvarjenih školjk za kosilo ali pa slučajno od pogleda na armaturko... Tripanje na milijon lučk v barvah je nekaj povsem drugega kot ambientna osvetlitev (je nimam, mimogrede in tudi ponoči imam vso osvetlitev na čisti minimum)
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Zakaj si se našel v mojem zapisu? Primerjat mercedes in toyoto, res ni na mestu.

Se pa strinjam, da bi ta nova Corolla "tablica" lahko veliko bolje izgledala.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Za vsakega kupca nekaj.

Eni tripate na led lučke v milijon barvah, eni pa na to da avto dela.
Ko se vsedem v avto za 120k€ in mi lastnik najprej ponosno pokaže ambient osvetlitev. Da pa pri 120 žvižga okrog ogledal, pa ne sliši.
Spoh niso fora lučke, ampak dizajn. Sory da ko en k nabiješ to tablco na armaturo je kr neki. Bp integriraš nižje v armaturko, sej Toyota zna. Mam sam tako v "starejšem" modelu.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
K VAG grupa, res koj jim k.. K gledam eno B klaso Mecke je k space shittle prot temu, 100 let naprej. Škoda.
Tole je zate space shuttle? Ta plastika in mini zaslonček? Pa praktično nobenih funkcij, pelje se povprečno, zvočna izolacija povprečna... in to je B klasa za 40k eur. Res je neprimerljivo s Corollo. Mercedes je lahko sram, da kaj takega sploh ponuja za tak denar. To je kraja. Tale B klasa ni M od mercedes kot bi si človek predstavljal.
 

Priponke

  • ee57d2ab-21ef-4c49-9a23-a9031893f1f4.jpg
    ee57d2ab-21ef-4c49-9a23-a9031893f1f4.jpg
    210,4 KB · Ogledi: 128
  • Haha
Reactions: BigPoppa

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Tole je zate space shuttle? Ta plastika in mini zaslonček? Pa praktično nobenih funkcij, pelje se povprečno, zvočna izolacija povprečna... in to je B klasa za 40k eur. Res je neprimerljivo s Corollo. Mercedes je lahko sram, da kaj takega sploh ponuja za tak denar. To je kraja. Tale B klasa ni M od mercedes kot bi si človek predstavljal.
Se strinjam tole je šele kič. Toyota je proti temu več kot korektna.
 
Nazadnje urejeno:

Marxon

Majstr
24. feb 2009
694
360
63
Mislim, da nihče ne kupi Toyote zared infotaimenta, muske in ekrana. Je vseskupaj bolj higienski minimum, po funkcionalnosti, izgledu in uporabnosti.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.806
606
113
EU
Drži, jaz sem jo kupil samo zaradi hibridnega sklopa in pa to že moram reči novega dizajna. Ker Priusa ne bi nikoli kupil, ker je vsaj na začetku zgledal res kot ena WC školjka. Danes zgleda že malo bolje, zelo mi je všeč, da ima 4-kolesni pogon, ampak kupil ga pa še vedno nebi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa

Marxon

Majstr
24. feb 2009
694
360
63
Jaz sem kupoval karavan, automatik, bencinar, ACC, Lane asist, gretje sedežev (+HUD in matrix je bila želja), in se je na koncu izkazala Corolla za best buy.
Golf je relativno nedobavljiv, Octavia 2k dražja od golfa, oba eTsi, Toyota pa celo polni hibrid, kateri me je prepričal šele na testni vožnji.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.857
1.250
113
Si vzel 1.8 ali 2.0 hybrid?
Tudi jaz sem 2019 gledal golfa pa ga takrat "naložil" z max opremo (pa je bilo manj vsega na voljo kot pri corolli) in je na koncu avto bil 45+k eur. Corolla je bila pa 33k.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.797
113
Ali zaradi arhaičnega 1.6 motorja in ročnega menajlnika ali kaj drugega?
Motor niti ni igral vloge. Vsega ostalega nisem vec zmogel -> cenenosti.
Poraba je bila pricakovana za atmosferca tega ranga..okoli 7 litrov. Crknilo ni nic (33 jurkev km) pa niti nima kaj.
Kajnni? Avto kot tak..kako je zmetan na kup in kake uporabniske felerje ima, se pa ne bi smeli it. Cisto podcenjevanje in zanicevanje kupcev.

Sem se pa peljal (svojega sem prodal v Izolo in so me zqpeljali domov) z mestnim terencom..oni izboklinas..par crk..hibrid. sem se samo smejal..spet..nad 80 km/h sva se se komaj slisala v avtu...ko sem imel obcutek da bov vzletela (od silne hitrosti in hrupa)..ko je elektrika nazigala (sumim) in se motor vrtel v nore vrtljaje je stevec kazal 125 km/h...saj ce ne bi bilo smesno bi se clovek zjokal. Cenenost notranjosti seveda na vrhuncu..so verjetno povzeli po Corroli.

Jaz enostavno vec nisem zmogel iti mimo avta...
(Brez zamere do ostalih imetnikov corrole..ampak saj vejo o cem govorim...).
 
Nazadnje urejeno:

Marxon

Majstr
24. feb 2009
694
360
63
Motor niti ni igral vloge. Vsega ostalega nisem vec zmogel -> cenenosti.
Poraba je bila pricakovana za atmosferca tega ranga..okoli 7 litrov. Crknilo ni nic (33 jurkev km) pa niti nima kaj.
Kajnni? Avto kot tak..kako je zmetan na kup in kake uporabniske felerje ima, se pa ne bi smeli it. Cisto podcenjevanje in zanicevanje kupcev.

Sem se pa peljal (svojega sem prodal v Izolo in so me zqpeljali domov) z mestnim terencom..oni izboklinas..par crk..hibrid. sem se samo smejal..spet..nad 80 km/h sva se se komaj slisala v avtu...ko sem imel obcutek da bov vzletela (od silne hitrosti in hrupa)..ko je elektrika nazigala (sumim) in se motor vrtel v nore vrtljaje je stevec kazal 125 km/h...saj ce ne bi bilo smesno bi se clovek zjokal. Cenenost notranjosti seveda na vrhuncu..so verjetno povzeli po Corroli.

Jaz enostavno vec nisem zmogel iti mimo avta...
(Brez zamere do ostalih imetnikov corrole..ampak saj vejo o cem govorim...).

Haters gonna hate? :)
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
694
360
63
Verjetno se zavedaš, da je notranjost malo drugačna v Executive ali pa osnovni opremi.

Nevem no, kupiš Dacio Logan, potem se pa pizdiš da je to kanta in jajca. It makes sense.
Pač prilagoditi je potrebno pričakovanja. Vsak izdelek ima svoj namen in metati vse v isti koš je malce otročje. Se zavedam da je velika razlika med osnovno in najvišjo opremo. Tudi ko trdim da golf (bivši) highline in basic ni isti avto pa me ljudje debelo gledajo, kaj je z mano narobe.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Nevem no, kupiš Dacio Logan, potem se pa pizdiš da je to kanta in jajca. It makes sense.
Pač prilagoditi je potrebno pričakovanja. Vsak izdelek ima svoj namen in metati vse v isti koš je malce otročje. Se zavedam da je velika razlika med osnovno in najvišjo opremo. Tudi ko trdim da golf (bivši) highline in basic ni isti avto pa me ljudje debelo gledajo, kaj je z mano narobe.
In zakaj je hater, če Toyota ni izpolnila pričakovsnj in to tudi napiše? Predvidevam, da ni iz Mercedesa S klase prestopil na Corollo in bil razočaran.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
694
360
63
In zakaj je hater, če Toyota ni izpolnila pričakovsnj in to tudi napiše? Predvidevam, da ni iz Mercedesa S klase prestopil na Corollo in bil razočaran.

Kupil je osnovno kanto z osnovno opremo in osnovnim motorjem, potem pa posplošuje, da so vse Toyote jajca, na vzorcu n=2. Zato.
Njegovo pisanje izgleda tako kakor da JE prestopil iz S klase na 1.6 Corollo.