Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.819
613
113
EU
Evo moral zamenjati še baterijo na drugem ključu. A to je dejansko iztrošena baterija, ali ima vozilo samo neko nastavitev, da te pač, ko mine določen čas, opozori na menjavo, ne glede na stanje baterije?:sprasujemse:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.357
9.097
113
pol te pa kamera vidi da si menjal in javi avtu. in potem več ne gnjavi. do naslednjič ko ima avto nastavljeno da te spet opozori.
 
  • Haha
Reactions: BigPoppa

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.819
613
113
EU
Kako to misliš, te kamera vidi? Ko sem zamenjal baterijo (sedaj obe), me avto več ne gnjavi. Kamera ni mogla videti menjave te baterije, saj je nisem menjal v avtu.:sprasujemse:
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Če imaš brezkontaktni ključ potem je to normalno. Ker ključ ves čas "dela" in crkne baterija vseeno ali ga imaš vsak dan v uporabi ali pa nikoli. Tudi če ga imaš kot rezervnega (v predalu) bo šla baterija.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.928
8.970
113
EU
Če imaš brezkontaktni ključ potem je to normalno. Ker ključ ves čas "dela" in crkne baterija vseeno ali ga imaš vsak dan v uporabi ali pa nikoli. Tudi če ga imaš kot rezervnega (v predalu) bo šla baterija.
Ko ključ miruje dvajset minut oddaljen od avta več kot meter, se sistem izklopi. Ima senzor tresljajev, kateri ga aktivira, ko ga vzameš v roko, oziroma premakneš. Zato imam rezervo doma v omarici za ključe, kjer ga nihće ne premika. Avensis 2018.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.839
3.862
113
Ko ključ miruje dvajset minut oddaljen od avta več kot meter, se sistem izklopi. Ima senzor tresljajev, kateri ga aktivira, ko ga vzameš v roko, oziroma premakneš. Zato imam rezervo doma v omarici za ključe, kjer ga nihće ne premika. Avensis 2018.
Senzor tresljajev je pa pasivno živosrebrno stikalo?

Ta funkcija je zaščita pred tem da ne morejo skenirat kode ključa ko ta ni v uporabi in da se dodatno varčuje z baterijo, veliko znamk ima to. Dela pa del elektronike še vedno in prazni baterijo. Večina časa imaš oba ključa tako v pasivnem načinu in ko pobere enega praviloma zelo hitro tudi drugega, skratka ni nič nenavadnega tako obnašanje to sem hotel povedat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Nekaj novosti pri novih modelih, očitno tudi nov headunit:
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.411
113
Če stane značka 1 cent, bodo prihranili stotisoce...:).
Lahko bi forsirali napis in ga pobarvali se boj zeleno, modro. Pač niso ko VW, ki je barval postopoma TDI črke v rdeče.
Mogoče pa mislijo, da je Toyota sinonim za hibrid...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.354
113
Najpomembnejši razlog je gotovo: ker se to splača. Potem jih je še cel kup, morda to, da je večina toyot že hibridnih (?) in to ni kaj posebnega, morda pa tudi nočejo navzven izstopati (na svetu so ljudje s težavami, ki s ključem čohajo hibride - v ameriki pa se grejo "rolling coal")...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
V naslednji generaciji bo zadaj display in boš plačal redno naročnino, če boš hotel, da zadaj kaj piše ali da ne piše :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in tony

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Tole je zanimivo

Zakaj to?:sprasujemse:
Ena teorija je, da zato, ker so katalizatorji iz hibridov ful popularni med tatovi (ker niso tako obremenjeni kot pri klasicnih bencinarjih in dizlih), v uk pa je teh kraj ze kar veliko. Verjetno pa je tudi nekaj na tem, da v corolli itak ni drugega pogona kot hibridni in tak napis nekako nima vec svojega namena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in tony

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
1.2 turbo bencinarja še maš v corolli na voljo za izbiro ter v limuzinski izvedenki 1.5 bencinar, oba brez hibridnega pogona.