Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Se strinjam. Kako se v praksi dela z zavornim oljem?
Samo za tebe odprejo svežega. Nalijejo tistih 50ml potem pa pol litra kar ostane stran zlijejo.

Glej še enkrat olje se ne pokvari ko se odpre. Če je na zraku začne vezat zračno vlago na sebe. Če ga zapreš nazaj in nimaš shranjenega na vlažnem ga lahko brez skrbi uporabljajo dokler se ne porabi. Je poraba dovolj velika, da nobena flaša ne čaka dolgo.
Niti mi na jasno od kje ta forumska fobija pred bremz oljem, ki ga moreš takoj stran vlit ker je neuporabno v trenutku ko se odpre. Povsod piše samo, da nesme bit v odprti embalaži. Nisem še videl od enega proizvajalca opozorila, ko ga odpreš je potrebno ostanek takoj zavrečt.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
To je od američanov, ki so (deklarativno; v praksi imajo na cesti vse mogoče) udarjeni na varnost. :zmaga:
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Če imajo 0W-16 samo v 5l kanticah in je zraven še svinsko drago, lepo na sprejemu recite, da želite, da vam natočijo 0W-20, ki je še vedno svinjsko drag, ampak vseeno cenejši in iz soda. Glede na user manual vam ob tej želji nebi smeli bluzit, saj je ta gradacija isto dovoljena, 0w-16 je samo priporočeno olje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik in tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Če imajo 0W-16 samo v 5l kanticah in je zraven še svinsko drago, lepo na sprejemu recite, da želite, da vam natočijo 0W-20, ki je še vedno svinjsko drag, ampak vseeno cenejši in iz soda. Glede na user manual vam ob tej želji nebi smeli bluzit, saj je ta gradacija isto dovoljena, 0w-16 je samo priporočeno olje.
Odličen post!
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Če imajo 0W-16 samo v 5l kanticah in je zraven še svinsko drago, lepo na sprejemu recite, da želite, da vam natočijo 0W-20, ki je še vedno svinjsko drag, ampak vseeno cenejši in iz soda. Glede na user manual vam ob tej želji nebi smeli bluzit, saj je ta gradacija isto dovoljena, 0w-16 je samo priporočeno olje.
Meni, sem ugotovil ob pregledu računa in so mi nato potrdili na Toyoti, dejansko vedno natočijo 0W-20 olje in tega imajo v teh 5l embalažah.
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Pozdravljeni,

zanima me ali kdo servisira Toyoto v tuijini. Prijatelj ima sicer Hondo CRV in jo servisira v Trstu. Povprečen servis na pooblaščenem servisu stane okrog 150€ (videl račune). Na računih sem opazil, da mu liter olja zaračunajo po 12€.

Toyota ima tudi servis v bližini Trsta. Ali je smiselno, da jim sploh pišem glede ponudbe? Kako je z jamstvom potem v Sloveniji?

Pa še eno vprašanje. Je kdorkoli zasledil, če že ponujajo kakšno nadgradnjo baterije pri Corolli? Mislim, da bi kakšen dodaten kwh kapacitete kar prav prišel.

Koliko kilometrov že imajo vaše Corolle? Moja je trenutno pri 56k km. Zaenkrat brez problemov. :)
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Moja bo jutri stara 2 leti. 40k km. Se z drugim avtom več vozim pa lanski lockdown se kar pozna.
Je pa avto bp, tako kot se spodobi za toyoto :p
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
BrunoM: če ti ni ravno grozno bolj pri roki kot SLO servis, se jaz s tem le zaradi cene ne bi ukvarjal - ravno zaradi jamstva. Garancija bi morala še vedno veljati zaradi EU direktive, z jamstvom pa bodo gotovo težave... Počakaj, da se izteče še jamstvo :zmaga:
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
188
23
18
okoli MB
BrunoM: če ti ni ravno grozno bolj pri roki kot SLO servis, se jaz s tem le zaradi cene ne bi ukvarjal - ravno zaradi jamstva. Garancija bi morala še vedno veljati zaradi EU direktive, z jamstvom pa bodo gotovo težave... Počakaj, da se izteče še jamstvo :zmaga:
Po novem ( tudi za Toyote nabavljene pred uvedbo relax jamstva) je jamstvo 10 let / 160.000 km.

Corolla danes stara 1 leto , 20.500 km , eno garancijsko popravilo . Desno ogledalo je ob toplem vremenu grdo škripalo med zapiranjem in odpiranjem. Zamenjali komplet ogledalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik in tony

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Po novem ( tudi za Toyote nabavljene pred uvedbo relax jamstva) je jamstvo 10 let / 160.000 km.

Corolla danes stara 1 leto , 20.500 km , eno garancijsko popravilo . Desno ogledalo je ob toplem vremenu grdo škripalo med zapiranjem in odpiranjem. Zamenjali komplet ogledalo.
To je to. Pri renaultu bi rekli da je škripanje čisto OK in da z avtom ni popolnoma nič narobe. :D