Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Videl sem, da je v googlovi trgovini za tuje trzisce na voljo app android auto. Ali kaj pridobim, ce ga namestim?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.811
607
113
EU
Predvidevam, da morda pomaga pri povezljivosti in uporabi mobilnega telefona (in naloženih aplikacij) z multimedijskim sistemom v avtu, če slednji seveda to omogoča (ima nameščen android auto).

What are the requirements to run Android Auto on my car display?
  • An Android phone running Android 6.0 and up with a data plan.
  • A car or stereo that's compatible with Android Auto.
  • A high-quality USB cable.
  • (For wireless connection) A compatible phone (see list) and an aftermarket car stereo from JVC, Kenwood, or Pioneer.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Videl sem, da je v googlovi trgovini za tuje trzisce na voljo app android auto. Ali kaj pridobim, ce ga namestim?

Če imaš telefon z androidom < 10 potem si moraš to v vsakem primeru ročno naložit, če želiš, da ti AA sploh deluje. Iz playa ga ne moreš, ker v Sloveniji AA uradno sploh ni na voljo.

Na androidu 10 si moraš samo nekako enablat ikono, ker aplikacija sama je že naložena.

Na androidu 11 dela samo od sebe brez dodatnih posegov.
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Zgleda, da bo kmalu mogoce tudi prek wifi-ja usposobiti android auto.

 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.811
607
113
EU
Kako pa deluje sploh ta Wi-Fi, ki ga imamo v naših multimedijskih napravah? A to je mišljeno kot vzpostavljanje povezave vozila z internetnim omrežjem (npr. doma) za kakšna posodabljanje programske opreme ipd.?

Najbrž pa ni mišljeno za vzpostavitev povezave z aplikacijami na telefonu oziroma Car Play/Android Auto ipd.?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
odvisno od avta

jaz imam npr. wifi da vgrajen navi prek telefona dobi navigacijske podatke (npr. promet itd), upravljanje avta, predvajanje multimedije itd.

novejši avti imajo tudi wireless android auto, internetni radio itd., kar je dosti bolj brihtno
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.250
113
Moja Corolla ima wifi pa se pač z avtom povežeš pa ti dol cukne neke osnovne zadeve iz spleta... nič posebnega. Clio podobno, samo ne prek wifi.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.811
607
113
EU
Za Wi-Fi sprašujem, ker imam jaz v nastavitvah le “Wi-Fi power” funkcijo in nobenih drugih nastavitev. A to mi morajo urediti na servisu? Saj račun na Toyotini spletni strani in njihovo aplikacijo imam.
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Za Wi-Fi sprašujem, ker imam jaz v nastavitvah le “Wi-Fi power” funkcijo in nobenih drugih nastavitev. A to mi morajo urediti na servisu? Saj račun na Toyotini spletni strani in njihovo aplikacijo imam.
Tudi sam sem danes poizkusil povezavo wi-fi ampak sem naletel na podobno tezavo. Imam moznost le on ali off. Kako pa se dejansko povezati na nek wi-fi pa mi res ni jasno...
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.811
607
113
EU
Jaz sem sicer pogledal navodila, ampak to je vsaj na prvi pogled videti, da deluje, le če imaš tudi sistem z navigacijo.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Da ne boste rekli, da samo hvalimo svoje avte. V zimskem času se je hibridu povečala poraba za 1,5l/100km. Pa sedaj v tem vremenu ima kar nekaj težav z rošenjem šip v avtomatskem režimu. Je potrebno kar večkrat vklopit funkcijo odroševanja.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Meni se je povečala za 0,7 l/100 km, tako bo nekje 3 mesece potem pa spet hitro pade za 0,5 l/100 km, aprila, maja bo pa spet na 4 l/100 km.

Je pa to močno odvisno od relacij in dolžine poti, ki jo narediš v enem šusu. Če imaš samo 5 km mestne vožnje in nič drugih relacij, potem se verjetno boriš da spraviš pod 7 l/100 km. Ampak takega to bolj malo briga ker bo naredil samo 200 km na mesec.
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Da ne boste rekli, da samo hvalimo svoje avte. V zimskem času se je hibridu povečala poraba za 1,5l/100km. Pa sedaj v tem vremenu ima kar nekaj težav z rošenjem šip v avtomatskem režimu. Je potrebno kar večkrat vklopit funkcijo odroševanja.

Dobro ga teraš. Sam sem tudi opazil malo višjo porabo ampak niti ne 0.5l. Nekako kot pri dizlu, ki sem ga imel prej. Kakšen stil vožnje pa imaš? Sam se vozim vsak dan večino poti po AC, vendar vozim večino poti med 130 in 140km/h. Hitreje zelo redko.

poraba.JPG
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Negre se ta teranje ampak gretje. Če maš gretje vklopljeno rabi mašino za toploto. Če delas kratke relacije se večji % uporabe greje mašina. To je krivo za porabo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad