Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Ne se hecat, v analongni aux bi ti DAB modul vštekal? V Sloveniji še niso napovedali ukinitve FM, ko jo bodo bo to sigurno 5 let v naprej. Je pa to štorasto se strinjam, jaz imam že sedaj v tujini TuneIn radio na telefonu preko bluetooth, bom pa to prakticiral še v Slo, če bom takrat še imel tako star drugi avto.

Z letom 2021 bodo vsi novo prodani avtomobili morali imeti DAB serijsko. To je po neki EU direktivi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Tile avto.net oglasi imajo zelo pogosto malo na hitro pokljukane opcije, itak da ta avto nima DAB.

Je pa opaziti neko korelacijo med navigacijo in DAB, v ceniku kjer je seznam opreme sta DAB in navigacija vedno skupaj, tudi v starem ceniku ko je bil DAB samo v Executive opremi je bila tudi navigacija samo v Executive. Zdi se mi zanimivo, ker za naknadno doplačilo obstaja navigacija, ampak ni navedenih nobenih specifik kaj pride zraven, morda pa pride DAB tudi zraven. Bi bilo tole malo za raziskat.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.567
684
113
toti Maribor
Do konca tega leta bodo morali itak biti vsi avti opremljeni z DAB sprejmnikom. Mi je pa čudno in to ne samo pri Toyoti, ampak pri skoraj vseh znamkah, da ni DAB v 21. stoletju v osnovni opremi. Da o cenah doplačila niti ne govorim. Kje jemljejo take cene?
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in sajkek

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.806
606
113
EU
To počnejo dokler pač lahko. In če jim recimo kakšen regulator ne stopi na prste, bodo to veselo počeli še naprej. Pri dražjih znamkah so cifre še hujše. Kakšna navigacija po 5000 evrov pa take, pa jih dejansko vsak pameten telefon v navigiranju prešiša. :gorjaca:
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.806
606
113
EU
Saj jaz vse razumem, razvoj in vse to terja svoj denar in ga je treba nekje nazaj pridobit, ampak nekje bi pač morala biti neka meja. Verjetno se bo streznili, ko bo ratalao 3D printanje bolj popularno in si bomo dejansko lahko lokalno kar sami vse naredili. :cool:
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
meja je tam, kjer so kupci pripravljeni plačat

uradno pa itak ne boš smel nič sam delat, ker je za vse copyright
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

VonG

Pripravnik
25. avg 2019
67
24
8
Jaz bom povsem zadovoljen ko bo AA in CP
Stari prdci pa bodo itak tle vedno jamral kako usb kljuc ne dela pa da nima kam utaknit kaseto
 
  • Všeč mi je
Reactions: BigPoppa

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Sem bil danes na tcl, sem priklopil iphone v 2020 model in malo poklikal po carplay. Odlicno dela, map gumb potem odpre google maps, dolgi pritisk tipke na volanu odpre siri. Zelo odzivno in pregledno.

Potem sem se vsedel v svoj 2019 model in z zalostjo gledal na tisti beden touch 2 sredi armature

Upam, da bo res maja update zunaj, tole meckajo ze cisto predolgo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Moji babnici se čedalje bolj ta corolla dopade. Najverjetneje bova jutri v salon skočla tole pogledat. Se pozanimam še kako je z tem DAB, če to tudi dobiš če doplačaš navigacijo. Drugače sem pa zasledil da bo pri nas DAB+ in da samo DAB sprejemniki ne bodo vlekli teh programov. Vglavnem cela kolobocija. Tisti, ki si to zadevo lastite. Kaka je kej poraba na AC med 120-130. Babnca ma dobrih 40 km do šihta, od tega 38 km avtoceste. Kolk približno je pri taki vožnji, nad 6, pod 6 litrov. Vidim da imajo v TPV NM neko testno ki jo prodajajo. Če se bo dalo jo bomo tudi sprobali.

Vidim da lahk tudi eko kedit vjagaš za tole, ker je pod 85 gramov. Kak dolgo pa čakaš na ta kredit? Naši birokrati so verjetno bolj počasni.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Pri taki hitrosti bi moralo biti pod 6.
Na Eko skladu kredit odobrijo hitro. Sem imel pa tako razvlečeno in nadležno izkušnjo z bank potem (ker pogodbo za kredit pa na banki skleneš), da sem jih nekam poslal in vzel brez krede.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
DAB je bila prva verzija nekje 10 let nazaj, danes so vsi DAB sprejemniki DAB+. Podobno kot je bil prvi DVB-T samo MPEG2, pri nas je pa MPEG4, danes so pa vsi sprejemniki MPEG4.

Dvomim da je DAB tak deal breaker, ker kot sem že pisal, telefon zna predvajati vse in zažene se tudi avtomatsko ko prižgeš avto. Če pa vsakih 5 min prestavljaš program pa morda res ni praktično, ampak kdo to dejansko dela? Druga opcija je da vedno natakneš kabel na telefon, potem imaš AndroidAuto in vse zgleda kot bi bilo že original vgrajeno v radio, samo tisti kabel natikat je pa res annoying.

Glede porabe, tule je test C-HR z 1.8:
Mesto: 3,7
90 kmh: 4,5
120 kmh: 6,2
140 kmh: 7,7

Corolla bo porabila manj zaradi boljše aerodinamike, tudi 120-130 kmh dejansko nikoli ni povprečna toliko. Vedno ko se promet zgosti bo poraba drastično padla.

Še primer kaj naredi aeordinamika z istim pogonom:
Mesto: 3,3
90 kmh: 3,5
120 kmh: 5,0
140 kmh: 5,9
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: map in Ginginova