Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Super hiter odgovor, glede na to, da Elo z chat-a čakam že dva tedna. Menda mora vprašati tehnike...

Sicer pa še en minus, ki pa ni odločilen pri nakupu, ampak bi se vseeno spodobilo da bi leta 2019 znal predvajati .flac datoteke.
Spisek minusov se vztrajno povečuje...
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Itak da podpira flac.
1574252971502.png

1574252992528.png
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Flac sem tudi jaz zasledil da podpira (nisem še sprobaval). A ob sistemu, ki je v avtu, je predvajanje teh datotek v posmeh.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
In ker omenjaš B&W (imam tudi sam Nautilus 805) potem veš, da je pri njih srednjetonec vedno ustrezne dimenzije (vsaj okoli 15 cm),..kar je pri avto zvočnikih avto taman, da je zadeva dvosistemska.
pri meni je midbass 13cm.

drugace pa dvomim, da ima 16-ka samo bass preko v karjoli. 100% gre na par 100hz.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.250
113
Samo še večji šrot zvočniki so pa v renaultih :) Toliko o tem.
To bi moglo bit serisjko ;).

Če sem prav razbral so spredaj 3 sistemski zvočniki, zadaj dvo in ločen ojačevalec (vejo kak krš so vrgli noter v osnovni izvedenki :evil: ).

Me zanima kako ti tole igra.
Igra tako kot bi moglo v vsaki corolli že v osnovi. Ni pa nič posebnega.
Je pa še nekaj; pri renaultu pa VW, Škodi.. so zvočniki prvovgradni isto za en drek. To če ne dokupiš malo boljše, imaš totalno sranje not. Na žalost.
Sem fural Golfa7 pa je mel slabše ozvočenje kot 10 let starejši avensis. Skratka, slabo.. zadnjič pežoja, ufff.. to je še..
pa Renault. .novi Clio. Obup.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
S tem da pri ljudskih znamkah tudi bose ozvočenje ni nek pojem. Vsaj pri renaultu in mazdi ne, komaj kaj boljše od crap osnovnega ozvočenja in nikoli vredno 500-800 EUR doplačila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.250
113
S tem da pri ljudskih znamkah tudi bose ozvočenje ni nek pojem. Vsaj pri renaultu in mazdi ne, komaj kaj boljše od crap osnovnega ozvočenja in nikoli vredno 500-800 EUR doplačila.
Kaj misliš, da pri toyoti pa je JBL oh in sploh? Pravim, zdaj špila normalno. Tako kot bi moglo že pri vseh modelih. :)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Je pa še nekaj; pri renaultu pa VW, Škodi.. so zvočniki prvovgradni isto za en drek.

Meni se zdijo zvočniki v škodi čisto solidni, v bistvu precej bolje od večine šrota, ki je ponavadi tovarnarniška originalna vgradnja. Verjetno je pa tudi malo razlike ali gre za rapida ali pa kodiaqa ali superba. Definitivno bolje od opla in renaulta pred škodo. Vse to je pa še vedno bolje kot recimo hyundai.

Ampak dobro, jaz nisem niti audiofil niti ne maram razbijanja. Plehnat zvok kot bi prišel iz telefona pa vseeno prepoznam kot zanič ;)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Samo še večji šrot zvočniki so pa v renaultih :) Toliko o tem.

Igra tako kot bi moglo v vsaki corolli že v osnovi. Ni pa nič posebnega.
Je pa še nekaj; pri renaultu pa VW, Škodi.. so zvočniki prvovgradni isto za en drek. To če ne dokupiš malo boljše, imaš totalno sranje not. Na žalost.
Sem fural Golfa7 pa je mel slabše ozvočenje kot 10 let starejši avensis. Skratka, slabo.. zadnjič pežoja, ufff.. to je še..
pa Renault. .novi Clio. Obup.
Drugič primerjaj še osnovne zvočnike v Aygoju z osnovnimi zvočniki v S klasi. Bo ziher verodostojna primerjava.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.250
113
Nižji srednji razred je vse crap od prvovgradnje, ne glede na znamko v ne-premium segmentu. Tam računam, da vseeno vgradijo kaj boljšega. To pa ti povej, če se z MB furaš. Primerjava prvovgradnje v C klasi vs. Passat rečmo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Nižji srednji razred je vse crap od prvovgradnje, ne glede na znamko v ne-premium segmentu. Tam računam, da vseeno vgradijo kaj boljšega. To pa ti povej, če se z MB furaš. Primerjava prvovgradnje v C klasi vs. Passat rečmo.
Glej, primerjat Golfa ali pa Avensisa je že kar noro. Sploh glede na to, da vemo, da z vsako generacijo bolj varčujejo na kvaliteti. Ko pa daš zraven še Cliota, se pa delaš norca iz sebe.
Primerjaj recimo Avensisa s Passatom, potem bo primerjava realna.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Tudi v bmwjih je osnovno ozvočenje porazno.
Nekoč sem pa nekje našel sliko, ko je nekdo razdrl e klaso z burmester ozvočenjem in sem se moral začeti naglas smejati, ko sem videl tisto revščino od zvočnikov. Ampak očitno potem nekako to zložijo skupaj, da zveni kolikor toliko.

Jaz bi se zadeve lotil sam ampak malo cvikam, da bi z demontažo vratnih panelov slej ko prej prišlo do čričkanja...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.250
113
Glej, primerjat Golfa ali pa Avensisa je že kar noro. Sploh glede na to, da vemo, da z vsako generacijo bolj varčujejo na kvaliteti. Ko pa daš zraven še Cliota, se pa delaš norca iz sebe.
Primerjaj recimo Avensisa s Passatom, potem bo primerjava realna.
Primerjava golf letnik 2019 in avensis letnik 2009. V tem casu se pricakuje nek napredek, mar ne?
Cliota sem pa dodal ker sem ga lih narocil pa sem moral najmanj skomigniti z rameni ko sem slisal zvok iz teh zvocnikov...