Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Sicer je tema zašla (bral je itak nisem :p) na razna področja...

En komentar glede zvoka/predvajalnika/ celotne slike 'audio' dela pri Toyoti Corroli 2019...osebno takega sr.anja (se oproščam izrazu..a ne mroem drugače napisat) že dolgo dolgo nisem 'doživel' v avtomobilu.
Katastrofa, da si tako velik proizvajalec kot je Toyota sploh upa spravit tak skupek bede v vozilo letnika 2019. Res...moraš doživet, drugače ne bi verjel ;).
Ok res ni ne vem kaj samo, da bi bilo tako slabo se mi pa zdi pretiravanje.

Brez heca je bilo v T-Roc-u še bistveno slabše !!

Lastniki Corolle še vi povejte.
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Na koncu ugotovimo, da ima premija še slabše kitajske odpadke vgrajene.
In da je treba za kaj spodobnega odkljukat opcije za 1000 in več EUR.

90% folka je pa itak vseeno, ker niso avdiofili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.816
113
bistvo je, da pri premiji lahko marsikaj obkljukaš

pri toyoti si obsojen na tisto, kar so nakljukali sami, pa še vedno dobiš kvalitetno zavožen infotainment
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Jaz se strinjam z vincentom. Infotainment je z naskokom najslabši del tega avtomobila in če bi obstajala aftermarket rešitev za zamenjavo tega polizdelka bi to brez odlašanja storil (seveda aftermarket rešitev priznanega proizvajalca, sony, alpine, pioneer itd). Mogoče je bilo to super v letu 2012, danes je pa gnilo in podcenjujoče. Ampak jbg, sem bil pripravljen to požreti glede na ostale pluse vozila.

Ni mi pa jasno, da tako velik proizvajalec tako zanemarja področje, ki je danes eden izmed razlogov za menjavo in izbiro vozila...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Jaz se strinjam z vincentom. Infotainment je z naskokom najslabši del tega avtomobila in če bi obstajala aftermarket rešitev za zamenjavo tega polizdelka bi to brez odlašanja storil (seveda aftermarket rešitev priznanega proizvajalca, sony, alpine, pioneer itd). Mogoče je bilo to super v letu 2012, danes je pa gnilo in podcenjujoče. Ampak jbg, sem bil pripravljen to požreti glede na ostale pluse vozila.

Ni mi pa jasno, da tako velik proizvajalec tako zanemarja področje, ki je danes eden izmed razlogov za menjavo in izbiro vozila...
Se strinjam v celoti.
Sem se 1 uro igral z multimedijo v Hiace Pro ali kaj že je in to za umreti. Moraš čakat po par sekund, da se ti meni premakne. Vsak se pa sam odloči, koliko mu je to (ne)pomembno.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Zato, ker 99% uporabnikom dol visi. Corolla je pa econobox in ne Lexus.

Tisti 1% gre pa avtoelektričarju vgradit premijo in se to ne sekira.

Poznam folk, ki je v Priusa vgradil za 6000 EUR audio frštekarije. In vse lepo paše v tovarniško armaturko, dela tovarniška vzvratna kamera, obvolanske komande, in podobno.
Vse se dobi na trgu.
 
  • Wow
Reactions: koliko

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Zato, ker 99% uporabnikom dol visi. Corolla je pa econobox in ne Lexus.

Tisti 1% gre pa avtoelektričarju vgradit premijo in se to ne sekira.

Poznam folk, ki je v Priusa vgradil za 6000 EUR audio frštekarije. In vse lepo paše v tovarniško armaturko, dela tovarniška vzvratna kamera, obvolanske komande, in podobno.
Vse se dobi na trgu.
Ti si itak vernik in je s tabo težko realno debatirat.
Avto za 25 jurjev ne more bit econobox, to je danes dacia sandero (ki ima verjetno boljši radio kot japonc). To kar je trenutno vgrajeno je funkcionalno popolnoma identično 10 let stari laguni, ki sem jo imel pred tem. Še dobr, da v desetih letih na področju zabavne elektronike ni bilo nobenih sprememb...

V corollo/rav4 ne moreš zaenkrat vgraditi nič pametnega. Neko kitajsko sranje obstaja, ostala ponudba je pa nikakva. Kaj boš pa vgradil v camry, ki ima isto smrdljiv touch 2 in še bolj integriran kot c/r4?
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Ok res ni ne vem kaj samo, da bi bilo tako slabo se mi pa zdi pretiravanje.

Brez heca je bilo v T-Roc-u še bistveno slabše !!

Lastniki Corolle še vi povejte.
To preprosto ni res. Infotainment je trenutno v VW svetlobna leta pred toyotinim, poleg tega lahko za 400 eur nadgradis zvocni sistem neglede na to ker model imas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann in sad

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Za Corollo ne vem, vem pa da v Priusu JBL kar se zvoka tiče deluje spodobno (UI je skret, ampak pustimo to), z enim pogojem, če poslušaš radio ga moraš obvezno na DAB, ker ko preklopiš na FM je kot da bi v kopalnici poslušal preko PC speakerja. Ne vem v čem je fora, ali so rekli moramo poudarit kako je DAB dober (v resnici niti ni) ali je kaj drugega zadaj.

V glavnem ne vem, ali so pri Toyoti sklenili: poslušajte DAB ali pa poslušajte skret.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Ti si itak vernik in je s tabo težko realno debatirat.
Avto za 25 jurjev ne more bit econobox, to je danes dacia sandero (ki ima verjetno boljši radio kot japonc). To kar je trenutno vgrajeno je funkcionalno popolnoma identično 10 let stari laguni, ki sem jo imel pred tem. Še dobr, da v desetih letih na področju zabavne elektronike ni bilo nobenih sprememb...

V corollo/rav4 ne moreš zaenkrat vgraditi nič pametnega. Neko kitajsko sranje obstaja, ostala ponudba je pa nikakva. Kaj boš pa vgradil v camry, ki ima isto smrdljiv touch 2 in še bolj integriran kot c/r4?
ocitno so 2019 lexusi tud econoboxi k majo isto sranje not. Hvala bogu so v 2020 modelnem letu mal zacel delat, pa majo clo carplay
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Za Corollo ne vem, vem pa da v Priusu JBL kar se zvoka tiče deluje spodobno (UI je skret, ampak pustimo to), z enim pogojem, če poslušaš radio ga moraš obvezno na DAB, ker ko preklopiš na FM je kot da bi v kopalnici poslušal preko PC speakerja. Ne vem v čem je fora, ali so rekli moramo poudarit kako je DAB dober (v resnici niti ni) ali je kaj drugega zadaj.

V glavnem ne vem, ali so pri Toyoti sklenili: poslušajte DAB ali pa poslušajte skret.
ker smo pac leta 2006 ane? bohnedej da bi podprl ksno tehnologijo iz 201x, kot je recimo streaming.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Carplay + enako gnil in verjetno počasen interface kot dosedaj. Pa resolucija vzvratne kamere bi bila tudi vredna kakega komentarja... :)
Realno, če nebi bilo hibridnega pogona ta avto niti pod razno nebi prišel v ožji izbor.

Pa da smo jasni, vse to so napake, ki bi jih z minimalno vloženega truda lahko izboljšali, mogoče tudi brez prevelikih dodatnih stroškov za tovarno. Ampak ne, dejmo po liniji najmanjšega odpora. Lep dokaz takega odnosa je tudi digitalna ura v chr pred faceliftom...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Jao, govorim o teh nepoznanih servisih kot so Spotify, Apple music, Google Music, Amazon Music, Tidal in podobni, in jih lahko upravljas prek infotainment-a. Tega skor nobena toyota leta 2019 (aygo mislm da clo zna) ne zna, lexus pa tud ne (mislm da je ena al dve izjemi).
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Kaj pa je z digitalno uro? A narobe kaže čas?
Ne, prav ga kaže.
Potemtakem sklepam, da doma uporabljaš katodno tv in vhs kasete? Sej predvaja sliko ane?

1574090555959.png

1574090574610.png
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Potemtakem sklepam, da doma uporabljaš katodno tv in vhs kasete? Sej predvaja sliko ane?

Niti približno ni ista primerjava, ker pač z novo večjo TV vidiš več informacij v sliki (resolucija). Ura je old school, moj sin tudi nosi uro, ki je podobna Casio iz leta 1990, pa je ves navdušen

V 4. generaciji Priusa je zvok iz JBL spodoben, ne vem pa kako je v Prius+ iz leta 2014.

Pa še en trik za tiste, ki še ne veste, če držiš tipko za Voice komande na volanu dalj časa prideš do Asistena na telefonu, torej Google Assitant ali Siri, tu se pa odpre cel kup možnosti. Res pa je da se moraš naučiti rokovanja s temi ukazi, pa slovenska imena mu ne gredo najbolje.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.816
113
Avtomobili so podobno kot babe, kjer velja, da je pamet krat lepota konstanta.

Pač je malo več parametrov, ampak na koncu je še vedno konstanta. Imaš evropske avte s približno uravnoteženimi parametri, pa imaš japonske, kjer eno stvar popolnoma razturijo in zajebejo zraven tri druge. Za nekoga, ki se vozi od točke A do točke B, hoče bit miren vsaj 10 če ne 15 let in na splošno pojma nima verjetno dobra izbira. Meni osebno se jebe kako bo šel avto čez 10 let...