Toskana z avtom

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Z mojo planirava letošnji dopust kot road trip po Toskani, pa me zanima, če že ima kdo kaj izkušenj s to destinacijo v lastni režiji. Iščeva predvsem predloge v zvezi s cenovno ugodnimi prenočišči, kraji, ki se jih še posebej splača pogledat, itd.

Vsi predlogi bodo zelo dobrodošli
wink-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Če je želja mi na PM stisni mail pa ti pošljem 10 skeniranih strani Toskane iz National Geographica napisane v slovenščini. Kje spati, kaj videti, kaj ne smeš zamuditi, itd.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Prvo kot prvo, dopust naj se ti zaključi pred 1. avgustom (Ferragosto
uf-1.gif
, dren povsod za popizdit).
Ogledi: Firenze (vsaj tri dni), Sienna, Pisa, Volterra, Vinci, Castel San Gimignano, Pomarance
grin1.gif
(znano ime ane?), Livorno (samo mesto je za en jebeštrga, je pa okolica zanimivejša)... Izogibaj se glavnih cest in pojdi po vaških cestah. Vsa Toscana je lepa, a ne z avtoceste
Jaz se prenočeval v enem "hotelu" Paradiso v San Castianu, to je pa tok romantičen hotel, kot bi se preselu v trideseta leta prejšnjega stoletja
smile-1.gif
(čeprav nudi vse udobje). Je pa to cca 10 km iz Firenc, izhodišče za izlete vamo-tamo. Cena je bila okoli 40€ na noč (kar spolh ni drago!). Maš pa v bližini cel kup vil s prenočišči, a pod 100€ na noč je utopija.
Hrana v gostilnah je draga ko sto
evil.gif
. To tut še nisem nikjer vidu, razen pr makaronarjih.
Skratka - dost dnarja vzemta s sabo
crazy1.gif

Če te pa še kej zanima, pa vpraš, tole je blo bl na brzino.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Jaz sem bil tam 2 leti nazaj za 1.maja, ki je definitivno najprimernejši čas za obisk tega prelepega dela Italije. Začel sem v Firencah, tam bil ene dva dni se mi zdi, potem pa sem en dan porabil za Sienno, od tam pa sem jo ubrisal na drugo stran - v Viareggio. Plan je bil še Pisa in Chinqueterre, vendar je mojo zagrablo u križu, tako, da sva zadnjo reč spustila. Spal sem v bed & breakfast variantah, u firenzah sem plačal 50€ na noč za sobo s kopalnico, v Viareggiu pa mislim da 40€ na sobo/noč. Hrana ni pretirano draga, če se malo znajdeš, če pa hočeš jest zraven Ufizzija u Firenzah boš pa mal plačal:) Če se boš slučajno ustavil v Viareggiu in tam rabil spanje pa si poglej tole - http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/SolMare-Viareggio-8158 . Jaz sem bil maksimalno zadovoljen. Biznis vodi ena mlada punca, ki se maksimalno potrudi.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
tud jaz se ze veselim- prek prvomajskih- Lucca, Pisa, Elba, Sienna, San Gimignano, Monteriggioni,... vse okoliske vasice..., Firence in obvezno Uffizi- rojstvo venere, ... smo z avtom, tako, da sproti prilagajamo. Hostle imamo sicer ze rezervirane- okoli 20 eur/noc. Ce bo lepo vreme bo bozansko, ker je ze sama Toskana prelepa, pokrajina Chianti in njena vina... ja, kr lusno bo.
zmaga.gif
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Hej,
jaz sem šla lani z avtom in brez plana kje bom spala...sam tole ti povem, ne it avgusta k italijani zasedejo a ma vse kampe, še iz plaže so me vrgl, mislim obup...drugač je v notranjosti, ej priporočam ti da rezerviraš vsaj 2 nočitvi tlele: antico borgo il cardino-www.ilcadino.it, e-mail:info@ilcardino.it, ne bo ti žal...men ni uspelo vse sobe so bile zasedene, lastnik me je prenočil pol v njegovem "privat" stanovanju na črno, sam v teh sobcah je boljš pa še bazen imajo ej kul je tam prou spočiješ se.

majč
LUCCA

PISA
28-pisa.jpg

GUŽVA ZA NA PLAŽO, VSE CESTE TOTALKA ZAPARKIRANE -AVGUST ITAQ
32-guzva-za-na-plazo-fer.jpg

ITALIJANSKI SHOW NA BAZENU
61a-italijanski-sou.jpg

SREDI TOSKANE
151a.jpg

NA POTI PROTI SAN GIMIGNANO
201-san-gimignano.jpg

MONTERIGGIONI
260-monteriggioni.jpg

ITALIJANSKI FRAJERJI
277.jpg

FIRENCE
279.jpg


 
Nazadnje urejeno: