Toscana april/maj

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
V planu je obisk Toscane za cca 7 dni, 2 odrasla in dojenček. Malo se bo prespalo v multivanu, malo se bo prespalo v kakšnem b&b. Gremo predvsem za to, da vidimo kaj je še treba nabavit za udobna krajša potovanja, avto ima zračni webasto.

Treba se je prilagodit dojenčku (8 mesecev), zato bi rad malo splaniral, če bi šla sama se ne bi obremenjeval.

Bistveno vprašanje: kako se obnesejo postajališča za avtodome v IT? Imajo kakšni tudi WC-je oz. naj raje pičim v kakšen kamp prespat?

Ko se parkiram, bi rad nekaj počel, mogoče vsaj kakšen bar blizu itd. Poti nimam še začrtane
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Kampov v Toskani ni prav veliko. Manj, kot bi človek pričakoval za tako turistično pokrajino. Sva bila lani jeseni in ker si nikoli ne planirava prenočevanj vnaprej, sva se nekajkrat kar navozila, da sva prišla do prvega kampa.

PZA v Italiji imajo zelo redko tudi sanitarije. Večinoma je to navaden parking, marsikje brez elektrike in samo z eno pipo za tekočo vodo. V enem kraju ob morju (pozabil ime) je bil to en makadamski prostor zraven britofa, poleg kontejnerjev za smeti. Italija zna bit precej kavbojska.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Aha tale app sem kupil ja. Hm, lepo izgleda.

Bomo probali najprej malo po Slo, brda, obala. Vidim pa, da jih ima malo wc, mi bi pa to skoraj nujno rabili. Kemičnega pa nimam kam dat - ali pač?

Pa še tole: veliko je teh free parkingov, sploh v Italiji. Koliko je to varno?
 
Nazadnje urejeno:

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Midva sva šla po Toskani z malima dvema kar v agro turismo in bilo je super. Italijani so mahnjeni na dojenčke in če naletiš še na starejši par ...................
Kar pejta v Toskano, izberta si dva kraja kot bazi v agro turismu in potem se vozita okoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Malo sem prebral, malo pa še bom. Plan je, da se gre do San Marina in se tam ostane vsaj en cel dan. Kje bi se od Slovenije do San Marina najbolj splačalo ustaviti? Grado, Lignano, Caorle, kaj četrtega? Nebi se vozil 500 km v eno smer, recimo, da naredim tam do 400 km in ostalo potem naslednji dan zjutraj do san marina.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Smo se hecali.
Prevec je podatkov, ki sem jih želel postedovati. Posredovani naslov je tudi promocija caravaninga v slo.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Malo sem prebral, malo pa še bom. Plan je, da se gre do San Marina in se tam ostane vsaj en cel dan. Kje bi se od Slovenije do San Marina najbolj splačalo ustaviti? Grado, Lignano, Caorle, kaj četrtega? Nebi se vozil 500 km v eno smer, recimo, da naredim tam do 400 km in ostalo potem naslednji dan zjutraj do san marina.

Kaj boš pa počel v San Martinu cel dan? 2 uri čez glavo časa. Itak se boš prej naveličal Kitajcev in škart robe... Pogledaš in greš naprej

Ne vem kok imaš sicer stare otroke,ampak za noge pretegnit se ustavite v Cesenatico..
 
Nazadnje urejeno:

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Hm, a potem raje pustim San Marino za drugič in jo smuknem direkt proti Firenzam?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
San Marino je OK za pogledat in gorivo natočit!!!

Jaz sem bil 2X in obakrat sem šel s parkinga za avtodome v mesto precej zgodaj zjutraj (okoli 8h) ko še ni gneče, pogledaš in pičiš nazaj, ti pa vzame ta "obvoz" uro gor in uro dol vožnje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To pa ne vem, jaz garsonjero s sabo vozim. Imajo pa dva parkirišča za avtodome z možnostjo praznjenja-polnjenja tekočin, ostalega nisem opazil.

Aja imaš doli na obali Rimini in ni vrag, da ne najdeš kak kamp ali B&B.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Spanje v AD
tole ima spanje
Tole ima spanje
tole ima spanje
San Marino 5 min hriba od žičnice
San Marino plačljiv za pešce
Potem je pa kmalu San Marino :)
Ne vem, kaj si tako zapel za Firece?
Firence AD.JPG