Toplotna črpalka

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
tole je bilo v katalogu lansko leto:

problem, ki ga jaz vidim je v mojem citatu od takrat spodaj. očitno je treba malo z rezervo vzeti "slike, ki služijo zgoj promociji"

Pa da je neki sicer za vprašat. če vržeš kodo TČjke v Google ti vrže split brez bojlerja. tudi njihova spletna stran je split brez bojlerja. Zdaj pa poglej, kaj je na pamfletku. Pa ta stara generacija...

Tale je bila pa do včeraj:


tu pa nisem šla preverjati, kaj piše, da prodajajo in kaj je na sliki.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
koliko te je pa priša tale panasonic tč? komplet me zanima, brez subvencije.

Lahko tudi na privat.
Cena z vezavo na 300 litrski bojler austro emajl.
IMG_20200415_112134.jpg
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
108
20
18
na spletni strani ne vidim cen !?

Spoštovani,

ker na ceno vpliva mnogo dejavnikov, je za njeno natančno oceno treba pripraviti individualno ponudbo glede na vaše potrebe. Personalizirano ponudbo vam pripravimo skupaj z našim certificiranim partnerjem. Zato vas vabimo, da nam pošljete več podatkov kar preko spletnega obrazca na naši strani.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Tina Repenšek
Energetski center Petrol BTC
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
dober dan!
da ne odpiram nove teme me zanima nekaj.

v kratkem, bomo preurejali tlakovce na terasi. pod to teraso bodo nekoč šle cevi za toplotno črpalko.

zanima me, ali je že kdo in kako cev, zakopal pod tlakovce kot predpripravo za toplotno črpalko? kakšne so lahko krivine, da potegnejo cevi za toplotno? kakšen fi mora biti?

kako to najbolje uredit, da ne bi bilo potem potrebno še enkrat vse tlakovce ven pa na novo polagat? vem, da nekaj jih bom mogu recimo pri vhodu v kurilnico.

Poglej priponko 32717
črna je hiša
oranžna je kurilnica
siva je pot in terasa
rdeča puščica je toplotna črpalka
zelena je zakopana cev

lep pozdrav,
matej_

Jaz sem imel enih 16 m dolžine, cev 125 mm (notranji premer), pa sem moral na zunanji strani odkopat cev ven, zunanji del cevi snet (itak je bila cev itak povezana s spojko na temelju) im so potem porinili notri cev, krajši zunanji del pa samo porinili gor na inštalacijo in vse skupaj vrgli v kanal
Ko so najprej prišli so začeli "jokat" zaradi dolžine, ker zunanji del še ni bil popolnoma zasut, sem v 5 miin odprl vse skupaj in so potem fantje enostavno naredili, čeprav so se vseeno morali malo pomatrat, verjetno bi tudi brez odpiranja povlekli čez, samo bi me resno preklinjali
Fi je tako da je precej odvisen od dolžine celotne inštalacije(sem imel tudi 100 mm cev, pa so mi na ogledu odsvetovali in predlagali, da če je možno da naj dam večjo) , daljše je večji naj bo fi in bolj ravno (če bodo krivine kot so npr na betonski cevi premera 1 m bo preostro, če boš imel da moraš zaščitno cev konkretno zvit da jo spraviš, kam jo želiš bo preostro :).
Ni treba pretiravat, ampak če je cev globlje, je bolje zaradi temperature.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
Stigma cev 10cm, 23m dolzine ali koliko mi je monter rekel, da je. Je bil zelo natančen pri teh povezavah, ker je bilo zaradi razdalj trebq plin dofilat...
 
Nazadnje urejeno:

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
super, hvala vsem.

Imam 10,5m dolžine, dal bom gibljivo fi110, tam kjer bo priključek v hišo, bom moral tako in tako tlakovce vn vržt, ko bodo prišli montirat, ni mi pa, da bi celotno dolžino 10m na terasi ven metal tlakovce. na priključku za toplotno črpalo je pa prani prodec, se pravi šuder, tak, da tam pa tako ali tako ni problema za kako luknjo skopat.

zdej še sam študiram pod katerim kotom zakopat cev noter, ali pod kotom 1 ali pod kotom 2?
to še morem nekak pogruntat.

lp
 

Priponke

  • IMG_20200417_090947.jpg
    IMG_20200417_090947.jpg
    1,6 MB · Ogledi: 120

snjaper

Pripravnik
10. avg 2011
116
13
18
Definitivno pod kotom 2, ampak še malo razmisli o kakšni termo izolaciji okoli cevi, tako so vsaj meni svetovali, ker na taki razdalji pride tudi do toplotne izgube. lp
p.s. a v fasadi nebi šlo? Pač spodnji del še enkrat narediš, pa še toplotno bo zaščitena, samo v razmislek.. lahko tudi pod višino tlakovcev.. kjer se nevidi, da se je kaj delalo..
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Jaz sem dal fi 100 rdečo stigmaflex cev. Preko zadosti. Sem pa imel razdalje nekje 7m


Na tak nacin je najbolje speljat. Fi vsaj 100.ka da ni potem problemov z uvlacenjem...pa predno se zakoplje daj skozi kako spago, zajlo..karkoli...s pomocjo katere boste potem not potegnili bakrene cevi in elektriko.
Ce mas dokaj dolgo spuro razmisli da bi to gibko cev obdal s stirodurjem (5 cm)...zaradi toplotnih izgub.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.307
934
113
Titograd
Sem izoliral cevi ja, čeprav je inštalater rekel, da pod 10m nekih izgub ni. Bemumast, tolk stvari se dogaja med gradnjo, da sem že pozabil na to, pa je samo 4 mesece mimo :D