Tole se mi pa dopade.

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.376
2.024
113
Polnim blagajno že na vse možne načine ;)
Problem je, ko potrebuješ pomoč policije je pa večinoma vse jalovo. Ali se ne da, ali se ne sme po zakonu, ali pa "nimamo tako velke plače, da bi" ali pa kakšna druga cvetka. Ne pravim da ne pomagajo itd., vendar aparat zataji na celi črti ko pride do malenkost težjih stvari.

Primer: Sredi Ljubljane motokrosist po zadnjem najmanj 80 skozi cono, ki je dovoljena za javni promet in pešce - s tem je res konkretno ogrožal vse okoli sebe. Na semaforju policisti v avtu niso nič videli. Verjetno jim je sonce svetilo v oči pa še muziko so poslušali.
Se peljem pa s kolesom po kolesarki do semaforja in čakam na zeleno, ter nato samo čez cesto po zebri in želim priklenit kolo, hopala plačilni nalog.
Tudi jaz bi v službi bil samo na skretu in malci ter delal taluštno delo, pa ne gre. In tole je taluštno delo, treba polnit proračun s tem, ne pa lovom na mafijoze, pralce denarja, utajevalce itd. kjer so milijoni, vendar nevarno delo..:confused:
Tukaj se deloma strinjam s teboj.
Ampak kaj češ. Slovenska policija je še zmeraj preveč in večinsko komunistična šola. Delujejo še zmeraj po principu ta je naš, un pa ni naš. Saj si videl na Prešercu. Rumene jopiče so aretiral, Jenulovce pa pustili pri miru oziroma jim celo pomagali. Za popolnoma enak prekršek. Na istem mestu isti lokaciji. Enako selekcijo policaji delajo v prometu na cesti. Tiste ki po cesti delajo resne pizdarje pustijo, tiste "kurje" prekrške pa kaznujejo. To je naša ljudska milica.
Saj sem pisal v eni drugi temi, da si policaj lahko bil samo, če si se včlanil v partijo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Nisi razumel poante. beri še kakšen odgovor drugih naprej, pa bo mogoče.. :)
Verjetno poanto okoli tega vprasanja poznam bolje kot vsi skupaj v tej temi.

Edit: ....in pametovanja tvojega kova se pojavijo randomly vsak teden. In isti potem pametujejo ko gre kaj narobe. Zato si pa sploh dobil moj prvi reply. Glede na tvoj zadnji reply te bom pa pustil da uzivas dalje. Predlagam da se obrnes na uporabnika mirsi, on ti zna se razlozit da policija te motokrosiste spodbuja
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanG

BojanG

Zelenc'
24. jul 2021
24
13
3
Tukaj se deloma strinjam s teboj.
Ampak kaj češ. Slovenska policija je še zmeraj preveč in večinsko komunistična šola. Delujejo še zmeraj po principu ta je naš, un pa ni naš. Saj si videl na Prešercu. Rumene jopiče so aretiral, Jenulovce pa pustili pri miru oziroma jim celo pomagali. Za popolnoma enak prekršek. Na istem mestu isti lokaciji. Enako selekcijo policaji delajo v prometu na cesti. Tiste ki po cesti delajo resne pizdarje pustijo, tiste "kurje" prekrške pa kaznujejo. To je naša ljudska milica.
Saj sem pisal v eni drugi temi, da si policaj lahko bil samo, če si se včlanil v partijo.
Problem se začne že v naši zakonodaji. Včasih dobim občutek, da jo sprejemajo totalni moroni, saj so določeni skrajno neumni in nerealni.
Vendar pa vemo, da je v ozadju strokovna skupina, ki seveda ni v realnosti videla področja, za katerega pišejo zakone ampak so iz šole prišli direktno na ta delovna mesta.
Policist ima lahko konkretne težave, če preganja bežečega osumljenca in se kaj naredi, makar ga bi lahko zrinil s ceste po treh opozorilih. Tudi tega motokrosista, nič škode če se dobro polomi, bolje kot pa 5 nič krivih mimoidiočih. Zato pa je lažje stati ob ravni cesti in lovit tiste ki prefurajo polno črto ali pa nimajo varnostnega pasa - saj si bo sam kriv če bo poletel skozi okno??
Po drugi strani so pa tudi policisti sami v neslužbenem času v precej nevzornih situacijah ali pa so to lahko tabolš prijatli.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Policija je samo izvajalec idej, ki so jih skupaj spravile razne vlade in sestavi parlamentov. Čisto zlahka bi zakonodajalec predvidel, da nekaj ni prekršek in ne bi lovili za "kurje prekrške".
Osebno zagovarjam nižje kazni, veliko učinkovitega nadzora in resen nadzor, kake omejitve so kje. Ne more biti cesta prenovljena, omejitev pa hujša kot je bila prej. Prav tako nadzor. Da je učinkovit, mora biti precej bolj avtomatiziran kot je trenutno.
Več dela na cestah bi morali v zelo bližnji prihodnosti ponuditi gradbenikom. Da odstranijo ležeče policaje. Kero tele pa to dovoli ... Če je hitrost problem, potem so tu radarji. Ne uničujejo vozil in križa voznikov, financirajo se lahko sami, če ljudje res prehitro vozijo. Čista win-win situacija.
Pri nas so po obnovi ceste na 200 metrih postavili 5 ležečih policajev. Omejitev 50, preko se z avtom težko pelješ že 30. Omejitve niso mogli znižati, ker ni pogojev. Sedaj pa pripelji preko takega minskega polja traktor z za današnji čas normalnim priključkom, brez da kaj potrgaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanG

BojanG

Zelenc'
24. jul 2021
24
13
3
Verjetno poanto okoli tega vprasanja poznam bolje kot vsi skupaj v tej temi.

Edit: ....in pametovanja tvojega kova se pojavijo randomly vsak teden. In isti potem pametujejo ko gre kaj narobe. Zato si pa sploh dobil moj prvi reply. Glede na tvoj zadnji reply te bom pa pustil da uzivas dalje. Predlagam da se obrnes na uporabnika mirsi, on ti zna se razlozit da policija te motokrosiste spodbuja
Spodbuja jih ne, ne naredi pa prav nič. Predvidevam, da si policist ali pa imaš sorodnika policista.
Vprašaj ga, kdaj so nazadnje lovili motokrosista in ga tudi ulovili. In še to, kako kazen je ta dobil. 40€!
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.376
2.024
113
Men se zdi da prekrškov, katere policisti delajo sami, pol tud v praksi po službeni dolžnosti ne sankcionirajo radi. Grehe, ki jih delajo oni sami, tolerirajo tudi ostalim prekrškarjem. Zelo zelo dobro poznam policista iz našega kraja, ki s telefonom na ušesih zmeraj telefonira med vožnjo, rad pritisne na gas in rad vozi za ritjo. Da ne govorim kako se s štirikolesnikom podi okol brez čelade in celo svoje otroke vozi na tem štirikolesniku brez čelade. Taki prekrški zanj niso greh, ker jih pač tud sam rad dela.
Zato pa pravim, da je bolje vozit po predpisih, pa nimaš problemov s policisti, ki ukrepajo kakor se jim zdi. Vozi po predpisih, pa ne boš rabil polnit proračuna.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.376
2.024
113
Problem se začne že v naši zakonodaji. Včasih dobim občutek, da jo sprejemajo totalni moroni, saj so določeni skrajno neumni in nerealni.
Vendar pa vemo, da je v ozadju strokovna skupina, ki seveda ni v realnosti videla področja, za katerega pišejo zakone ampak so iz šole prišli direktno na ta delovna mesta.
Policist ima lahko konkretne težave, če preganja bežečega osumljenca in se kaj naredi, makar ga bi lahko zrinil s ceste po treh opozorilih. Tudi tega motokrosista, nič škode če se dobro polomi, bolje kot pa 5 nič krivih mimoidiočih. Zato pa je lažje stati ob ravni cesti in lovit tiste ki prefurajo polno črto ali pa nimajo varnostnega pasa - saj si bo sam kriv če bo poletel skozi okno??
Po drugi strani so pa tudi policisti sami v neslužbenem času v precej nevzornih situacijah ali pa so to lahko tabolš prijatli.
Mah, zakonodaja pri nas je podobna kot povsod drugod po svetu. Problem je v kulturi in mentaliteti naroda. Vedet moramo da izhajamo iz balkanske komunistične države, kjer je bil red in spoštovanje predpisov nekaj, za kar se je vsakmu jebalo.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.376
2.024
113
Še ena dobra POTEZA
Upam da bodo tako kaznovali tud te štirikolesarje, ki ti zarad dolgčasa sem pa ke, celo nedeljo prdijo in ribajo okol bajte, da nimaš nobenga mira.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanG