TMC-Je to v praksi uporabno?

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Za mojega FS Pocket Loox N560 bi rabil še en nosilec za v avto. V oči mi je padla naslednja zadeva:
http://cgi.ebay.de/XGPS-KFZ-Ak...VQQcmdZViewItem
Zanima me, a je to sploh smiselno kupovat oziroma izkušnje uporabnikov s TMC sistemom. TMC bi uporabljal predvsem v Avstriji, Italiji in Franciji.
confused-1.gif
 

daltonix

Pripravnik
6. okt 2007
115
0
16
Ko se iz KP zapeljem v Trst, mi prikaže informacije o prometni nesreči tudi 533km v globino italije. Če se to zgodi na tvoji ruti navigator ti ponavadi naredi obvoz.
Kolk je to nujno - presodi sam
 

bsa

Pripravnik
2. sep 2007
67
0
6
Meni prikaze obvestila na moji ruti in potem se ostala. Si pa lahko dolocim v kaksnem radiju mi kaze sporocila (da mi recimo ne kaze za 533km dalec) in tudi ali naredi obvoz ali ne. Ko se blizam tocki, kjer je nekaj (nesreca recimo) bo zacel tudi opozarjati glasovno na to (se da nastaviti koliko prej - 1km, 2km ali po zelji) tako da ne pride do kaksnega naleta.

Je pa to pri original VW navigaciji.

Kaksna je pa povezava do navigacije pri tem nosilcu pa nimam pojma! Ali se informacije feedajo v recimo TomTom ali ne.. Ker ce se ne potem je to bolj info znacaja (ne bo samodejnih obvozov in podobno).
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
TMC bi uporabljal v iGo-ju, ki podpira to funkcijo. Na enem testu tega nosilca so se pritoževali nad natančnostjo prejetih informacij: enkrat opozorila ni bilo, ko je bilo potrebno, drugič je bilo opozorilo neresnično. In to je bilo v Nemčiji, kjer bi človek pričakoval da imajo to najbolj poštimano. Vem, da je sistem TMC toliko dober koliko so natančne in ažurne informacije.
Zato me zanimajo konkretne izkušnje uporabnikov in kolikokrat jih je TMC rešil dolgega čakanja v kolonah.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
+ enkrat v Nemčiji me je lepo peljal po stranskih cestah mimo zastoja

- na Nizozemskem se je v enem križišču avtocest čist zapletel in me usmerjal z ene na drugo ter nazaj (vzrok je bil zastoj)



bil je pa to Mio, ne vem več, kateri
 
Nazadnje urejeno: