Tla v kopalnici

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Na podstrešju bi si rad uredil kopalnico. Stene so ometane, imam vse inštalacije, le za tla imam zaenkrat golo betonsko ploščo (pa cevi so po tleh). Zadeve je cca 6 kvadratov, mi pa ne diši klasični estrih (stiropor plus beton) ker bo j.eba spraviti beton gor (tretji štuk - v vedrih???). Ali obstoja kakršnakoli uporabna rešitev na katero bi potem lahko položil ploščice? Talne gips plošče so mi odsvetovali ker gre pač za kopalnico (vlaga in to).
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.018
91
48
Od nekoga sem slišal da bo namesto estriha (stiropor + zadosti debel beton z mrezico) narezal in položil najtanši siporex.

LP P
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Saj ima tisti stroj za estrih tudi pumpo, ki brez težav seže v tretji štuk.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
dejstvo je v tem da za 6 kvadratov ti noben ne bo prišel delat strojnega estriha - tako da lahko to kar mirno pozabiš. Meni so 50 kvadratov komaj prišli popdeneat....pa so trajala pripravljano zaključna dela precej več kot samo delo.


Lej...za 6 kvadratove veliko sobico rabiš par žakljev...kupiš že pripravljeno mešanico za estrih (stane nekje 3 evre za žakelj), jih odneseš v 3 štuk, tam zmešaš z vodo iz zabetoniraš.

To ni nikakršno delo! Jaz sem znosil par ton estriha iz II. nadstropja - vse sam v ajmarjih, pa še prej sem ga poštemal, plus kompletni material ki sem ga razibl/vgradil.

tako da...par sprehodov po stopnicah te ne bo pokopal.

koliko rabiš....reciva 6 kvadratov, po 5 cm debel estrih: 0,3 kubika materiala....oz. če je v žakljih po 30 km mešanice za estrih - 10 žakljev.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
obstaja nek suhi estrih ki je zmešan z neko vulkasko kamenino pa izolacijo. Stvar je ful lahko pa hiter si fertik. Ubistvu sam streseš iz žakla pa mal poglihaš. Narejeno je glih za kopalnice pa to. Drugače pa sem nekje vidu ful hud podn v kopalnici. Čez beton je napeljal talno grete pol pa čes mivko pa školke razsu. Čez so pa prišle steklene plošče. Zgleda tko kot bi prišel na plažo pa še tla so topla.
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.353
212
63
Uf, tole s steklom je pa nora ideja. Ravno si urejam stanovanje in bom imel tole v mislih!!!
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
se strinjam...tole je pa huda ideja
cheer.gif
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Meni je tudi super ideja.

Zmoti me samo steklo, ker imam v stanovanju dve stekleni mizi in jih moram skoz brisati in si ne znam predstavljati kako potem to zgleda v kopalnici na tleh, ko se vidi vsaka najmanjša kapljica vode,odtis bosega stopala,....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Citat:
Uporabnik logistik pravi:
kako potem to zgleda v kopalnici na tleh, ko se vidi vsaka najmanjša kapljica vode,odtis bosega stopala,....

to ni stvar debate!
evil.gif
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Primzi pravi:
Od nekoga sem slišal da bo namesto estriha (stiropor + zadosti debel beton z mrezico) narezal in položil najtanši siporex.

LP P

Tole ne bo dobro - nobene zvočne izolacije pa tudi polaganja je zelo štorasto, še posebej če so po tleh kakšne cevi.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
obstaja nek suhi estrih ki je zmešan z neko vulkasko kamenino pa izolacijo. Stvar je ful lahko pa hiter si fertik. Ubistvu sam streseš iz žakla pa mal poglihaš. Narejeno je glih za kopalnice pa to. Drugače pa sem nekje vidu ful hud podn v kopalnici. Čez beton je napeljal talno grete pol pa čes mivko pa školke razsu. Čez so pa prišle steklene plošče. Zgleda tko kot bi prišel na plažo pa še tla so topla.

1. A veš kaj več o tem suhem estrihu?

2. Kako pa je sestavil steklene plošče med sabo? Silikon?
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Saj ima tisti stroj za estrih tudi pumpo, ki brez težav seže v tretji štuk.

Ima, ima le da ga ni ki bi šel delat 6 kvadratov.
redface-1.gif
To je pa res, ja - sem spregledal tistih 6m^2.
Potem pa vzami vreče z že pripravljenim estrihom, kot so ti že svetovali. Tisto znosit gor ne bo ravno podvig.
wink-1.gif
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Epoksi da, vendar je vprašanje Na kaj - ni estriha...
A bi šel epoksi (prozoren) na mivko namesto stekla?