Thunderbird in dva userja

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.985
113
EU
Imam Thunderbirda verzijo 2.0.0.6.
Žena je izrazila željo, da bi tudi zamenjala outlook expres za Thunderbird.
Iz njenega uporabniškega načina sem zagnal Thunderbird. Upgradal in uvozil nastavitve iz OE.

Preseneča me, da se je Thunderbird posodobil iz verzije 1. 5.0. xx (se ne spomnim)...na verzijo 1.5.0.13
Moj je pa že dolgo na verziji 2.0.0.6

Kako to, da ona ima starejšo inačico programa? Saj sem instaliral samo enega, in mojega redno posodabljal.
Kako naj prvega spravim tudi na tazadnjo verzijo.

winzi xp
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Imata vsak svojega userja v XPjih ? Potem naj enostavno zažene tistega novejšega, starejšega pa dol vržeš
grin1.gif

Vsi podatki so shranjeni v osebnem profilu, tako da se ne rabiš bat, da boš kaj preveč izbrisal.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.985
113
EU
Program je samo eden.
Zaženem isto exe datoteko, in je pri meni dvojka, pri ženi pa 1,5.
Jaz sem redno posodabljal. Mogoče je v tem finta.
Posodobitev je nekje zapisana na disku.
Trebalo bi jo nekak aktivirati pri drugem userju.
Mogoče moj profil skopirati v drugo mapo?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Profil kar pusti tam kjer je. Ker tudi če izbrišeš thunderbird/firefox, bo po ponovni inštalaciji vse po starem.
Probaj na novo inštalirat thunderbird v tisto default mapo (razen če imaš kje drugje).
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.985
113
EU
Pa sta bila dva Thunderja.
Eden v program filesih, drugi na drugi particiji, kjer instaliram ostale programe.

Še eden problem je....
Email naslove uvozi iz OE v redi.
Sporočila mi uvozi tako, da pod originalnimi mapami (inbox, unsent, trash..), postavi nove dodatne mape
z napisom OE inbox, OE unsent, OE trash.Tako mape podvoji.
Vsebina je vidna normalno, vendar bi jo rad prenesel v originalne mape od Thunderja.
Tiste z napisom OE bi izbrisal

Tukaj se zatakne. Probal sem vse možne načine kopiranja in ne gre.
Abak sicer premleva in kopira, vendar ko kliknem na thunderjev inbox, ne vidim nič.

Pri sebi imam lepo zrihtano, brez podvojenih map, vendar sem pozabil, kako sem to pred letom naredil
bonk.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Za začetek probaj kopirati eno sporočilo v originalno mapo, potem pa recimo po 100, 200. Lahko da ne prebavi velikih količin.
Pa probaj še iti desni klik na mapo/compact folder. Čeprav verjetno ni potrebno, ker je le na novo vse.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.985
113
EU
Po eno sporočilo tudi ne gre.
Pri tem sem se spomnil, da sem pred časom eksportiral najprej iz expressa v outlook.
Iz outlooka bi moralo iti v thunderja,
Veza express thunder ne gre direktno.
Jutri probam
grims-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Jaz sem pred leti preklopil iz outlook express na thunderbird in mi je lepo vse preneslo. Pa tudi ne spomnim se, da bi mi naredilo kakšne OE inbox mape ali kaj podobnega.