Težko spiš zaradi hrupa?

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Jaz tudi. Nad mano je družina z malimi otroci in to pomeni da se ob 6 zjutraj začne direndaj, včasih pa tudo ponoči jok. Ta hrup me je vedno prebujal
frown-1.gif


TODA odločil sem se, da preizkusim protihrupne štotple za ušesa. BLAGOR JIM, končno popolnoma miren spanec neglede ne hrup.
nahrung002.gif
Potrebno pa jih je zrolat in potisniti v kanal globoko, da samo 20% ali manj gleda ven. Stanejo 1 € na par dobi pa se jih obi, baumax lekarna. 1 par pa zdrži tudi par mesecev če jih tu pa tam očistiš.

Pa ne vzeti prevelikih, jaz imam M. Verjetno bolje malo manjše za začetek.

Glede bujenja: ni problema, kajti vibracije mobitela takoj začutiš, navadno budilko pa samo pojačaš.

No želel sem pozitivno izkušnjo podeliti, morebiti kdo še okleva o nabavi. Pa miren spanec.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Mene hrup ne moti, čeprav imamo ravnotako družino z majhnimi otroki nad sabo in se vsako jutro, vsak večer, kdaj pa še ponoči in podnevi močno sliši otrokovo jokanje. Normalno spim. Res pa je, da če se hrup začne še preden zaspim, malce težje zaspim, ampak gre. Tudi zjutraj me to ne zbudi.

Večje probleme pa ima moja sestra. Si je tudi kupila te zamaške za ušesa, pa pravi, da še vseeno malo sliši. Tako da ji ne pomagajo tako, kot bi si želela. Mogoče si je pa kupila napačne čepke - ima podobne, kot si sam rekel (da se zrolajo in potisnejo v uho). Prvo noč, se spomnim, jih ni potisnila dovolj globoko v uho in so ji ven padli, pa jih je po vsej postelji iskala. Je že mislila, da so ji v uho zdrsnili
grin1.gif
 

Qmi

Fizikalc
22. jul 2007
1.056
1
38
41
Ljubljana
Edina 'stvar' ki me zbudi, sta starša...
Sta prava majstra v glasnem pogovarjanju (tut dretje in pošiljanje v razne razmnoževalne organe sem že slišal
grin1.gif
)zgodaj zjutraj (5h, pol 6h)
Pa naj se bliska, treska kot pri norcih, lahko bi airbus a380 letel nad hišo pa se nebi zbudil
tongue-1.gif

Pa imamo železnico približno 50 metrov stran, cesto pred oknom...ok, ni tako zelo prometna, ampak skoraj vsak večer se najde kakšen psihič, ki ga tiši gor pa dol po ulci in kuri gume...pa spim kot angelček...

Je pa res, da (še) nimam svojih otrok...takrat pomoje le ne bom spal tako mirno...bom takrat povedal...
tongue-1.gif


LP
 

Principessa

Pripravnik
1. nov 2007
68
0
6
za devetimi gorami
Js bi dala nobelovo nagrado tistmu, k je izumu te protikrupne čepke za ušesa ... Js ne morm brat al pa se učit (zaradi cimre v sosednji sobi, k nonstop visi na skypu in blebeče)
rolleyes-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
da ne boste hodil v obija, lahko greste v DM kjer prodajajo 6kom za 1€ mogoče 2€. so pa taki da jih malo skup stisneš in ko so v ušesih se raztegnejo, tako da res zamašijo uho. aja mislim da so firme hanzaplast oz neki podobnega
zmaga.gif
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Jest sn jih probal, pa mi niso bil všeč. Hrup res zmanjša in vse. Jest sn pa drug problem imel; dobil sm obcut, kot da bi se mi glava "zamašila", kar pa je bl ful moteče in sn kar hit nehal uporabljat.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
prevelika velikost --> bolečina. Psebno za spanje morajo biti prave velikosti, saj so 8 ur noter.
 

Akasha

Pripravnik
23. sep 2007
240
0
16
Ljubljana
Jaz sem 3 vrste teh "zamaškov" probala. Ene valjaste rumene iz pene (neudobni), potem ene v U obliki iz pene kožne barve (neučinkoviti), kot zadnje pa Ohropax pisane, v U obliki (nekaj parov jih pride v polprosojni plastični škatlici,okrog pa rumen karton) in ti so dokaj dobri. Od odkritja dalje jih stalno kupujem in uporabljam. Dobijo se npr. v lekarni.
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Jaz pa živim tik ob progi pa spim kot dete. Če mene kdo vpraša vlak v Nm ne vozi že najmanj 15 let
tongue-1.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Zdaj si je sestra v Müllerju kupila neke nove čepke in je rekla, da so ti boljši in da manj sliši, kot z onimi prejšnjimi.

V kompletu je 8 čepkov in zanje je dala okrog 2,5€.

color_227.jpg
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Včeraj vam pri meni nebi pomagal nobeni čepki
smile-1.gif


Pač ko so na kongrescu prireditve ni šans, da bi spal, se preveč vse trese. Če pa ni prireditev imate pa tu še bakus in njegove base :p
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Če so tisti čepki, ki se stisnejo, lahko da s časoma postanejo manjši in zaradi tega spet več slišiš.
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Sem jih uporabljal za učenje, doma niti nisem imel težav, bolj v kakšni knjižnici, kjer se je vedno našel kak pacient, ki je nabujal ceco na ipodu in se zraven učil.

Med spanjem jih pa ne bi mogel uporabljat, me spreleti kar malo klavstrofobičen občutek.