Težave pri vračilu cestnine

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Situacija je malo kompleksna in sicer sem 22.2.2018 odjavil vozilo iz prometa in ob odjavi prejel izpisek za vračilu cestnine. Hkrati sva z novim kupcem uredila prenos lastništva in novi lastnik je registriral vozilo na svoje ime.

Tukaj pa se stvari zakomplicirajo. Do danes še nisem prejel preveč plačane cestnine. Ker je bila za vračilo zadolžena UE Ljubljana, sem se obrnil na njih z prošnjo za pojasnilo. Njihov odgovor je bil, da so vrnili cestnino že 8.3.2018. Po dopisovanju smo ugotovili, da je bila cestnina nakazana na napačen TRR. (na izpisku, ki sem ga prejel na okencu registracij-ni bilo na UE- je moj pravilen TRR). Na registracijah pravijo da je bilo stornirano nakazilo s strani UE in spremenjen TRR. Ko sem s tem podatkom seznanil UE, so začeli trditi, da sem se osebno zglasil na UE pri njihovi referentki in zahteval da se nakaže cestnina na drug TRR. Omenjeno seveda ni res, saj do tega ni prišlo.

Kako postopati naprej? Ker imam TRR na katerega je bila nakazana cestnina, predvidevam da na UE poznajo identiteto lastnika omenjenega računa. kako jesploh referentka lahko naredila stornacijo nakazila na moj TRR in nakazala denar na drug TRR brez moje privolitve oz. kdo je to lahko zahteval?
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
po dolgem dopisovanju sem jih prosil, če mi lahko razložijo, kako je lahko nekdo v mojem imenu zahteval spremembo nakazila na drug TRR. Predvidevam, da imajo kakšen podpisan dokument oz pooblastilo itd. pa nisem prejel nobenega odgovora.

novi lastnik mojega starega vozila ima sicer invalidnega otroka in posledično naj bi bil opravičen plačila cestnine, vendar on pravi da TRR kamor je bila nakazana cestnina ni njegov.

sicer je gre za ne vem kakšno vsoto denarja, vendar se mi zdi butasto da se moram zanj dejansko boriti. 2x bo zaslužen.

kaj sploh lahko še naredim oz. na koga naj se obrnem?
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Prijava na policijo. Tole je full sumljivo. Sicer sem ze malo v letih, ampak se mi zdi, da je bila ze enkrat ena afera na to temo.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
pocakam se jutri ce dobim njihov odgovor oz. so na registracijah zelo kooperativni,tako da skupaj rešujemo zadevo pa da vidim kako se bo razpletlo. na registraciji so rekli da v kolikor zadeva ne bo resena podajo prijavo na ministrstvo, jaz pa na policijo, pa naj potem rešujejo na UE kot vedo.

sam sem uspel dobiti ime referentke,ki je omenjen o nakazilo urejala + imam st. racuna kamor je bilo nakazano,tako da kaksen sherlock holmes primer ravno ne bo :)
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
sam sem uspel dobiti ime referentke,ki je omenjen o nakazilo urejala + imam st. racuna kamor je bilo nakazano,tako da kaksen sherlock holmes primer ravno ne bo :)
As21, to bo ravno za naše policaje. Oni radi raziskujej že raziskana dejanja in potem objavljajo, kolik so jih raziskali. :)
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
danes sem govoril tako z eno kot drugo stranjo in obtozujejo drug drugega kdo je kriv za nastalo situacijo. Sem pa na registraciji srecal znanca,ki mi je obljubil da bo zadevo razresil. zaenkrat se malo počakam. zaradi zneska sicer ne bom bankrotiral,vendar upam da se zadevi pride do dna.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
No, meni so enkrat med letom avto odjavili na eni od organizacij v Sloveniji, kjer nisem nikoli bil in tudi dobili izplačano cestnino na račun, ki tudi ni bil moj. Nekaj problemov pri rednem podaljšanju registracije (trajalo je par ur), vendar so uredili sami. Vprašanje je, kaj bi bilo, če bi imel vmes kako nesrečo ali rutinsko kontrolo v prometu. Če ne drugega, nekaj dni komplikacij, ker avto v evidenci ni bil registriran.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Eni stranki so pred 2-3 leti prodali traktor na registraciji na Ptuju. Ko je hotel podaljšati registracijo ni šlo, ker je v sistemu vozilo bilo prepisano na drugega lastnika. Potem so ugotovili, da sta v sistemu 2 traktorja z isto številko šasije in so pri spremembi vozila zašuštrali in prepisali njegovega namesto tistega pravega.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Napake se dogajajo. Dokler jih znajo rešiti v razumnem času ni problema. In imajo izvorne dokumente na osnovi katerih jih lahko rešijo.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Eni stranki so pred 2-3 leti prodali traktor na registraciji na Ptuju. Ko je hotel podaljšati registracijo ni šlo, ker je v sistemu vozilo bilo prepisano na drugega lastnika. Potem so ugotovili, da sta v sistemu 2 traktorja z isto številko šasije in so pri spremembi vozila zašuštrali in prepisali njegovega namesto tistega pravega.

Jaz sem pred nekaj tedni na registraciji izvedel, da je avto napisan na zadnjega lastnika in ne na prodajalca. Na sreco se je uredilo v pol ure s klicem prodajalca. Menda je bila slamparija pri prepisu.. dejansko pa nimas sans, da v taksni situaciji registriras vozilo nase.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Koliko pa je sicer običajno, da (recimo) AMZS nakaže vrnjeno cestnino ob odjavi avtomobila? Zavarovalnica je meni vrnila zavarovalnino v treh dneh, v enem tednu pa AMZS ni naredil (oz. država).