Težave, mislim da z Visto

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Laptop ima dva tedna...In nonstop mi prekinja brezično povezavo...Pa bilo kam se povežem...tudi pri sosedu...Jaz ne vem ali so res tej kurčevi windovsi krivi, da jim jebem mater ali zna bit pri ruterju kak težava...Sao v to dvomim..ker tudi na drugih omrežji mi prekine rcimo na 5 min.signal pa odličen...Zdaj ko to pišem je prekinlo 1x....Poled tega tisto stikalo ki ti pokaže vsa omrežja v rangu enkrat dela, drugi spet ne (da ti odpre okno in kaže signal na ekranu).

Je*emti ma*er in Visto...a ste imeli tudi vi take težave? (ker predvidevam da ste dali XPje gor). Pa je*em mater tudi trgovcu, ki reče ja saj Winsi so 50€, se ne splača da ji ne vzamete. Kaj to sranje prodajajo...

Da ne omenim pri prihodu v win. Rabi 1 min da se sploh stabilizirajo. Ko kliknem desno spodaj na ikonce v tisti vrstici mi odpre prazen oblačen, ali ko kliknem z desnim gumbom rabi 15 sekund da se pokažejo možnosti (refresh, propeties,...)
 

Bossek

Pripravnik
24. sep 2007
666
7
18
bostjan.muha.cc
no no če ne znaš uporabljat še ne pomen da je OS zanič

drugače pa sem imel isti problem, ko je prenosnik deloval na baterije mi je doma wireless metalo ven (na faxu je delovalo ok)

Naredi sledeče:
1. start
2. natipkaj "power options" ter odpri program
3. pri izbranem profilu daj change plan settings
4. change advanced power settings
5. pri wireless adapter settings nastavi na maximum performance

to je pri meni popravilo delovanje wireless-a tudi doma
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Sem klikni star in čisto spodaj vpisal power options pa ne najde nič. si tako mislil ali jaz delam napačno?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Lahko startaš drugi OS. Če tam dela, je kriva Višta. Sicer pa kartica. Ali ruter. Ali nekaj tretjega.
 

clutch

Zelenc'
3. sep 2007
5
0
1
Nevem, kako je lahko Vista kriva, da ti zadeva nebi delovala? Kriv je kvecjemu proizvajalec tvoje mrezne kartice, ker ne zna spisat ustreznih gonilnikov
wink-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Sem naštimal, je pa bilo povsod že max.performance, razen pri "power safer mode". z Visto so nasplošno težave. Vsak drugi dan se mi pojavljajo neke nove ikone in neki rač. centri za izboljšave. Sem povsod odkljukal da nočem teh oblačkov pa ne zaleže...Na splošno je polno takih hroščov, ki me spravljajo ob živce...Da ne omenjam kako mi nočejo delovat spet kodeki za bs player. Spet sem poskusil inštalirat cele pakete kodekov, pa ni delovalo, potem sem dal posamične (ac3, divx, xvid,...), pa spet ni delalo. Na koncu vidiš da je Vista neuporabna, računalnik imam da stvari takoj najdem in da deluje, ne da se zezam z nekim barvno in tematsko olepšanim OS...Zdaj vem zakaj je bilo tako ogorčenje pred meseci nad tem OS..

P.S. Ne bi rekel da je krivo kaj drugega, ker ko reštartam PC dela vse tekoče, samo zakaj pa bi reštartiral PC? To je namenjeno da dela 24/7.
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.741
2.098
113
po vsem kar si napisal je najbolj verjetno da si en brezveznik, ki ne zna niti računalnika primerno uporabljat...

visto uporabljam na prenosniku točno eno leto... z nobeno izmed stvari ki jih omenjaš nimam problemov... računalink je toshiba tecra A8-104...
katerega pa imaš ti?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Heh, sem ravno hotel predlagati, da najdeš nekoga, ki mu "vse dela", pa da ti razloži, pa se je že takoj en javil v naslednjem sporočilu
wink-1.gif
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
to da bs player ne dela z codeci je kriv sam bs player. sm mel enak problem. na WIN XP. daj gor gom player pa bo mir.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
ah zdaj boste vi neki trdili, če znam uporabljati OS.

Glede playerja sem že usposobil VLC player, dela odlično. Laptop je Dell inspiron 1720.

No, prej se mi je spet pojavila "napaka"...Ob zagonu in prihodu v windowse, mi je vrglo resolucijo na 1024 x 768...Do sedaj pa je bilo naštimano na 1440*900 in je delovalo cel čas na taki resoluciji....

Nekaj ni prav tu...
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
En moj frend pa ima podobne težave, le da z xpeji! Xpejev program za wireles mu kar naprej ven meče in se na novo poveže po restartu, zato moram dati linksysovega, ki pa požere toliko cpuja...

Drugače pa uporabljam visto že lep čas in nimam problemov.
 
Nazadnje urejeno:

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Vista, če smo natačni. XP-je sem prilagodil svojim zahtevam v roku 1 tedna. Vista je očitno bolj težavna pa komplicirana vsaj zame. Preveč nepotreben šare za preproste ljudi.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
ista je kot xp, sam navadit se je moreš. men dela že cel mesec odlično. na začetku sem sicer bil mal zgubljen, zdaj pa je že ql.
ps: gom player je mal boljši od vlc-ja. sploh če si navajen bs-playerja. maš več nastavitev pa prilagoditev.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno: