Težava z frgazerjem Dellorto PGHBN 16

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Ko bos nastavu zrak ti bo tud stangas narastu/upadu....
 

nrg

Zelenc'
27. jun 2014
9
0
1
lepo pozdravljeni imam podobne tezave z upljinjacem delorto 17,5...
pred nedavnim se je zacel zracni filter sopat z bencinom in skuter typhoon z kitom polini 70cc nima vec takih pospeskov
ker trenutno ni filtra gor,prav vidis kako v prostem teku bencin sprica iz frgazerja
danes sem zamenjal lamelni ventil malossi mhr replika 11 ,ker je stari videt zdelan ampak sploh ne vzge...
vse skupaj na deponijo pelat
hvala za vasa mnenja in trud,mogoce se kdaj srecamo in pir spijemo
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
smile-1.gif
(pre)hitr obupavas...

Mal benza bo vedno sprical tm okol (sploh ko das gas in na hitro zapres ostane neki viska ki mal spricne )....zdej kolk ga teb je pa druga zgodba..

Snami spodnji del vplinjaca (salcko/posodico z bencinom)...preglej plovec...preglej lezisce igle...in njeno tesnenje (umazanija v njenem leziscu...sestavi in sprobaj tesnenje (rocno dvignes plovec...in cez tam ko pride benz z injekcijo ubrizgnes mal benza in vidis ce tesni)

Lahko si tud zakrivil lamele ko si jih menjal....so zelo obcutljiva zadeva...in ce ne funcionirajo bp motor ne bo vzgal!!!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Al pa tam okol lamel ko pridejo na blok ne tesni in vlece fals zrak not...daj namazi z kakim motornim silikonom rahlo da bo tesnilo...

Pa pazi okol sravfov...ne zateguj prevec ker rada glava odleti in bos moral resevat pol sravf vn iz bloka...

Nekateri so namenoma tako narejeni da majo tanjsano steblo na enem mestu...da so samo za 1x uporabo...1x zategnes...drugic odleti glava
bonk.gif
 

nrg

Zelenc'
27. jun 2014
9
0
1
hvala za pomoc
trikrat sem ze mel uplinjac narazen,prvic ker je skuter skoz manj sel,
ko sem prvic scisto uplinjac ,lamelni ventil in tank je skuter sel odlicno,pospeski navor kot se nikoli,ampak samo kakih 40km
sem lahko uzival tak,pol pa naenkrat vec ne zato sem uplinjac se enkrat scisto in prepihal z zrakom
CIST MOGOCE DA JE TISTA IGLA KRIVA
MISLIS na bloku lahko pretegnem vijak?
hvala
 

nrg

Zelenc'
27. jun 2014
9
0
1
prevec ga ziher mece v filter ker z filtrom trokira,zato sem ga odstranil
bom probal iglo,tesnilne mase pa ravno zdaj nimam se
hvala
 

nrg

Zelenc'
27. jun 2014
9
0
1
aja ena od karbonskih lamel je ze bla odprta,stran od stene pri novem!
starega sem namontiral nazaj in z njim vsaj vzge,nima pospeskov in navora
hvala
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Ne razumem kaksna lamela je bla odprta? Lamela se mora drzat V ohisja...odpre jo podtlak v karterju...

Frgazar znas nastavljat? Un vijak ki je za sravfnciger...je za zrak

un vijak ki ga lahko suces z prsti pa za prosti tek...

Zgleda mas prej razstelan frgazar...al p polno smeti v tanku...
 

nrg

Zelenc'
27. jun 2014
9
0
1
Vem kaj je kaj..
Sem mel apn.atx.bt vcasih
Skuterja pa se ne..
Ja nov lamelni ventil je ima eno karbonsko od stirih odprto oz stran stoji..nvm mogoce je fuc
Kak to deluje se lamele odpirajo al sesa cez njih?
Nisem neke svinjaeije vido vec v tanku..
Jutri vzamem narazen vse kar sem zadnic..
Saj drugac skuter gre ampak rabi neki cas da zaspana
Hvala ti za ...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Nove lamele rabis....ce je ena skos odprta pol etak ne spila....

Ker BT ATX....so bli piston ported...brez lamel...polozaj bata doloca kdaj se kanal pri vplinjacu odpre in vrsi vbrizg

Tukaj mas pa reed valve (lamele)...sicer bat se vedno odpira kanale...ampak mas lamele ki se upirajo tlaku dokler ni prevelik...potem ko jih pa odpre pa zarad njih dosezes boljse polnjenje motorja ....plus zarad lamel imas kanal pri vplinjacu lahko vecji (s5 boljse polnjenje)...in ce to ne spila...mas tak motor kot ga mas ti sedaj...dela sicer ampak nekaj na pol
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Tud zarad fals lamele ti mece bencin nazaj...ker ko gre bat na dol bi mogle bit vse zaprte...ti mas pa eno odprto...se prav ti bat rine mesanco iz karterja nazaj v frgazar
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Aia pa samo lamele rabis (5eur)

Da ne bos celega lamelnega ventila kupoval (60+eur)

smile-1.gif
 

nrg

Zelenc'
27. jun 2014
9
0
1
Kake pa naj vzamem da bodo pospeski.ker totiga ko se kupil naj bi bil za pospeske
Na starem so na obeh straneh deugacne lamele na eni tanjse na drugi debelejse.mogoce bi tote naredo na novega.
Mislis da bi menjali novega ceprav je bil not ze.sicer sem vido da stran stoji pa nisem vedo zakaj.ce bi bi takoj dal nazaj
Hvala za pomoc
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Lamelnega ventila ne rabis kupovat...je original zadost dober...

Kar se lamel tice nisem expert kaka debelina je za kaj dobra...
Mam se original plehnate...mam pa v prihodnosti namen menjat za karbonske

baje povecajo odzivnost gasa...glede debeline pa ne vem kaksne so za kaj! Naj kdo deug napise svoje izkusnje!

Na obeh straneh morajo bit ENAKE lamele!

Poglej na www.skuterist.si prej izberi model mopeda levo na sredini in voila...
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Jaz že nekaj časa vozim s karbonskimi lamelami ... original plehnate mi je požrlo pri kakih 30.000km. Motor je težko užigal ..šele čez nekaj čas ako sem zadevo odprl sem ugotovil da manjka en kos in je luknja.

Zamenjal s karbonskimi z zelenim napisom Malossi. (ploščica 10x10cm in jih sam izrežeš) Če "na usta" potegneš zrak skozi sesalno cev, more lamele v eno smer odpirat v drugo zapirat, more dokaj tesnit, če ne skuter ne dela prav, dobiva prebogato mešanco in ne bo šel kot mora, tudi pospeški bodo slabši.

(jutri morem spet skuter razkopat ... menjava magneta, že kak mesec je nevozen, ko sem pripešačil domov
smile-1.gif
)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Citat:
Uporabnik Gox pravi:
Zamenjal s karbonskimi z zelenim napisom Malossi. (ploščica 10x10cm in jih sam izrežeš)

Ql....tega pa nisem vedel da si jih lahko sam izrežeš
smile-1.gif


glavni razlog zakaj jih še nimam je ravno ta da vsakič ko sem se spravil gledat na netu te lamele so se mi zdele prevelike za moj motor....al pa enih x oblik (2-3 različne za moj tip motorja) in se potem nisem spravil v nakup.
 

nrg

Zelenc'
27. jun 2014
9
0
1
To karbonsko varijanto mam ja novo.za pospeske.ce niti ne vzge
Montiram narazen ravno da vidim ce igle delajo...
 

nrg

Zelenc'
27. jun 2014
9
0
1
Tam ko gre igla s plavaca je blo zasopano.ni slo pihnit skozi..ostalo je videt vredu