Težava pri sinhronizaciji Win 7 : WM 6.1

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Pred leti mi je nagajal Active Sync, nato pa sem naivno pričakoval, da bo Windows device Center kaj boljši. No, mogoče je bil - za odtenek, pa nič več.

Od jeseni uporabljam Windows 7 Professional in HTC Tytn II z Windows Mobile 6.1 (oboje seveda legalno). Do včeraj je sinhronizacija z Outlookom na računalniku preko Windows Mobile Device Centra delovala brez težav, sedaj pa se v logu pojavlja napaka:
"Windows Mobile-based device failed to connect due to communication (0x80072745) failure (see data for failure code)."

Poskusil sem restart računalnika, restart telefona, odstranitev Partnershipa, odstranitev WMDC, novo namestitev WMDCja ... pa ne pomaga. V sistemu sicer "vidim" telefon in nanj lahko kaj skopiram, sinhronizacija pa nikakor ne deluje. Že vstop v program WMDC javi ERROR (brez dodatnih pojasnil ali možnosti spreminjanj česar koli).

Ima kdo kakšno idejo?
Ali obstaja možnost sinhronizacije z Outlookom mimo WMDCja?
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
Activesync ima probleme že od samega začetka. Dokler sem bil še na wm sem uporabljal emoze desktop client. Ubistvu je to en vmesnik med outlookom in klientom na aparatu, ki ti pusha maile. Ce tega ne rabis, pa ga pozenes samo takrat, ko si doma za masino, npr. preko wlana. Zadeva je free, vsaj bila je takrat in za manual push deluje zelo dobro in stabilno. Pusha tudi koledar in kontakte, ter vse mape, ki jih imas v outlooku. Meni je bilo fajn, ker je vedno vse delal preko outlooka, tudi ko si mail poslal je sel prvo v outlook in potem iz tam naprej.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Hvala. Zadevo si bom ogledal, žal pa sedajle nimam časa.

Sem pa uspel najti neke nasvete, kako očistiti vso golazen - in potem je uspelo.

Ampak tega M$ res ne zna narediti - težave so že od starih Activesyncov naprej. Čeprav pazim, da ne bi bilo niti najmanjše napake ...
 

matejdro

HACKER 08
6. jan 2008
2.267
0
36
Ja, activesync ima res probleme. Od tega da včasih rabi 10 minut da zazna telefon do raznih errorjev.

Jaz trenutno uporabljam Google Sync. Dela hitreje, sihronoziram lahko kjerkoli je internet, pa še ne rabim se bat da se bodo podatki zbrisali.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Če prav razumem, je to za sinhronizacijo na tvoj Googlov account. Jaz pa želim sinhronizacijo na Exchange.
Ali pa nisem razumel?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Veš, da je. Vsaj upam (sem potrkal po leseni mizi).
Pomagalo je, ko sem izključil E-maile na WM6.1 na Start/Messaging - vsaj tisti account, ki je kazal na Exchange, od koder se sinhronizirajo koledar in ostale stvari.
Me niti ne moti - pošto lahko gledam preko weba (Opera). Samo da dela sinhronizacija koledarja, taskov, kontaktov.

Ampak sunce jim žarko - koliko težav pa ima ta sinhronizacija M$.