Testna voznja

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Mene pa zanima, ko folk prodaja avtomobile in zeli kupec prej se sam sprobati vozilo, kako se zavarujete, ce v tem casu povzroci nesreco, da sam krije skodo ipd.
Pomoje nek podpis na papirju ni dovolj, tozbe se pa vlecejo v nedogled. Avtohise imajo verjetno zato posebej zavarovano oz. boljso pravno podlago, kot pa posamezni prodajalec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in nevednez

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Pa saj gres z njim, da ne bo ravno robnikov obiral ali pa po rondojih driftal.
Je pa seveda neko tveganje. Kot tudi tvoja voznja. Ce imas kasko, nekoliko manj boli.
Ce se ti pa zdi tveganje previsoko, pa se vedno lahko das v prodajo v AH vsaj za kaksnega jurja ali dva manj, oziroma 10+% nizjo ceno. Pa bodo oni to tveganje prevzel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Pa saj gres z njim, da ne bo ravno robnikov obiral ali pa po rondojih driftal.
Je pa seveda neko tveganje. Kot tudi tvoja voznja. Ce imas kasko, nekoliko manj boli.
Ce se ti pa zdi tveganje previsoko, pa se vedno lahko das v prodajo v AH vsaj za kaksnega jurja ali dva manj, oziroma 10+% nizjo ceno. Pa bodo oni to tveganje prevzel.
Sej ce grem z njim pa pokne ob plocnik se bo glih tko lahko delal neumnega pa bom sam placal. Ce sam naredim skodo pac vem da jo bom tud placu.
Zato sprasujem, ce obstaja kak papir al neki za take stvari. Se je mogoce komu ravno ta primer ze zgodil ?
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Malo manj kompliciraj v zivljenju. A pred seksom z zeno tudi podpiseta list, da te ne bo tozila, ce ji bos v misionarcu glavo prevec v rob postelje potisnil? Ali pa pct pogoj pred sexom z neznanko v danasnjem casu?
 
  • Všeč mi je
Reactions: kegelj

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ahmed sprašuje kaj naj naredi, če pride Safet in hoče na testno vožnjo z njegovim privat avtom. ;)

Zanimivo, jaz imam povsem drugačne izkušnje - večini "kupcev" sem moral prav zvijat roko, da smo sploh šli na testno vožnjo in še drugo, da so sami vozili. Prav vsem ni niti na pamet padlo, da bi poizkušali kako dirkanje,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Sej ce grem z njim pa pokne ob plocnik se bo glih tko lahko delal neumnega pa bom sam placal. Ce sam naredim skodo pac vem da jo bom tud placu.
Zato sprasujem, ce obstaja kak papir al neki za take stvari. Se je mogoce komu ravno ta primer ze zgodil ?
Celo smrtni primeri so bili na testnih voznjah. Vsaj v spominu imam. Kdo ti bo takrat plačal na lepe oci? Svojci? Dediči (ce ima kaj premozenjja) Slo se je za motor. V končni fazi ti lahko barabca avto tudi ukrade. Tudi ne bos prvi.
Zdaj pa tuhtaj kako se bos zavaroval pred vsemi temi možnostmi.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Mojga kolega je narkič z avtom nabasal na motorju, iz desne strani. Ni imel šans prjatu...umrl. Na testni voznji dan preden bi moral s familijo na morje. Motor tudi totalka pa ni bilo nobenega sodisca vmes. Meni je pa, ko sem bil šmrkav ena punca kupila avto, prepisa pa še dva meseca ne...kaksne muke.

Da pridem na ogled avta se mi se nikoli ni zgodilo, da ga ne bi vozil.