Test zimskih gum 2020

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
pa vemo, zakaj pride do tega? ker Michelinke, ki sem jih dobil z avtom, so bile rahlo stopničaste, ampak če sem prav računal, so bile gor od novega na avtu, Kumho so bile stopničaste po eni sezoni, zdaj so gor Goodyear, so po dveh sezonah ok ...

Zanimivo. Moje Kumho (wintercraft wp71, 225/45/18) so po dveh sezonah BP, zdaj začenjajo tretjo. Sem šel prav pogledat morebiten obstoj stopnic. Prejšnje so bile pa GoodYear UltraGrip9 so bile pa na sredi tretje sezone že bolj kot ne za stran kljub dovolj profila.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Usmerjen (simetricen) profil (smrekca po domace) lahko postane stopnicast, zato so popularne postale asimetricne gume. Asimetricne naj bi se enakomerno obrabljale. Razlogov je vec, od ceste, aerodinamike avta, nacina voznje...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Usmerjen (simetricen) profil (smrekca po domace) lahko postane stopnicast, zato so popularne postale asimetricne gume. Asimetricne naj bi se enakomerno obrablale.
Imel sem asimetrično stopnicasto in smrekice ok :)

Drugača pa vsaka je lahko stopničasta. Niva veze smrekica ali ne.
Zmeni se enkrat pri vulkanizerju okoli 15-ega in idi gume božat. Stopnicaste gume niso taka redkost, kot sibirski tiger.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Mi smo danes z dvema avtoma zmagali s Savo Eskimo HP2. Je pa za tako majhno razliko Michelin po vseh parametrih boljša guma. Na mojih avtih, dimenzijah, je razlika v ceni 1:2.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Sej na mojem tudi 205/50/17 je razlika velika v ceni. Sej na dimenziji od polota je tud 1:2, sam zdej je neka akcija pa so po 50 EUR, drugače 90. Dot 2020. Bom jih kr vzel. Drugače imam na meganu spredaj 2 novi HP2, zadaj pa lanski Kumho WP71. Sem včeraj mal probaval po snegu, gre kot tank. HP2 so dobre, te eskimo s3 so verjetno malo zastarele. HP2 pa v dimenziji 185/65/15 pa ni.

Če bodo trgovine in salone odprli bo drugi teden avto doma, v primeru da bi bli pa še kak dober mesec zaprti se mi pa že ne splača več zimskih gor dajat.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Zanimivo. Moje Kumho (wintercraft wp71, 225/45/18) so po dveh sezonah BP, zdaj začenjajo tretjo. Sem šel prav pogledat morebiten obstoj stopnic. Prejšnje so bile pa GoodYear UltraGrip9 so bile pa na sredi tretje sezone že bolj kot ne za stran kljub dovolj profila.

Iste imam in še full profila....in so res ratale že kar trde, tko da dve sem obdržal ker mata še full profila (upam da mi ne bo žal) druge pa letos vzel Hankook,
ker so po testih res odlične, bomo pa videli v praksi kakšne so...

Nima jih it nikamor za sprobat :(
 
  • Žalosti me
Reactions: Matey

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Iste imam in še full profila....in so res ratale že kar trde, tko da dve sem obdržal ker mata še full profila (upam da mi ne bo žal) druge pa letos vzel Hankook,
ker so po testih res odlične, bomo pa videli v praksi kakšne so...

Nima jih it nikamor za sprobat :(

Sicer v dimenziji 155/80/13 imam gor že 5 leto winter icept RS. Odlične, vožene 4 leta celo leto, no letos so trde ratale pa malo cvilijo v ovinku na suhem, drugače pa 3 leta odlične tudi na snegu.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Ne govor. Sem študiral kaj bi rekel policiji, če bi me včeraj ponoči ustavili na poti na Krvavec pa bi se bolj težko zgovarjal na delo pozno ponoči plus policijska ura in sem posledično raje ostal kar doma :\


Kaj kaj... če bi jih srečal, bi si še odpel varnostni pas in če bi se pol razkantal, bi bili itak policaji krivi, ker so te preganjali na zasneženi cesti,
ker oni bi mogli vedet, da se tega ne dela, I guess :sprasujemse: