Terasa suha montaža plošč, kaj pod njih?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Torej situacija je taka. Imamo teraso pod milim nebom. Terasa je betonska, brez estriha hidroizolacije ni. Spodaj je zemlja. Ker zdajšnje ploščice dobesedno padajo ven, sem se odločil, da pozabim na ploščice in grem v suho montažo plošč. Ploščice, bom odstranil, površino izravnal z izravnalno maso. Zdaj se mi pa poraja vprašanje, ali pod ploščah pustit izravnavo tako kot je, ali premazati z bitumenom, ali zraven premaza še položit bitumensko folijo, ali kaj tretjega.

Pa še izvedb suhe montaže
betonske_plosce_2.jpg
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Ti plastični nosilci so precej dragi, raje položi v tanko plast peska ali zalepi z lepilom za ploščice. Vsaj tak je moj načrt.
 

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
MrDaco, vsekakor moraš izdelati hidroizolacijo na terasi. Kako imaš sedaj izdelano odvajanje meteornih voda s terase? Načinov kako zatesniti, da ne spušča/ne propada zaradi zmrzovanje je veliko.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
MrDaco, vsekakor moraš izdelati hidroizolacijo na terasi. Kako imaš sedaj izdelano odvajanje meteornih voda s terase? Načinov kako zatesniti, da ne spušča/ne propada zaradi zmrzovanje je veliko.

Edvodnjavanje je pač preko padca. Pa naj kar slika pove za kaj se gre:
1553497145055.png
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Kako pa se hodi po teh "krožnikih"
Jaz bi raje razmislil o nekem wpc. Ki je spet drag, ampak....

WPC odpade, ker mi na terasi stoji še kamin. Pa ko gledam stare terase, so nekatere vse zvite in veglaste po nekaj letih.

Sem tudi mislil, da bi polagal na centimeter mivke, pa me je strah da bo med fugami rasla trava in mah, sploh ker bo mivka zadrževala vlago. Okoli terase bom položil robnike, na spojih bom naredil zareze z flexarco, da bo omogočeno odvodnjavanje v zemljo. Plošče pa na čimnižje plastične distančnike, upam da nebodo z leti se polomli in razpadli.
S čim bi naredil izravnavo? Ko bom odstranil ploščice, bo podlaga hrapava (nareglana) od starega lepila. Kar z lepilom za ploščice, ali mivka + cement, ali običajna izravnalna masa?
 
Nazadnje urejeno:

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
V kolikor ne boš odstranil odstopljene - razbite - počene ploščice, ne bo velikega efekta na dolgi rok. Hidroizolacija nuja.
Seveda lahko buzone postaviš in vgradiš plošče na njih ( obstoječe), a se ti bo pod tem še vedno dogajalo.
Tudi takšna vgradnja plošč dvigne pohodno površino, okoli kamina.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Čisto vse ploščice grejo dol. To je jasno, hidroizolacijo pa še ne vem kako bi dal. Ali bitumen+ izotekt, ali kar dvokomponentni mapei masa. Vse to pa podraži za cca 300-400 eur, kar mi ni všeč.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
itak da 400 ni malo, ampak v prvo naredit kot se šika in imet 20 ali 30 let potem mir je pa zakon, in ceneje kot delat čez 5 let še vse enkrat. tak da ne šparat, če je mogoče.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
tiste zareze na spojih bos imel v 1 mesecu zasvinjane... al jih bos sproti pucal?