Temperatura hldilne tekočine pri 1.5dci l.2012

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.867
5.466
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
če ti mehanik pri menjavi lepo polovi, ne boš rabil veliko dotakat. Sem pred kratkim to na corsi delal. ne vem če je pol deci dotoču.

Ponavadi ko menjaš antifriz to delaš z namenom da daš novega not... Ker med drugim skrbi tudi za antikorozijsko zaščito... Ker z leti antifriz tudi propade čeprav je še vedno lepe barve... Kemija gre v franže in ti lepo zabaše pečko... Hladilnik in je pol lahko avto ekonomska totalka zarad antifriza k je 5L koncentrata 20eur
smile-1.gif


Recmo pr kamijonu glava mastna levo-desno na spoju med blokom in glavo...hmmm kaj bi to lahko blo
confused-1.gif


Gospod ste kdaj menjal antifriz
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.832
3.854
113
Če se antifriz ne meša med sabo potem rata rjav in izloči se neka usedlina. To pomeni da si pokvaril namen antifriza in če imaš to v motorju je treba čimprej ven zlit in sprat sistem.

Če ohranja barvo in ne postane moten potem je vseeno kakšen je. Časi ko so bili antifrizi namenski za alu ali pa gus bloke so mimo, danes so vsi antifrizi za vse (s par specialnimi izjemami pri motorjih, ampak tam točno piše kaj moraš dolivat, pa barva ni nikjer omenjena, recimo za določene VW imaš oznako G12 ..).

Najboljši nasvet glede dolivanja, dolivajte navadno vodo .. razen če sistem pušča, samo potem spet raje odpravite vzrok puščanja. Tiste 1l antifriza ki jih dolijete v (vsaj) 5l obstoječega v dobi ko se ne menja hladilne tekočine (5 let) ne predstavlja nobene bistvene spremembe karakteristike oz. za naše podnebje se hladilna sposobnost celo poveča če je malo več vode kot pa se standardno fila (tistih -40C po standardu je overkill).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Proizvalaec traktorjev sdf predpisuje menjavo antifriza na dve leti. Ko je zgodlal vodo in olje je rekel da nismo menjal antifriza( garancija je bila ze mimo, ampak...). Antifriz pa ni bil menjan niti na pooblascenem servisu...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.867
5.466
113
2 leti je ok...mal taka fora...mam zelenega (načeloma g11) ki se edini menja kao na 2leti...drži že od 2011
smile-1.gif
bom menjal letos poleti...

To je ziher traktor k se hladi olje preko (oljnega) hladilnika z antifrizom...pač ena komolikacija več k se lahko zgodi... In bi se nekoč tud zgodila (statistično) tud če bi menjal antifriz na pol leta...
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Čudna zadeva ... zamenjali termostat, temperatura pa še vedno ostaja enakih 70°C.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
kaj pa kaže podatek preko obd? Mogoče samo števec ne prikazuje pravilno?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Stopinje so ravno meritve preko torque aplikacije. Kazalec na armaturki pride samo do 1. črtice. Berem kar nekaj podobnih primerov po tujih forumih, kjer so jim na servisu v glavnem trdili, da je to normalno. Ampak jaz sem našel meritev, ko sem testiral torque aplikacijo na le par mesecev starem tem avtu in je temperatura bila med 77 in 81. Pa gretje je takrat ziher bilo vklopljeno.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Pri nas jih imamo kr nekaj službenih. In čisto vsi kažejo tisto eno črtico in nič več, poleti prilezejo na drugo - dolgo črtico oz. polovico (LCD ekran). sam imam Gt line z analognimi merilniki, tam je pa skozi na polovici, kot pribito. na servisu so rekli za sl. avte, da je to normalno, no delajo tudi OK že 100+ kkm.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Evo, zadeva urejena s ponovno zamenjavo termostata, tokrat najcenejšega. Original termostat kupljen na Renoju mi je bil prodan defekten. Smo ga testirali v piskru vroče vode in je bil praktično še slabši kot stari termostat. Hotel vrniti in vzeti drugega, pa se je zapletlo z vračilom, ker drugega več niso imeli, denarja pa niso hoteli vrniti. Tako sem v drugi trgovini z avtodeli kupil še enega, najcenejšega neoriginal za 1/3 cene originala, katerega sem pred montažo testiral v piskru. Ziher je ziher. Zamenjan in je razlika kot dan in noč.
V ponedeljek pa pogajanja s šefom reno servisa, da vrnejo denar za prodan defekten termostat. Danes nisem uredil vračila, ker so prišli ven "kako pa naj vemo, da nam ne vračaš starega".
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Kr pripravi se na pametovanje. Pa da nemorejo nazaj vzet ker niso oni vgradili in podobno.
Tak so mene drkali za stikalo za 4 žmigavce ki je crknilo po enem tednu. Kao da niso oni vgradili in meorejo dat garancije ker je bila nepravilna vgradnja.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Evo, zadeva urejena s ponovno zamenjavo termostata, tokrat najcenejšega. Original termostat kupljen na Renoju mi je bil prodan defekten. Smo ga testirali v piskru vroče vode in je bil praktično še slabši kot stari termostat. Hotel vrniti in vzeti drugega, pa se je zapletlo z vračilom, ker drugega več niso imeli, denarja pa niso hoteli vrniti. Tako sem v drugi trgovini z avtodeli kupil še enega, najcenejšega neoriginal za 1/3 cene originala, katerega sem pred montažo testiral v piskru. Ziher je ziher. Zamenjan in je razlika kot dan in noč.
V ponedeljek pa pogajanja s šefom reno servisa, da vrnejo denar za prodan defekten termostat. Danes nisem uredil vračila, ker so prišli ven "kako pa naj vemo, da nam ne vračaš starega".


Obstaja opcija da si dobil že enkrat garancijsko reklamiranega ,ki so ga lepo zapakirali v škatlico in dali v prodajo. " Ako prođe dobro ,ako ne opet dobro "

Lahko da je nekdo na novem avtu hitro opazil ,da nekako termostat ne deluje čisto ok ,pa so menjali ,prejšnji pa lepo v prodajo...Vse je mogoče.
Ker drugače če ni res nek čunga lunga ponaredek ,gre v tovarni sigurno čez vsaj neko relativno kontrolo delovanja,in bi ga pred pakiranjem izločili.

Da pa znajo in tudi kdaj kaj "zmutijo" , so ti pa že kar sami nakazali z izjavo :""kako pa naj vemo, da nam ne vračaš starega"....

Termostati pa imajo tudi neko toleranco delovanja ,res pa da ne 10 stopinj celzija.

lp
 

kocka

Pripravnik
18. sep 2007
445
12
18
Evo, zadeva urejena s ponovno zamenjavo termostata, tokrat najcenejšega. Original termostat kupljen na Renoju mi je bil prodan defekten. Smo ga testirali v piskru vroče vode in je bil praktično še slabši kot stari termostat. Hotel vrniti in vzeti drugega, pa se je zapletlo z vračilom, ker drugega več niso imeli, denarja pa niso hoteli vrniti. Tako sem v drugi trgovini z avtodeli kupil še enega, najcenejšega neoriginal za 1/3 cene originala, katerega sem pred montažo testiral v piskru. Ziher je ziher. Zamenjan in je razlika kot dan in noč.
V ponedeljek pa pogajanja s šefom reno servisa, da vrnejo denar za prodan defekten termostat. Danes nisem uredil vračila, ker so prišli ven "kako pa naj vemo, da nam ne vračaš starega".

Poveš znamko tega termostata. Ga moram tudi sam nabaviti. Hvala.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Calorstat by Vernet. Na autodoc je 11eur + poštnina. Sem ga mislil že v štartu naročiti, pa sem potem raje po original zavil.
No sedaj sem ga pa vseeno v lokalni trgovini kupil za 20eur.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Obstaja opcija da si dobil že enkrat garancijsko reklamiranega ,ki so ga lepo zapakirali v škatlico in dali v prodajo. " Ako prođe dobro ,ako ne opet dobro "

Lahko da je nekdo na novem avtu hitro opazil ,da nekako termostat ne deluje čisto ok ,pa so menjali ,prejšnji pa lepo v prodajo...Vse je mogoče.
Ker drugače če ni res nek čunga lunga ponaredek ,gre v tovarni sigurno čez vsaj neko relativno kontrolo delovanja,in bi ga pred pakiranjem izločili.

Da pa znajo in tudi kdaj kaj "zmutijo" , so ti pa že kar sami nakazali z izjavo :""kako pa naj vemo, da nam ne vračaš starega"....

Termostati pa imajo tudi neko toleranco delovanja ,res pa da ne 10 stopinj celzija.

lp

Deli menjani pod garancijo se vračajo principalu .... tako da je možnost da si dobil okvarjen del nekoga drugega, nična
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Deli menjani pod garancijo se vračajo principalu .... tako da je možnost da si dobil okvarjen del nekoga drugega, nična
Ti se kar tolaži...

Principal pa ravno ve , ali so mu poslali termostat ki je odpiral par stopinj prekmalu ,ali pa je bi resnično fuč...
Eni "sitni" stranki so menjali termostat ker je odpiral pet stopinj prekmalu ,par dni nazaj pa nekomu ki je termostat bil ves čas odprt...
Kaj misliš katerega bo dobil nazaj principal ??

Takšni so časi ,da te folk nategne za par evrov brez vsakega moralnega mačka...

lp